Erciyes'te geri sayım!

Dünya Snowcross Şampiyonası'nın ilk etabı SNX Türkiye bu hafta sonu ilk kez Türkiye'de Erciyes'te başlıyor. Aynı anda yapılacak KışFest ise 8-10 Mart'ta yüzbinleri ağırlayacak. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde...

Erciyes'te geri sayım!

Dünya Snowcross Şampiyonası’nın ilk etabı SNX Türkiye bu hafta sonu ilk kez Türkiye’de Erciyes’te başlıyor. Aynı anda yapılacak KışFest ise 8-10 Mart’ta yüzbinleri ağırlayacak. Erciyes Cup’ta ise, Türkiye’nin yıldızları yarışacak.

Türkiye’de ilk kez yapılan Dünya Snowcross Şampiyonası, 9-10 Mart 2024 tarihlerinde Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleşecek. Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası’nın açılış ayağı, SNX Türkiye etabı ile Kayseri Erciyes’te yapılacak.

Uluslararası Motosporları Federasyonu (FIM) ve Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun (TMF) organizasyonunda Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Turizm Geliştirme Ajansı, Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Spor Toto, SASAD destekleriyle yapılacak SNX Türkiye, Erciyes Kayak Merkezi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek.

Dünya şampiyonları Kayseri’de sezona başlıyor

Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası’nın ilk etabında, 6 kez şampiyon olan Adam Renheim, 4 kez şampiyon olan Jesse Kirchmeyer, geçtiğimiz yılın şampiyonu Aki Pihlaja, eski şampiyonlardan Bacher Elias ile birlikte Türkiye’nin motokros şampiyonları Şakir Şenkalaycı ve Galip Alp Baysan yarışacak. Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası, 14 Nisan’da Finlandiya, 21 Nisan’da Norveç’te yapılacak etaplarla tamamlanacak.

SNX Türkiye programı

9 Mart Cumartesi günü serbest antrenmanla başlayacak SNX Türkiye, ısınma turu ve sıralama yarışı ile başlayacak. 9 Mart Pazar günü ise saat 14.00’teki açılış seremonisinin ardından, final öncesi ısınma turu ve her biri 15 dakika ve extra 1 tur olacak iki final yarışının ardından saat 16.00’da SNX Türkiye ödül töreni ve basın toplantısı ile sona erecek.

Erciyes Cup ile Türk yetenekler yarışacak

SNX Türkiye ile birlikte, ünlü motosiklet yarışçıları ATV ve Motosnow kategorilerinde Erciyes Cup’ta ter dökecek. ATV, 250 cc altı ve 250 cc üzeri olmak üzere 3 sınıfta yapılacak yarışlara 50’den fazla sporcu katılacak.

En büyük kar festivali KışFest dolu dizgin

Türkiye’nin en büyük kar etkinliği KışFest ise yarın Kayseri Erciyes Kayak Merkezi’nde start alacak. 3 gün sürecek festivalin ilk günü yarın saat 14.00’te DJ FunkyC’nin performansıyla başlayacak. Saat 15.00’te ise Asude Cemre konseriyle devam edecek. KışFest’in ikinci günü saat 12.00’de Ferhat Göçer Konseri ile başlayacak olup, saat 13.30’da Gülşah Tanrıöver’in sahnesiyle devam edecek. Festivalin son günü ise saat 12.00’de İrem Derici sahnesi ve 16.30’da da Nuri Savruk konseriyle tamamlanacak.