Arıkan: 'Temel Karamollaoğlu yeni kongrede aday olmayacak!'

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan 'Temel Karamollaoğlu yeni kongrede aday olmayacak' dedi. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in bülteninde...

Arıkan: 'Temel Karamollaoğlu yeni kongrede aday olmayacak!'

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, çoklu bir kongreyi ön görmediğini söyleyerek, 'Bizler seçimi kongre salonunda değil, kongre öncesinde zaten yapıyoruz' dedi.

SP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, SP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan ve SP Kayseri İl Başkanı Baki Coşkun katıldı. Toplantıda kongre hakkında konuşan SP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan, 'Saadet Partimiz 30 Haziran’da 8’inci büyük kongresini yapacak.

Arıkan: 'Temel Karamollaoğlu yeni kongrede aday olmayacak!'

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, yeni kongrede aday olmayacağını, genel başkanlık görevini sağlık problemlerinden dolayı bırakacağını ifade etti. Yaklaşık 1 aydır istişare süreci başladı. Biz 55 yıllık Milli Görüş geleneğinin tek temsilcisi olan bir partinin mensuplarıyız. Bizde gelenek bellidir. İstişare süreci, istişare mekanizmaları son derece önemlidir. Bizler seçimi kongre salonunda değil, kongre öncesinde zaten yapıyoruz. Bütün delegelerimizle, yetkili mercilerimizle, il başkanlarımızla, ilçe başkanlarımızla bir istişare süreci yürüyor.

Genel Başkanımız bu ay sonuna kadar teşkilat mensuplarımızla özel görüşmeler yapıyor. Kim olursa partimiz, davamız daha ileriye gider bunun istişaresi yapılıyor. Eğer ki bir aksilik olmazsa Kurban Bayramı öncesi veya sonrasında da yeni genel başkan adayımızın ismi açıklanacaktır. O adayla da kongreye gideceğiz. Çoklu bir kongreyi ön görmüyorum. İstişareden çıkacak isimle beraber yeni dönem çalışmalarımızı yapacağız' şeklinde konuştu.