23 Öğrenci Zehirlenmişti - Kayseri'de Kantinlerde Denetim Talebi!

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, 23 öğrencinin okuldaki kantinden aldıkları köfte ekmekten zehirlenmesinin ardından kantinlerde denetim talebinde bulundu. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberinde...

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
23 Öğrenci Zehirlenmişti - Kayseri'de Kantinlerde Denetim Talebi!

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, 23 öğrencinin okuldaki kantinden aldıkları köfte ekmekten zehirlenmesinin ardından Kayseri'deki kantinlerde denetim talebinde bulundu.

Kayseri’de Servet Akaydın İlk ve Ortaokulu’ndaki 23 öğrencinin okuldaki kantinden aldıkları köfte ekmekten zehirlenmesinin ardından açıklamalarda bulunan Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, kantinlerin daha fazla denetlenmesi gerektiğini kaydetti. Kantinlerin ticari bir işletme olduğuna dikkat çeken Şahin, bazı kantinlerde ucuza gıda alınıp pahalıya satılarak daha çok kâr edildiğini belirterek, yetkililere çağrıda ulundu. Şahin, ‘Her okulda bir kantin var. Okullardaki kantinler ticari amaçlı kurulmuş işletmelerdir. Bunları biz hastane veya çocukların sağlığını düşünen bir işletme olarak görmeyelim. Bunlarda kâr etmek istiyorlar. Bunların da bilinçli ve bilinçsiz yanlış yapanı var. Aldıkları gıdaları ucuza alıp pahalıya satarak daha çok kâr etmek adına bayatlamış, kötü ürünleri alma durumları var’ diye konuştu.

‘Ailelerin kantini takip etme hakkı var’

Ailelere seslenen Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, ‘Aileler böyle bir olayla karşılaştıkları zaman çocuklarını, hatta kantini bile takip etmeleri lazım. Bu yetkimiz var. Kantine gidip ne sattığını takip edebiliriz. Nereden aldığını da sorabiliriz. Zaten sordurmuyorlarsa o çocuğu okuldan almak lazım’ dedi.

‘Eğitimli insanlardan böyle bir tehdit ve küfürler yemeniz daha acı bir şey’

23 öğrencinin zehirlendiği Servet Akaydın İlk ve Ortaokulu’ndaki öğretmenlerin basına saldırmasına da tepki gösteren Şahin, ‘Yaşadığınız sıkıntıdan dolayı çok geçmiş olsun diyoruz. Ülkem adına utanç verici bir şey. Eğitimli insanlardan böyle bir tehdit ve küfürler yemeniz daha acı bir şey’ diye konuştu. Şahin, yetkililerden konunun üzerine gidilmesini istedi.