Çok Sevilen O Çikolata Markası Marketlerden Toplatılıyor!

Türkiye'de de satılan ve çok sevilen o çikolata markası için toplatma kararı verildi. Ayrıca ürünü satın alan tüketicilerden yememeleri istendi. Detaylar haberimizde…

Çok Sevilen O Çikolata Markası Marketlerden Toplatılıyor!

Çok sevilen o çikolata markası imha edilmek üzere geri çağırıldı. 

Kent Gıda, İsviçre’den ithal edilen çok sevilen o ürününü imha etmek üzere geri çağırma kararını kamuoyuna bildirdi. 
Toblerone sütlü 100 gr çikolata için üründe yabancı plastik madde bulaşına yol açan münferit bir olay yaşandığı gerekçesi ile geri çağırıldı. Satın alan ama tüketmemiş olanlardan da ürünü tüketmemeleri istendi.

Kamuoyu Aydınlatma Platformu geri çağırmanın tek bir ürün için geçerli olduğunu söylerken, bu kararın diğer Toblerone ürünlerini etkilemediğini kaydetti. 

‘OOY4033553’ lod numaralı Toblerone çikolatayı tüketmemeleri istendi. 

Kent Gıda Maddeleri Sanayii ve Ticaret A.Ş.  Şu açlıklamada bulundu;

'Tüketicilerimizin güvenliği ve ürünlerimizin kalitesi en büyük önceliğimizdir. Birkaç tüketicimizden gelen şikâyet doğrultusunda İsviçre’de bulunan üretim tesisi ile temas ederek inceleme ve kalite araştırması yapılması talep edilmiştir. Yapılan inceleme ve kalite araştırması sonucunda aşağıda bilgileri bulunan OOY4033553 lot numaralı Toblerone Sütlü 100 gr. ürünümüzde yabancı plastik madde bulaşına yol açan münferit bir olay yaşandığı bilgisi teyit edilmiştir. Bulaşın kaynağının belirlendiğini ve tekrar oluşmasını önleyecek düzeltici önlemlerin derhal alındığı belirtmek isteriz.

Tek bir ürün bazında yapılan bu geri çağırmanın diğer Mondelēz International veya Toblerone ürünlerini etkilemediğini önemle ifade ederiz.'

Bu ürünü satın alan tüketicilerden ise ürünü tüketmemelerini, iade ve telafi etmek üzere 0850 210 46 66 no’lu telefon hattı veya [email protected] adresinden ulaşmalarını kaydetti.