Erciyes Anadolu Holding 3 Şirketin Satışını Duyurdu

Erciyes Anadolu Holding'in Türkiye Tekstil sektöründeki önemli döşemelik ve perdelik kumaş üretim firması, halı sektörünün köklü markası ve ev tekstili markası olmak üzere 3 markasını satışa çıkardı. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in kayseri haberinde…

Erciyes Anadolu Holding 3 Şirketin Satışını Duyurdu

Erciyes Anadolu Holding'in Türkiye Tekstil sektöründeki önemli döşemelik ve perdelik kumaş üretim firması, halı sektörünün köklü markası ve ev tekstili markası olmak üzere 3 markasını satışa çıkardı. 

Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin X isimli sosyal medya platformunda, Doqu Home, Gümüşsuyu Halı ve Velteks Tekstil yarıtımcılarını bekliyor dedi.

Alpaslan Baki Ertekin yaptığı paylaşımda; 'Erciyes Anadolu Holding olarak Elda Halı, Vellteks Tekstil ve Doquhome olmak üzere 3 şirketimizin daha satış sürecini bugün başlatıyoruz' dedi. Alpaslan Baki Ertekin paylaştığı basın bülteninde şu bilgileri paylaştı;

Dünyanın önde gelen bağımsız değerleme şirketi tarafından hazırlanan değerleme raporlarına göre muhammen bedelleri belirlenen markaların satışının ev tekstili sektöründe önemli bir hareketlilik yaratması bekleniyor. Kapalı teklif isteme ve açık artırma yöntemlerinin birlikte uygulanacağı açık ihale usulü ile satışa sunulan markaların pay sahibi olan İstikbal Mobilya ve Boyteks'in 2016 yılında FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yönetimi kayyıma devredilmiş ve Ağır Ceza Mahkemesi'nin vermiş olduğu müsadere kararının Yargıtay tarafından da onanmasıyla mülkiyeti Hazine'ye geçmişti.

Türkiye'nin İlk Makine Halısı 'Gümüşsuyu Halı' Satılıyor

Türkiye'deki halı sektörünün köklü markası Gümüşsuyu Halı, Boyteks Tekstil AŞ'nin sahipliğindeki paylarının tamamını satışa sundu.
Gümüşsuyu - Elda Hali'nin muhammen bedeli 1 milyar 215 milyon TL olarak açıklandı.

Ev Tekstili Markası Doqu Home Elyaf Üretimi İle De Dikkat Çekiyor

İstikbal Mobilya, ev tekstili markası Doqu Home'daki yüzde yüz olan payını açık ihale usulüyle satışa çıkardı. Doqu Home'un muhammen bedeli 455 milyon TL olarak belirlendi. Marka, modern tarzı ve zengin ürün koleksiyonları yanında elyaf üretimindeki başarısı ile de dikkat çekiyor.

Vellteks Örme Döşemelik Kumaş'ta Sektörün Öncüleri Arasında

Açık ihale usulü ile satışa çıkarılan Vellteks Tekstil ise örme döşemelik kumaş üretiminde sektörün öncüleri arasında yer alıyor. Muhammen bedeli 1 milyar 750 milyon TL olarak duyuruldu.
Yatırımcılar düzenlenen ihalelere teklif vermeden önce satış ilanında yer alan koşulları sağladıkları takdirde, belirlenen tarihlerde üretim tesislerini gezebilecek ve elektronik ortamda sunulacak olan Bilgi Odası'ndan şirketlere ilişkin detaylı bilgilere erişim imkânı bulacak.

İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgi www.erciyesanadolu.com/satis-ilanlari adresinden ve 0 352 207 18 00 (Dahili; 5910-5861-5920-5853) numaralı telefondan alınabilir.