Emniyet 'çocuk müstehcenliği' suçlarında kararlı!

Çevrimiçi çocuk müstehcenliği ve tacizi ile mücadele kapsamında içinde Kayseri'nin de bulunduğu 20 ilde SİBERGÖZ-16 operasyonu gerçekleştirildi. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde…

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Emniyet 'çocuk müstehcenliği' suçlarında kararlı!

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde çocuk müstehcenliği ile mücadele kapsamında içinde Kayseri’nin de bulunduğu 20 ilde düzenlenen SİBERGÖZ-16 operasyonlarında 35 şüpheli yakalandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 'Çocuklarımızı koruma için suçlularla mücadele etmeye kararlıyız.' dedi.

Ankara Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar kapsamında, Ankara merkezli Adana, Ağrı, Aydın, Bolu, Bursa, Çorum, Denizli, İstanbul, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Malatya, Muğla, Sakarya, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Yalova’da eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

Yerlikaya’nın kamuoyu ile paylaştığı operasyon detaylarına göre, sosyal medya uygulamaları üzerinden grup kurularak çocukların müstehcen görüntülerinin para karşılığı satışa sunulduğu, çeşitli ödeme kanalları ile ödemelerin gerçekleştirildiği ve sosyal medya platformlarında çocuk istismarı görüntülerinin paylaştığı tespit edildi.

Yürütülen operasyonlar sonucunda çok sayıda dijital materyale el konuldu.

Operasyonları gerçekleştiren polisleri tebrik eden Bakan Yerlikaya, 'Kara Vatan’da olduğu gibi Siber Vatan’da da sanal devriyelerimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başında.' ifadelerini kullandı.