Çocuklara harika haber! Niloya ve arkadaşları Kayseri'ye geliyor

Türkiye'nin yerli çizgi film kahramanı Niloya, 'Müzik Kutusu Müzikali' kapsamında şehir şehir dolaşmaya, minik dostları ile buluşmaya devam ediyor. Çizgi kahraman en yakın arkadaşları Mete ve Tospik'le beraber hafızalara kazınan şarkıları ve eşsiz sahne gösterileri eşliğinde sahneleyecekleri müzikali ile Kayseri'deki sevenlerine unutulmaz bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in, Kayseri haberlerinde...

Çocuklara harika haber! Niloya ve arkadaşları Kayseri'ye geliyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye’nin yerli çizgi film kahramanı Niloya, 'Müzik Kutusu Müzikali' kapsamında şehir şehir dolaşmaya, minik dostları ile buluşmaya devam ediyor. Çizgi kahraman en yakın arkadaşları Mete ve Tospik’le beraber hafızalara kazınan şarkıları ve eşsiz sahne gösterileri eşliğinde sahneleyecekleri müzikali ile Kayseri’deki sevenlerine unutulmaz bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda çizgi kahramanlar, minikleri 17 Şubat Cumartesi günü 12.00 ve 15.00 saatlerinde Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelenecek gizemli bir sesin peşine düştükleri maceraya davet ediyor.

YouTube’da 5 buçuk milyon abone sayısı ile 7’den 70’e herkesin ilgisini çeken Niloya, TRT Çocuk ekranlarında her gün yayınlanan bölümleriyle büyük beğeni topluyor. Ekranların sevilen yerli çizgi kahramanı, şimdilerde bambaşka bir maceraya çıkmaya hazırlanıyor. Çizgi kahraman, eğlenceli şarkıları ve göz alıcı dekoruyla çocuklara muhteşem bir zaman dilimi vadeden müzikali “Müzik Kutusu” ile şehrine geliyor.

Türkiye’nin birçok iline konuk olan Niloya ve arkadaşları; doğru beslenme, kişisel bakım, çevre ve hayvan sevgisi konularında çocuklara eğitici ve öğretici mesajlar verirken, eğlenceli bir zaman dilimi sunuyor. Bu kapsamda çizgi kahramanlar, minik dostlarını 17 Şubat Cumartesi günü 12.00 ve 15.00 saatlerinde Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’ne unutulmaz bir deneyim yaşamaya çağırıyor.

Ses Nereden Geliyor?

Çocukların psikolojik gelişimini olumlu yönde etkilemek ve katkıda bulunmak amacı ile senaryosu psikologlar ve pedagogların görüşleri ile hazırlanan Niloya, müzikaliyle hayranlarını keyif dolu bir hikâyeye çıkarıyor. Arkadaşı Mete ile gizemli bir ses duyan Niloya sesin nasıl ve nerden geldiğinin peşine düşer. Buldukları eski bir radyodur. Sonrasında babasına ait olduğunu öğrendiği radyoyu bıraktığı yerde bulamaz. Niloya karşılaştığı meraklı kargalardan yardım ister; kukla oynatıcısında gördüğü başka bir radyo kafasını karıştırır. Uzun ve sürprizli bu serüvende Mete, Murat, baba, Tospik ,Bay vakvak ve Kargalar Niloya’nın yol arkadaşları olacaktır.