Çayın tadı da kaçtı!

Hayat pahalılığı birçok noktada fiyatları uçururken, normal olarak görülen bazı şeyler bile lüks olmaya başladı. Türkiye'de temel gıda ürünlerine gelen zamlardan çay da nasibini aldı.Kafeler de çay içmek artık lüks sayılmaya başladı. Peki Kayseride çay fiyatlarıne kadar?

Çayın tadı da kaçtı!

Kayseri'de bazı kafelerde çay içmek artık lüks oldu.Çay ocaklarında 5 lira olan çay,Bazı kafelerde 20, 25 liradan satılmaya başladı.Türklerin en çok sevdiği içiceklerden biri olan çay da zamlı tarifeden nasibini aldı. Kayseri’de özellikle asgari ücretli çalışanların içmek istediği çay fiyatı aldı başını gidiyor.
Enflasyon artışı ve döviz kurun karşısında Türk Lirası'nın değer kaybetmesi süreklilik içerisinde devam ederken gelen zamlar arasına yenileri de ekleniyor. Her alan ve kategorideki ürün, mal ve hizmetlere zam üstüne zam gelmeye devam ederken vatandaşların da cebi yanıyor. Özellikle gıda sektöründeki zamlar ise vatandaşların belini büküyor.

Çayın tadı da kaçtı!

Çay fiyatları 20-25 TL arasında

Ancak tüm mekanlarda maliyetler baz alınarak titizlikle fiyat hesaplaması yapılmıyor. Mekanların prestiji arttıkça maliyetten bağımsız olarak fiyatlar yükseliyor. Son fiyatlara göre restoran ve kafe tarzı markalaşmış mekanlarda fiyatlar ortalama 15 lira civarında yer alıyor.

Çayın tadı da kaçtı!