Büyükkılıç: Kimilerinin annesi, kimilerinin ablasıydı ama kimsesizlerin kimsesiydi

Büyükkılıç 'Kimilerinin annesi, kimilerinin ablasıydı ama kimsesizlerin kimsesiydi' dedi. Kayserili vakıf insanı Nevin Akyurt, vefatının 19. yılında Cihannüma Derneği Kayseri Şubesi ve Talas Belediyesi tarafından düzenlenen programda anıldı. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri bülteninde...

Büyükkılıç: Kimilerinin annesi, kimilerinin ablasıydı ama kimsesizlerin kimsesiydi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Büyükkılıç; 'Kimilerinin annesi, kimilerinin ablasıydı ama kimsesizlerin kimsesiydi.' Kayserili vakıf insanı Nevin Akyurt, vefatının 19. yılında Cihannüma Derneği Kayseri Şubesi ve Talas Belediyesi tarafından düzenlenen programda anıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile beraber Kayseri’nin müstesna vakıf insanı olan Nevin Akyurt'un Vefa ve Anma Gecesi’ne katıldı. Başkan Büyükkılıç, 'Nevin hanım kimilerinin annesi, kimilerinin ablasıydı ama kimsesizlerin kimsesiydi' ifadelerini kullandı.

Büyükkılıç: Kimilerinin annesi, kimilerinin ablasıydı ama kimsesizlerin kimsesiydi

Talas Belediyesi ve Cihannüma Derneği Kayseri Şubesi iş birliği ile Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi'nde düzenlenen program Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Programa Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri milletvekilleri Ayşe Böhürler ve Şaban Çopuroğlu, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Cihannüma Derneği Kayseri İl Başkanı İzzet Serkuş, Nevin Akyurt'un ailesi ve vatandaşlar katıldı.

Büyükkılıç: Kimilerinin annesi, kimilerinin ablasıydı ama kimsesizlerin kimsesiydi

Kimsesizlerin kimsesiydi!

Başkan Büyükkılıç, programda yaptığı konuşmada Akyurt’un nasıl bir hayırsever olduğunu ifade ederek, ‘kimsesizlerin kimsesiydi’ şeklinde konuştu.

Büyükkılıç, vefa ve anmas gecesinde şunları kaydetti; 'Hakikaten çok duygulandım ve etkilendim. Ön plana çıktığı durumlar vardır. Onu yakinen tanıyanlar vardır. Ben de hem milletvekilliği dönemimde hem de başkanlığım dönemimde en çok da Melikgazi Belediye Başkanlığımın ilk döneminde Nevin Hanımı gerçekten yakından tanıma fırsatı elde ettim. Nevin Hanım tabi ki yavrularımızın öğretmeniydi. Nevin hanım kimilerinin annesi, kimilerinin ablasıydı ama kimsesizlerin kimsesiydi. Rahmet diliyorum. İnşallah bizlerde onun felsefesine ve anlayışına layık oluruz. Ailesini tebrik ediyorum. Ailesini sağlıklı hayırlı ve uzun ömürler diliyorum.'

Akyurt'u hep hayır işlerinde gördük

Programda konuşan Bakan Özhaseki de, Nevin Akyurt ile yaşadığı bazı anıları paylaşarak, Akyurt'u hep hayır işlerinde, gördüklerini aktardı.

Dernek Kayseri Temsilcisi İzzet Serkuş ise, programda emeği geçen herkese teşekkür etti. Programda Kayseri'de hayırseverliğiyle iz bırakan Akyurt'un hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterimi de yapıldı.