Abdullah Teber istifa etti!

Kayserili iş adamı ve siyasetçi Abdullah Teber, Ahmet Davutoğlu hakkında çok sert açıklamalar yaparak, kurucusu olduğu ve önemli görevlerde bulunduğu Gelecek Partisi'nden istifa etti.

Abdullah Teber istifa etti!

Ahmet Teber iş hayatı boyunca hak hukuk ve adaletten yana olduğunu belirterek şöyle dedi, “ 1980 yılında başlayan iş hayatımda, bugün ülkemizi Dünya sıralamalarında temsil eden bir iş insanıyım. Liderlik hizmet etme makamıdır. Ben de buna inanarak, hizmet etmekten, hukuktan, adaletten, yana yolumu hiç bir zaman değiştirmedim, şükürler olsun. Adalete olan güvenimizden, inancımızdan ötürü her zaman, adaletsizlikle, hukuksuzlukla, liyakatsizlikle, karşılaşanlarla birlikte yan yana, omuz omuza yol aldım, Dinine, diline, milletine, kültürüne, rengine menşeine, bakmaksızın. Bu noktada, ülkede seçilmiş son Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yaşadığı adaletsizlik ten ötürü, fikir ve dünya görüşlerimiz ne kadar ayrı da olsa, sessiz kalmamak adına, 2019 yılında kurduğu Gelecek Partisinin kurucular kurulunda görev aldım. Amacım uğradığı hukuksuzluğa sesli destek vermekti. Neticede, adaletten mahrum bırakılmış birisi olarak, adaleti en çok savunacak kişidir diye düşündüm. Kullandığı enstrüman adaletten ve liyakatten başka bir şey olmaz diye düşündüm. İş hayatımdaki yoğunluğumu bir kenara bırakarak, yılların verdiği tecrübe ve birikimim ile adaletin Vuku bulacağına inandığım Parti ile yol almaya başladım. Fikirleri, kültürleri, eğitimleri, yaşları, cinsiyetleri, farklı 152 kişi olarak çıktığımız yolda, ben önce Adalet, sonra Liyakat desturu ile hareket ettim ve tüm ekip arkadaşlarımın da, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu dahil böyle olduğunu düşündüm. Fakat geçirdiğimiz onca zamandan sonra, adaletin, liyakatin çok da benimsenmediğine şahit oldum. Aslında, en çok karşı çıktıkları, en çok istemediklerinin, adalet ve Liyakat olduğunu gördüm. Son seçimlerde görüldüğü üzere, adam kayırmaca, yandaş besleme, eş, dost, akraba derken… Liyakatin ve adaletin unutulduğu, emeğin, zamanın, yılların ve onca insanın umutlarının boşa harcandığını gördüm.” ifadelerini kullandı.

Abdullah Teber istifa etti!

‘Ahmet Davutoğlu’na ulaşamadım’

Teber, Ahmet Davutoğlu için şunları söyledi, “Kurucular kurulu üyesi olarak, üzerimde seçmene, üyelere, benim gibi düşünen mesai arkadaşlarıma karşı, kendimi sorumlu hissederek, bazı şeyleri düzeltmek, anlatmak istediğimde Ahmet Davutoğlu’na ulaşamadım. Onca insana karşı, hata yapılmasına izin vermeyeceğimi bilen, adil ve hakkaniyetli olunması konusunda söylemlerim olacağını bilen Genel Başkan, telefonlarıma çıkmadı, toplantı taleplerimi karşılıksız bıraktı. Neticede; insanların kendine olan inancını, beklentisini karşılayamadı, hayal kırıklığına uğrattı. Kendini ve birçok yakınını kurtarma pahasına partiyi ve partiye inananları ve dahi, ülkeyi yarı yolda bıraktı. Bizleri, Milletvekili olmak için mücadele eden kişiler, kendisinde vekillik makamı dağıtan bir Mevki olarak gördü. En başından beri bazı arkadaşlarımın (Teşkilatın en çalışkan neferi kurucu kardeşim Veysi Akay’ın da açıklıkla izah ettiği gibi ) ve benim verdiğim desteği, anlamamış, görmemiş adil olacağı, liyakatli davranacağı konusunda, verdiği sözü şimdiden tutamamış ve önce yol arkadaşlarının güvenoyunu, sonra da seçmenin oyunu kaybetmiştir.
Kuruluşundan bugüne memleketin her yerinden benim için, bu partiye mesai, emek ve para harcayan tüm yol arkadaşlarıma hakkınızı bana helal etmenizi istiyorum. Genel Başkana olan inancımı kaybettim, Adaletli ve liyakatli bir tutumu olacağına inanmadığımdan dolayı, Genel Başkan Danışmanlığından, Parti Yönetim Kurulu üyeliğinden ve Parti Üyeliğinden istifa ediyorum.” dedi.
 

 

>>Kurumsal Haber