Acil Çağrı Merkezi mezunlarının atama isyanı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın 112 Acil Çağrı Merkezi öğrencilerine yönelik açıklaması üzerine Çağrı merkezi mezunları heyecanla yeni atama haberi bekliyor. Açıklama üzerine harekete geçilmemesine isyan eden mezunlar mağdur olduklarını söyledi. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri bülteninde…

Acil Çağrı Merkezi mezunlarının atama isyanı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın 112 Acil Çağrı Merkezi öğrencilerine yönelik açıklaması üzerine Çağrı merkezi mezunları heyecanla yeni atama haberini bekliyor. Açıklama üzerine harekete geçilmemesine isyan eden mezunlar mağdur olduklarını dile getiriyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya 112 Çağrı merkezlerine personel alımı süreci ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulunarak 112 Acil Çağrı Merkezi öğrencilerine öncelik verilmesi gerektiğini vurgulamıştı. 112 acil çağrı merkezi mezunları açıklama üzerine yeni alımlara dair müjdeli bir haber bekliyor.

112 AÇM’lere alımlarda yeterli kontenjan talep eden Çağrı merkezi hizmetleri bölümü mezunları Dayanışma Palatformu konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi, ‘Çağrı merkezi hizmetleri bölümü mezunları, zorlu üniversite eğitimi (teorik, uygulamalı ve yazılı)  Devletimize hizmet etmek için KPSS'den aldığımız yüksek puanlara rağmen yeterli düzeyde alım yapılmadığı için 30 bin Çağrı Merkezi hizmetleri bölümü mezunları (3499kodlu) mağdur olmaktadır. Bizler gerekli her eğitimi teorik ve uygulamalı olarak ve bu işin bilincinde olarak eğitimlerimize yeteri özeni göstererek tamamladık. 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüklerine yapılan alımlar 3001 koduna sahip herhangi önlisans ve lisans bölümünden mezun olan öğrenciler de müdahil olmaktadır… Haliyle “Çağrı Merkezi Hizmetleri” mezunu öğrencilerin KPSS ile sahip oldukları tek kadroya atanma şansları da oldukça azalmaktadır. 2023-2024 yılları arasında 112 AÇM’lere alım olacak mı ve kaç kişilik bir alım olacak? Kaç adeti çağrı merkezi mezunlarına verilecektir? Yeni düzenleme ile olacak alımın tamamı bölüm mezunlarına verilecek mi veya verilen oranda artış olacak mı? Biz 112 acil çağrı merkezlerine yapılan alımlarda sadece çağrı merkezi hizmetleri mezunlarının alınmasını talep ediyoruz’