CHP'den Kayserililere Çağrı!

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanlığı, Kayseri'de yaşanan olaylarla ilgili vatandaşlara itidal çağrısında bulundu. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'de…

CHP'den Kayserililere Çağrı!

İl Başkanlığından yapılan açıklamada, ‘İlimizde gerçekleşen eylemleri, yakından ve büyük bir üzüntüyle takip etmekteyiz. Bu tür olaylar, toplum huzurunu bozmakta ve hepimizin güvenliğini tehdit etmektedir. Bu olayların toplumda huzursuzluk yarattığını ve güvenlik duygusunu zedelediğini üzülerek belirtmek isteriz. Bu bağlamda, Kayserili hemşerilerimize sağduyu ve sükûnet çağrısında bulunuyoruz. Provokasyonlara karşı dikkatli olmalarını rica ediyoruz.’ ifadelerine yer verildi.

‘Emniyet Güçlerimize Özen Gösterilmeli’

Güvenlik güçleri ve emniyet birimlerinin, olaylara müdahale ederken toplumun huzurunu ve güvenliğini sağlamak adına büyük bir gayret içerisine girdiklerini belirten İl Başkanlığı, ‘Bu süreçte Kayserili hemşerilerimizin, olaylara müdahale eden güvenlik güçlerimize ve emniyet birimlerimize karşı daha dikkatli ve özenli davranmaları gerektiğini hatırlatmak isteriz. Güvenlik güçlerimize karşı duyarlı olmanız, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunması açısından büyük önem taşımaktadır. Güvenlik güçlerinin de görevlerini yerine getirirken hukuk kurallarına, insan haklarına saygılı ve ölçülü şekilde davranmaları toplumsal barış için gereklidir.’ dedi.

Sürecin Takipçisi Olacağız

CHP Kayseri İl Başkanlığından yapılan açıklamada ayrıca, ‘ Tüm vatandaşlarımızdan ve yetkililerden gerekli hassasiyeti göstermelerini bekler, provokasyonlara kapılmadan, itidalli bir şekilde hareket etmelerini ve güvenlik güçlerimizin çalışmalarına destek olmalarını rica ediyoruz. İş yerlerini korumak amacıyla ya da iş yerlerine gitmek amacıyla sokağa çıkan ve hukuk kurallarına aykırı eylemi olmadığı halde gözaltına alınan vatandaşlarımızın haklarını koruyacağımızı ve sürecin takipçisi olacağımızı Kamuoyuna saygıyla bildiririz.’ İfadelerine yer verildi.