Emekliye Yüzde 10 İndirim

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'ndan, Emekliler yılı kapsamında emeklilere yüzde 10 indirim müjdesi geldi. Detaylar Kayseri Anadolu Haberin Kayseri bülteninde…

Emekliye Yüzde 10 İndirim

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’ndan, Emekliler yılı kapsamında emeklilere yüzde 10 indirim seyahat haberini açıkladı. 

Emekliye Yüzde 10 İndirim

Bakan Uraloğlu, trenlerde emeklilere pozitif ayrıcalıklar uygulandığının altını çizerek, ‘Emeklilerimizin fiziksel ve ruhsal sağlıkları ile sosyal ve kültürel yönden zenginleşmelerine destek olmak amacıyla kaynaklarımızı yerel ve merkezi yönetim işbirliğiyle seferber ediyoruz. Bu kapsamda, emeklilerimizin ekonomik, konforlu ve rahat şekilde seyahatlerini sağlamak üzere yüksek hızlı tren ile ana hat ve bölgesel trenlerimizde yüzde 10 indirim uygulamasını başlatıyoruz. Böylece emeklilerimizin ulaşım ihtiyacına katkı sunarken bir nebze de olsa seyahat etmelerini teşvik etmeyi amaçlıyoruz’ dedi.

Uraloğlu ayrıca, bayram nedeniyle demiryolu ulaşımında ek seferler düzenleneceğini belirtti.

Emekliye Yüzde 10 İndirim

‘ Trenlere Talep Giderek Artıyor ’

Uraloğlu, yüksek hızlı tren ve hızlı demir yolu hatlarının inşa edildiğini belirterek, "İyileştirilen ve modernize edilen mevcut demir yolu sistemimiz işliyor, yerli ve milli demir yolu sanayimiz gelişiyor. TCDD Taşımacılık AŞ, 2023'te 255 milyon yolcuyu ulaştırırken, trenlere talep giderek artıyor, farklı rotalarda hizmet verdiğimiz turistik trenlerimiz de dahil Anadolu'muzun tarihi ve doğal güzellikleri keşfediliyor, bölgeler arasında etkileşim, ticaret ve sirkülasyon artıyor. Demir yolu ulaştığı her yere bereket, güzellik katıyor" açıklamalarında bulundu.

Uraloğlu, tatil dönemini de kapsayan 5-15 Nisan'da yüksek hızlı tren seferlerinin yanı sıra ana hat ve bölgesel trenlerde kapasite artışı sağlanacağını aktararak, ‘Günlük sefer sayısını Ankara-İstanbul hattında 13+13'ten 14+14'e, Konya-İstanbul hattında 4+4'ten 5+5'e yükseltiyoruz. Ayrıca Ankara-Konya hattında cuma ve pazar günleri işletilen 1+1 hafta sonu seferi cumartesi günleri de işletilecek. Bayram tatilini kapsayan dönemde ek YHT seferlerinin yanı sıra ana hat ve bölgesel trenlerde 18 bin 84 koltukluk kapasite artışı yapacağız, ana hat ve bölgesel trenlerde de ek vagon ilaveleriyle vatandaşlarımıza hizmet edeceğiz.’ dedi.

Emekliye Yüzde 10 İndirim

YHT de yeni Seferler Kalıcı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Yüksek Hızlı Trenlerdeki yeni seferlerin tatil ve bayram dönemi sonrasında da devam edeceğini belirtti. 

Bakan Uraloğlu YHT ile ilgili olarak, ‘Tatil döneminde İzmir Mavi, Doğu, Güney/Vangölü, Konya Mavi, Ege, Erciyes, Toros, Pamukkale ve Ankara ekspresleri ile Uzunköprü-Halkalı ile Edirne-Halkalı bölgesel trenlerine pulman ve yataklı vagonlar ilave edilecek. Buna göre ana hat ve bölgesel trenlerde günlük karşılıklı 28 vagon ilave edilerek tatil döneminde 15 bin 200 koltuk kapasitesi artışı sağlanacak.’ Açıklamalarında bulundu.