81 İlde ÇEMBER-11 Operasyonu!

İl jandarma Komutanlıkları, İl Emniyet Müdürlükleri ve Sahil Güvenlik Komutanlıklarınca arama kaydı olanlara yönelik olarak 81 ilde operasyon gerçekleştirildi. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberinde…

81 İlde ÇEMBER-11 Operasyonu!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İl jandarma Komutanlıkları, İl Emniyet Müdürlükleri ve Sahil Güvenlik Komutanlıklarınca arama kaydı olanlara yönelik olarak 81 ilde operasyon gerçekleştirildi. Son 5 gündür ‘Aranan Şahıslara Yönelik’ devam eden ‘ÇEMBER-11’ Operasyonlarında arama kaydı bulunan 3 bin 209 firari yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya 81 ilde gerçekleşen ‘ÇEMBER-11’ operasyonlarına ilişkin X isimli sosyal medya platformundan paylaşımda bulundu.

Ali Yerlikaya yaptığı paylaşımda; ‘Aziz Milletimin Bilmesini İsterim ki; Firari suçluların sokaklarımızda gezmelerine asla izin vermeyeceğiz. Ailelerimizin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmedik, ETMEYECEĞİZ!

Yakalanan şahısların kaç yıldır arandığı: 0-5 yıldır aranmakta olan 3.187 şahıs, 5-10 yıldır aranmakta olan 14 şahıs, 10 yıl ve üzeri aranmakta olan 8 şahıs Çember -11 operasyonlarıyla yakalandı!

Yakalanan şahısların hangi suçlardan arandığı: Hırsızlıktan 200 şahıs, Dolandırıcılıktan 163 şahıs, Yağmadan 105 şahıs, Adam Öldürmeden 39 şahıs, Cinsel Suçlardan 39 şahıs, Narkotik suçlarından 567 şahıs, Terörden 74 şahıs, KOM (Kaçakçılık, Organize) 389 şahıs olmak üzere ve diğer suçlardan yakalananlarla birlikte toplam3.209 şahıs ‘ÇEMBER-11’ operasyonlarında yakalandı.

İl jandarma Komutanlıkları, İl Emniyet Müdürlükleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığımızca 81 il genelinde arama kaydı olanlara yönelik olarak gerçekleştin operasyonlarda bu şahıslar; yol aramalarında, ev ve iş yerleri baskınlarında, kimlik kontrollerinde yakalanıp adalete teslim edildi.

Operasyonları yöneten Valilerimizi, Kaymakamlarımızı, İl Jandarma Komutanlarımızı, İl Emniyet Müdürlerimizi, Sahil Güvenliğimizi ve operasyonlara katılan Polislerimizi, Jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle Arananları yakalayıp adalete bir bir teslim edeceğiz!’ dedi.