Develi'de 'Girişimcilik Ruhu' konferansı

Türkiye Üstün Zekâlı ve Dahi Çocukların Eğitimi Vakfı (TÜZDEV) Genel Başkanı Kemal Tekden Develi'de girişimcilik ruhu konulu konferans verdi.

Develi'de 'Girişimcilik Ruhu' konferansı

  “Diriliş Ertuğrul”, “Aşkın Yolculuğu Yunus Emre”, “Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram-ı Veli” dizilerinin yapımcısı ve TEKDEN Film  Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kemal Tekden, Mustafa Aksu Kültür Merkezinde “Girişimcilik Ruhu” konulu konferansıyla Develi'de gençlerle bir araya geldi.

Develi'de 'Girişimcilik Ruhu' konferansı
 Eğitim-Bir-Sen Develi Şubesi’nin düzenlediği konferansa Develi Kaymakamı Enes Emircan Buyuran, Belediye Başkanı Mehmet Cabbar. Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Toker, Egitim-Bir Sen Develi Şube Başkanı Oğuz Kuzu, Eğitim Birsen Kayseri 1 No'lu  Şube Başkanı Mehmet Emin Aslantürk, Din Görevlileri Dernek yöneticileri ve öğretmenler katıldı. Develi’nin genç nüfusunun yüksek olmasıyla büyük bir imkana sahip olduğunu belirterek konferansına başlayan Dr. Kemal Tekden öncelikle gençlere sorgulayıcı olmalarını ve tecrübelerden dersler çıkarmalarını tavsiye etti. Konferansında öğrencilere iş yaşamı ile ilgili önerilerde bulunup lider olmanın da önemine değinen Tekden “Birçok insan yeteneklerini bilmeden çalışıyor. Kendinizi keşfedin. Kendini keşfetmeyen, kendini tanımayan bir insanın başarılı olması mümkün değil. Hangi zekânız yüksek, görsel zekâ mı, sosyal zekâ mı, içsel zekâ mı? Bunu bilmek zorundasınız, yeteneklerinizi bileceksiniz. Lider, insanlara yetki dağıtan ve onlara güvenen insandır. Ufuk sahibidir. İşletmenin daime önünü açmak için gayret gösterir. İnsanlar hep birbirini tenkit ederler. Ben şöyle bir yol buldum, hep kendimi tenkit ediyorum ben nerede hata yapıyorum diye. Çünkü hiç kimse dört dörtlük değildir.” diye konuştu. 

Develi'de 'Girişimcilik Ruhu' konferansı
Konferans sonunda AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Toker, Kemal Tekden'in “Sahne Senin” isimli kitabını  gençlere hediye etti.  Kemal Tekden’in konferansının gençlerin hayatlarına rehberlik edecek bilgiler içerdiğini belirten Cabbar Başkan “Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin hayatı ve kendilerini doğru anlamalarına vesile olacak bu güzel konferansından dolayı Kemal Tekden’e teşekkür ediyor; en kısa zamanda kendisini yine misafir etmek istiyoruz” dedi.