Akar'dan basına çağrı: 'Hepsini yansıtın'

Milli Savunma Bakanı ve Kayseri Milletvekili Hulusi Akar basına çağrıda bulunarak, 'Teröristlerin ne demek istediklerini lütfen yansıtın lütfen görün ve duyun. Çok açık ve net şekilde pervasızca burada terör örgütü desteklenmekte ve bu insanları içimizdeler, aynı kayıkta gemideler' dedi.

Akar'dan basına çağrı: 'Hepsini yansıtın'

Milli Savunma Bakanı ve Kayseri Milletvekili Hulusi Akar seçim sonrası AK Parti İl Başkanlığı’nda seçim sonrası değerlendirmelerde bulundu. Sonucun ne olacağının henüz kesinleşmediğini dile getiren Akar, “Bu seçimde cumhurbaşkanımızın seçilme ihtimali olduğunu bilelim ve ona göre davranalım sayımın sonuçlanmasını bekliyoruz” ifadelerinde bulundu.

Akar'dan basına çağrı: 'Hepsini yansıtın'


“ASLI ASTARI OLMAYAN NİDALAR SÖZ KONUSU”
Sayımların hala devam ettiğini belirten Akar, “Bu bir seçim süreci şuan hepimizin bilmesi lazım gelen altını kalın çiziyorum seçim süreci devam ediyor şuan da sayımlar devam ediyor. Sonucun ne olacağı kesinleşmedi bu seçimde cumhurbaşkanımızın seçilme ihtimali olduğunu bilelim ve ona göre davranalım sayımın sonuçlanmasını bekliyoruz. Sayım sonucu şeffaf yapılıyor bir takım laflar söyleniyor ama bunların hiçbir aslı astarı yok hiçbir gerçeğe dayanmayan bir takım duygusal nidalar söz konusu. YSK görevinin başında bütün gözetmen ve sandık görevlileri çalışıyor ve bu sonucun hayırlı bir şekilde sonuçlanmasını istiyoruz” ifadelerinde bulundu.

Akar'dan basına çağrı: 'Hepsini yansıtın'
“DOĞRU YOL BULUNACAK”
Daha çok çalışmaları gerektiğini kaydeden Milli Savunma Bakanı ve Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, “Biz bildiğiniz gibi ilk başlangıçtan itibaren AK Parti ve Kayseri olarak bütün partileri ziyaret etmek suretiyle seçim gayet nazik, kibar, demokratik teamüllere uygun şekilde dostça kardeşçe olabilmesi için girişimlerde bulunduk ve bulunmaya devam ediyoruz. Çünkü burada şunu görüyoruz ülkemizin milletimizin bir beka sorunu var ciddi bir terör sorunu var bize karşı bunların tavırları var hem yurt içi hem de yurt dışında ve bunların, yurt dışındaki basın kuruluşları da dahil bunların hepsi bir cephe olmuşlar ve ülkemize milletimize karşı tavır içindeler sayın cumhurbaşkanımıza tavır içindeler bunu da asil milletimiz görüyor. Bizim görevimiz niye eksik oldu niye fazla oldu meselesi değil demek ki bizim biraz daha çalışmamız lazım. Vatandaşımız doğrusunu biliyor biz vatandaşımızın şurasına son derece güveniyoruz anlatıldıkça her şey ortaya konuldukça biz inanıyoruz ki doğru yolu bulunacak.” diye konuştu.

Akar'dan basına çağrı: 'Hepsini yansıtın'
AKAR’DAN BASINA ÇAĞRI
Akar, “Buradaki mesele bir zihniyet meselesi. Bunu vatandaşlarımıza tekrar tekrar ifade ettik. Biraz daha anlatacağız ve burada gerçekten yerli ve milli duruştan bahsediyoruz ülkemizin bekasından bahsediyoruz ve buna karşı bazı tavırlar olduğunu görüyoruz. Gazetede televizyonlarda konuşan siyasi siviller akademisyenler dahil maalesef ülkemizin halk menfaatine karşı bazı tavırları destekliyorlar. Biz de bunu hayretle karşılıyoruz bunun düzeltilip doğru yola girmesi için elimizden geldiğince çalışmamızı tabii basınımızla beraber diğer vatandaşlarımızla beraber yürüttük yürüteceğiz. Burada teröristlerin ne demek istediklerini lütfen yansıtın lütfen görün ve duyun. Çok açık ve net şekilde pervasızca burada terör örgütü desteklenmekte ve bu insanları içimizdeler, aynı kayıkta gemideler. Vatandaşlarımızın bunu görmesi için elimizden geleni yaptık. yeterli yetersiz biraz daha çalışacağız. Bunu açık ve net şekilde ortaya koyacağız” dedi.


“YAPILANLAR ORTADA”
Başka ülkelerin de Türkiye’den beklentisinin olduğunu belirten Akar, “Bizim başka derdimiz yok ve ülkemizin bekası ve refahı bunun için çalışıyoruz büyük güçlü Türkiye için çalışıyoruz yapılanlar ortada savunma sanayimizin geldiği nokta ortada aldığımız tedbirler ortada biz büyük bir azimle ve gayretle ülkemiz ve milletimiz için çalışıyoruz. Bütün ülkelerden beklenti var dost milletlerden bize karşı bir beklenti var bunları yerine getirmek bizim borcumuz bu konuda da çalışmalarımızı sürdürdük. İnşallah önümüzdeki dönemde yapacağımız çalışma belki bugün yarın seçim sonuçları açıklanacak ve Sayın Cumhurbaşkanımız tekrar seçilecek. Değilse geri kalan dönemde biz yapacağımız çalışmalarla vatandaşımıza daha çok konuşmak görüşmek onlara bu meseleyi izah etmek suretiyle açık ve net şekilde tamamen demokratik teamüller çerçevesinde güvenli bir şekilde Cumhur İttifakı’nın seçilmesi için ne varsa yapılacak” ifadelerinde bulundu.

>>Yasemin Serbez