Başkan Büyükkılıç : 'Biz sizleri her gün tebrik ediyoruz, başımızın tacısınız'

Başkan Büyükkılıç 8 Mart Kadınlar Günü kutlamasında konuştu. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Memduh Büyükkılıç, kadınlar için 'başımızın tacısınız' dedi. Büyükkılıç, başka hangi açıklamalarda bulundu? Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in, Kayseri haberinde…

Başkan Büyükkılıç  : 'Biz sizleri her gün tebrik ediyoruz, başımızın tacısınız'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı  Memduh Büyükkılıç, eşi  Necmiye Büyükkılıç ile birlikte 8 Mart Kadınlar Günü kutlamasına katıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı  Memduh Büyükkılıç, eşi  Necmiye Büyükkılıç ile birlikte AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen programa katılarak, kadınlarla bir araya geldi. Başkan Büyükkılıç, ‘Başımızın tacı olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyoruz’ dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, eşi  Necmiye Büyükkılıç ile birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla AK Parti Kayseri İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Erciyes Kardan Adam Tesisleri’nde düzenlenen programa katıldı. Programa Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, AK Parti Kayseri İl Kadın Kolları Başkanı Meral Koşar ile kadınlar katıldı.

Başkan Büyükkılıç: 'Başımızın Tacısınız'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı  Memduh Büyükkılıç, programda tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak, ‘Biz 16 ilçeyi bağrımıza basarak ilerliyoruz. Sizleri ve teşkilatlarımızı olmazsa olmazımız olarak görüyoruz. Bugün bizim için her zaman anılması gereken, başımızın tacı olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyoruz. Ama biz sizleri her gün tebrik ediyoruz. Başımızın tacısınız diyoruz’ diye konuştu.

Kayseri belediyeciliğinin adeta dillere destan olan, herkes tarafından takdir edilen ve kendisinden söz edilen bir şehir haline dönüştüğünü belirten Başkan Büyükkılıç, ‘1994 yılında başlayan bir süreç, bugünlere geldi. Elbette biz ayrıştırmadık ve ötekileştirmedik. Elbette bu çalışmaları yaparken, herkese hizmetimizi götürdük ve bağrımıza bastık. Kadın kollarımız, sizlere minnettarız. İyi ki varsınız. Kayseri’miz Fatma Bacıların, Nene Hatunların, Gevher Nesibe Sultanların ve elbette ki izinden giden o anlayış içerisinde Anadolu irfanıyla, kültürüne sahip olan aile yapısını asla göz ardı etmeyen, bizim olmazsa olmaz olarak gördüğümüz aile çatısı altında adeta temel direğimiz olan kardeşlerimizsiniz’ ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükkılıç  : Biz sizleri her gün tebrik ediyoruz, başımızın tacısınız'

Büyükkılıç: ‘Biz Bir Davanın, Bir Sevdanın, Bir Kaygının İnsanlarıyız’

Büyükkılıç, AK Parti Kadın Kolları teşkilatının da geçmişten bugüne çalışmaları için minnettar olduklarını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü;

‘Elbette bu çalışmaları yaparken hiçbir hesabı beklentisi olmadan Allah rızası için yaptığınızın da farkındayız. O açıdan da zaten bizim gücümüz burada. Hangi mahalleye, hangi ilçeye gitsek bizleri ilk karşılayan hanım kardeşlerimiz oluyor. Başarının sırrı da orada başlıyor. Bu güçlü teşkilatın, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşları olarak, yoluna devam ediyor olması, onun kutlu davasına sahip çıkması bizim olmazsa olmazımız. Biz bir davanın, bir sevdanın, bir kaygının insanlarıyız. Onun için bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Hep beraber Kayseri, hep beraber 16 ilçe, hep beraber Türkiye olacağız. Her birinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Tekrar Dünya Kadınlar Günü’nüz hayırlı olsun diyor, eşlerinize de selamlarımızı iletiyoruz. Her birinize saygılar sunuyorum.'

Başkan Büyükkılıç  : Biz sizleri her gün tebrik ediyoruz, başımızın tacısınız'

Akar’dan Büyükkılıç’a: ‘Türkiye Kendisinden Çok Şey Örnek Alıyor’

Başkan Memduh Büyükkılıç’ın güçlü, yerli ve milli hitabetinden sonra katılımcılara hitap etmenin zor olduğunu dile getiren TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar ise ‘Kendisini kutluyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz. Kendisinden çok şey bekliyoruz. Kayseri de çok şey bekliyor kendisinden, Türkiye çok şey bekliyor. Türkiye kendisinden çok şey örnek alıyor, bugüne kadar yaptıklarından. İnşallah bundan sonra yapacakları ülkemize, milletimize, Kayseri’mize çok yararlı olacak. Buna eminiz, buna güveniyoruz’ diyerek katılımcılardan alkış istedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün tarihi seyrine yönelik bilgiler aktaran Akar, kadınların ‘ana’ olduğunu, ana kelimesinin Türkçe’de çok özel bir anlamı bulunduğunu, Anadolu, anakademe gibi sözcüklerde yer alarak kadına, anneye olan saygının en güzel ifadesi olduğunu dile getirdi ve kadınlara olan saygı, sevgi ve hürmetlerinin sadece bu günle sınırlı olmadığını, kadınların başlarının tacı olduğunu vurguladı.

Hiçbir partinin AK Parti gibi bir kadın kolları görmediğini sözlerine ekleyen Akar, kadın kolları üyelerine teşekkür etti.

AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler de ‘Kadınlar vefakâr, cefakâr her zaman için AK Parti’nin ve Türkiye’nin en büyük güç kaynağı oldu. Siz olmasaydınız, bu parti bugünlere gelemezdi. Bence bunun bir altını çizelim. 8 Mart aslında bir kutlama gününün ötesinde bir anma günü. Kadınları daha güçlendiren politikalara, toplumu daha ileriye götüren politikalara öncülük eden ve bunu hatırlatan bir gün’ şeklinde konuştu.

Başkan Büyükkılıç  : Biz sizleri her gün tebrik ediyoruz, başımızın tacısınız'

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Meral Koşar ise konuşmasında ‘Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Fedakârlıkları, emekleri, sevgileri ile hayatımızın her alanında yer alan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum’ dedi.

Başkan Büyükkılıç’a teşekkürlerini ileten Koşar, ‘Bu özel günümüzde bizleri yalnız bırakmadığı için çok kıymetli bakanımıza, samimiyeti, mütevaziliği, dik duruşu ve mücadeleci duruşuyla örnek aldığımız kıymetli milletvekilimize, her daim desteğini hissettiren, güç veren değerli il başkanımıza, maddi manevi her konuda babacan yaklaşımlarıyla, ağabeyliğiyle güç aldığımız, şehrine sevdalı kıymetli Cumhur İttifakı’mız belediye başkan adayımız Memduh Başkanımıza, bizleri yalnız bırakmayan önceki dönem il kadın kolları başkanımıza ve siz değerli kadınlarımıza, yol ve dava arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz’ ifadelerinde bulundu.