Büyükkılıç Doğu Türkistanlılarla buluştu!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç yerel seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla buluşmalarını sürdürüyor. Büyükkılıç bu kapsamda Doğu Türkistanlılarla bir araya geldi. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde...

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Büyükkılıç Doğu Türkistanlılarla buluştu!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kentte birliğin, beraberliğin ve dayanışmanın adeta sembolü olan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve Doğu Türkistan Milli Meclis Başkanı Seyit Tümtürk ile birlikte yerel seçim çalışmaları kapsamında Doğu Türkistanlılarla buluştu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri’de yaşayan Doğu Türkistanlılarla bir araya geldi. Başkan Büyükkılıç, ''Biz birlikte anlam ifade ederiz. 16 ilçe belediye başkanı kardeşimle el ele hep beraber çalışacağız dedi.''

Büyükkılıç Doğu Türkistanlılarla buluştu!

Başkan Büyükkılıç, Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde Doğu Türkistanlılarla Buluşma Programı’nda tek tek masaları gezerek, misafirleri ile sohbet etti.

Burada Doğu Türkistanlılara hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Bir olmamız, beraber olmamız lazım, dayanışmamız lazım, bunun yanında güçlü olmamız lazım. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yüzlerce projesi var. El ele, gönül gönle hep beraber, bu şehri, bu ilçeleri nasıl ihya eder, imar eder, gönüllerde nasıl yer ederiz diyerek gece, gündüz demeden koşturuyoruz. Kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, önce insan diye bağrımıza basıyoruz” şeklinde konuştu.

Büyükkılıç Doğu Türkistanlılarla buluştu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Kayseri’ye gösterdiği ilgi ve kazandırdığı yatırımlardan dolayı teşekkür eden Başkan Büyükkılıç, “Biz birlikte anlam ifade ederiz. 16 ilçe belediye başkanı kardeşimle el ele hep beraber çalışacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür edilmez mi, edilir. Onun ekibi icraat üretir” diyerek, kentte yapılan hizmetleri anlattı.

Büyükkılıç, hem merkezde hem taşrada hizmetten hizmete koştuklarını, yaptıkları hizmetleri bir ibadet olarak gördüklerini ifade etti.

Büyükkılıç Doğu Türkistanlılarla buluştu!

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar da bu programda emeği geçen Başkan Büyükkılıç ve ekibine teşekkür ederek, birlik, beraberlik mesajı verirken, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ise Müslüman coğrafyaların refaha, huzura kavuşması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında hükümetin büyük gayret gösterdiğini anlattı.

Başkan Büyükkılıç’ı tebrik eden Doğu Türkistan Milli Meclis Başkanı Seyit Tümtürk de “Kayseri’ye çok güzel eserler kazandırdınız. Memduh Büyükkılıç başkanıma teşekkür ve tebriklerimi sunuyorum” dedi.

Büyükkılıç Doğu Türkistanlılarla buluştu!

Programda, özellikle çocuklar başta olmak üzere misafirleri tarafından yoğun ilgi gören Büyükkılıç, günün anısına Doğu Türkistanlılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.