Demir: Bir kez daha düşünün çünkü...

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Adil Demir, 28 Mayıs'ta tekrar yapılacak ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimi için vatandaşlara, ''Sandık başına gidip oylarınızı kullanın'' çağrısında bulundu.

Demir: Bir kez daha düşünün çünkü...

'Türkiye'ye bahar gelecek' diyerek konuşmaya başlayan Demir, 'Türkiye 28 Mayıs'ta tarihi bir katılımla sandık başına giderek tamamlayacak. Buna tüm kalbimle inanıyorum. Çünkü  bu sadece Cumhurbaşkanlığı seçimi değil, aynı zamanda bir referandum olacak" dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Adil Demir 28 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde, İl binasında açıklamalarda bulundu.

Demir, ''Türkiye sandıkta Recep Tayyip Erdoğan'ın Büyük Ortadoğu Projesi eş başkanı olmak hayalinde 'Emevi Camii'nde namaz kılmaya' Ecdadımızın mezarını sırtlayıp kaçma sürecini oylayacak'' diye konuştu.

Demir konuşmasına şöyle devam etti, "Türkiye sandıkta bizim üniversite mezunlarımız işsiz gezerken, Türkiye'nin kaynaklarının sahil kenarlarında nargile fokurdadatan Suriyeli gençlere pervasızca harcanmasına oylayacak. Türkiye sandıkta küçük azınlık servetine servet katarken topyekün yoksulaşmayı oylayacak. Türkiye sandıkta; kahraman polis müdürü Gaffar okan'ı şehit eden, domuz bağı ile insan öldürenle yol yürüyen; üç beş oy için kırmızı bültenle aranan teröristleri milletin ekranına çıkartan, terörist başının mektubundan medet umanlarla; PKK pusu kurduğu vatan evlatları arasında tercihini ortaya koyacak. Türkiye sınırları kevgire döndürüp, aziz vatanı mülteci cenetine dödürenlerle 'sınır namustur' diyere sınır güvenliği için canını ortaya koyanlar arasında bir tercih yapacak. İşte bunu  için diyoruz ki 28 Mayıs'ta Türkiye kararrını ecdadın kemikleriniş sırtlayıp kaçanlardan yana değil, vatana sahip çıkanlardan yana kullanacak."

Demir: Bir kez daha düşünün çünkü...
Sığınmacı ve kaçakların gönderilmesi için, 'Söz konusu vatansa gerisi teferruattır'' diyen Demir: '21 yıllık AK Parti hükümetlerinin yaratığı sosyal yıkım, yolsuzluk, yoksulluk, devlet krizi, sığınmacı sorunu, rant borç talan ekonomisi ve neden olduğu  ağır ekonomi sorunları ve  toplumun  siyasi kutuplara bölünmesi karşı devletin yeniden düzenlenmesi; Milli birlik ve beraberliğin sağlanması, yoksuluk,yolsuzluk ve ağır ekonomi sorularının çözümü Türkiye için  ağır bir güvenlik ve demografi sorunu oluşturan sığınmacı ve kaçakların gönderilmesi için; 'Söz konusu vatansa gerisi teferruattır, diyerek bir araya geldik'' şeklinde konuştu.

Demir: Bir kez daha düşünün çünkü...


Vatandaşın sandığa gitmesi konusunda temennide bulunan Demir, ''28 Mayıs pazar günün mutlaka ve mutlaka sandık başına gidin ve oyunuzu kullanırken bir kez daha düşünün çünkü kullanacağınız oy Türkiye'nin kaynaklarının bu milletin çoçuklarına mı yoksa mültecilere mi harcanacak  onu  belirleyecek. Bu seçim işte bunu gösterecek'' diyerek konuşmasını tamamladı.