CEO Ertekin uzun uzun yazdı!

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın şehirde yaşanan olayların ardından hedef gösterildi. Bazı milletvekilleri ve basında yer alan haberlere ilişkin Kayseri protokolünden iki isme destek yağdı. Erciyes Anadolu Holding CEO'su Alpaslan Baki Ertekin bakın ne dedi? Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde...

CEO Ertekin uzun uzun yazdı!

Erciyes Anadolu Holding CEO'su Alpaslan Baki Ertekin Kayseri'de yaşanan olayların ardından Vali Gökmen Çiçek ve İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın'ı hedef alan söylemlere sert çıktı. Ertekin, olayların başladığı ilk gün mahalleye giden Çiçek ve Aydın için, 'Her babayiğidin yapabileceği bir şey değildi' dedi.

Danişmentgazi mahallesinde yaşanan cinsel taciz olayından çıkan ve ardından eyleme dönüşen olaylarda Kayseri 2 geceyi hareketli geçirdi. Kentte güvenlik önlemleri üst düzeyde alındı.

CEO Ertekin uzun uzun yazdı!

CEO Ertekin de Vali Çiçek ve İl Emniyet Müdürü Aydın'ı hedef alan söylemlere tepki gösterdi. Ertekin, ''Kayseri valimiz sayın Gökmen Çiçek ve Kayseri İl Emniyet Müdürümüz sayın Atanur Aydın’ın kariyerleri ve başarıları ortadadır. Tüm hayatlarını vatana ve millete hizmet için adamış bu iki devlet adamının nazarında en büyük makam vatandaşın gönlünde olmaktır. Kayseride yaşayan bir vatandaş olarak gözlemim, sayın valimizin ve emniyet müdürümüzün komşularımızın, iş dünyasının, sanat dünyasının, basının kısacası toplumun her kesiminin gönlüne taht kurmuş olduklarıdır.'' dedi.

'Tek amaçları kan dökmekti!'

Ertekin, 30 Haziran 2024 gecesi Kayseri’de provokasyonla toplanmış binlerce kişinin içine girebilmek ve o kalabalığı provakatörlere rağmen evlerine dönmeye ikna edebilmek her babayiğidin yapabileceği bir şey olmadığını belirtti.

Provokatörlerin o gece tek amacının kan dökmek olduğunu vurgulayan Ertekin, ''O kirli emellerine ulaşamadılarsa bu sayın valimizin ve emniyet müdürümüzün halk tarafından seviliyor ve sözlerine güveniliyor olmasındandır. Devlet için, devletin valisi, emniyet müdürü için mağdurun dili, dini, ırkı olmaz. Ama provakatörler ısrarla mağdur çocuk Türk’tü derse başka bir milliyetten olan mağdurla ilgili bilgiyi kamu görevlisi olarak vali ve emniyet müdürü düzeltmek durumundadırlar. Yoksa mağdurun hangi milletten olduğu bulundukları ortamda aleni bir şekilde yanlış olarak paylaşılmasa gündeme bile gelmeyecektir.'' ifadelerini kullandı.

CEO Ertekin uzun uzun yazdı!

Ertekin, valiyi ve emniyet müdürünü sevdiklerini ve çok başarılı bulduklarını belirterek şunları kaydetti: ''Siyaset yapmak için sayın valimizi ve emniyet müdürümüzü gündeme getirenler, sosyal medyanın yalanlarla dolu algı dehlizlerinden duydukları yerine kendi partilerinin il başkanları ile temasa geçerek konuşmuş olsalar, vali bey ve emniyet müdürümüzün halkta karşılığını biliyor olsalar zaten konu gündeme bile gelmemiş olurdu.''