menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

“NASIL OLSA SEÇİMİ KAZANACAĞIZ”

Süleyman Tuna Han TAŞÇI
Süleyman Tuna Han TAŞÇI
03 Şubat 2019, Pazar

Eskiler “sandıktan çıkmak zordur” derlerdi.

Siyasette çok kısa sürenin bile birçok dengeyi değiştirebileceğini söylerlerdi. Bu nedenle siyasetçiler her zaman dikkatli ve diken üstünde olurlardı.

Ama son yıllardaki seçimler, anketlerin de siyasi hayatımıza girmesiyle birlikte eski heyecanını neredeyse kaybetti.

Siyasiler arasındaki söz düelloları, kavgalar gürültüler eksik olmasa da seçim sonuçları çok büyük ölçüde tahmin edilebilir hale geldi.

Bu nedenle daha seçim olmadan, kimin ya da kimlerin seçimi kazanacağı, kimlerin de kaybedeceği neredeyse aylar öncesinden ilan edilebiliyor.

Seçmen açısından olaya böyle bakılabilir.

Ancak eğer, siyasiler “nede olsa kazanacağız” düşüncesine kapılırlarsa, hem kendileri hem de ülke için asıl tehlike o zaman başlar.

Bu durum adayı rehavete götüreceği gibi, ülke için yapılacak olan projelerin de hayata geçirilmemesi sonucunu doğurur.

Bu düşünce tarzı ile hareket eden siyasiler, bir süre sonra halkı ve halkın taleplerini dikkate almamaya başlarlar.

Tepeden inmeci bir yaklaşımla, kendi yönetim tarzını benimsetmeye çalışır.

Halkın dikkate alınmadığı bir toplumun ilerlemesi mümkün olmadığı gibi bir süre sonra siyaset kurumuna olan güven de tamamen ortadan kalkar.

Bu millet, bu tarz siyasetçilere farklı dönemlerde çok önemli dersler vermiştir.

Millet sabrediyor ama bu işin istismar edildiğini gördüğü anda, bu tarz siyasetçileri ve siyasi partileri siyaset sahnesinden hemen siliveriyor.

Hiç kimse alternatifsiz değildir.

82 milyonun içinde her zaman alternatif çıkar.

O yüzden herkesin kendi durumunu çok iyi hesap edip, öyle hareket etmesinde yarar var.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
EKONOMİYE MORAL LAZIM SANDIKTAN ÇIKMAK KOLAY DEĞİLDİR KAYSERİ’NİN SEÇİMİ BELLİ SEÇİMLERİN GERGİNLİĞİ TASARRUF EKONOMİSİ VERGİ İNDİRİMLERİ SURİYE KRİZİ BORÇ BATAĞI SEÇİMLER ÖNCESİNDE SATRANÇ KRİZ VAR MI YOK MU? TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ TARIM VE HAYVANCILIKTA YEREL SEÇİMLER ZAM DALGASI SOSYAL MEDYA HASTALIĞI ZENGİNLER, FAKİRLER EKONOMİK SAVAŞ NE OLACAK BU MUHALEFETİN HALİ? ADALETSİZLİĞİN BÖYLESİ KAYSERİ’NİN DENGELERİ BU İHANET UNUTULUR MU? YENİ DÖNEM YENİ KABİNE “GEÇİM” DÖNEMİ RAMAZANLA GELEN HUZUR SEÇİM VE GEÇİM DÖVİZ, EKONOMİ, SEÇİM FİLİSTİN MESELESİNDE BİR MÜSLÜMAN KLASİĞİ HEP AYNI İSİMLER SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI CİNNET HALİ KAYSERİ’DE TRAFİK SORUNU İNSANLAR NEDEN DOLANDIRILIYOR? NATO'NUN ÜYESİYİZ AMA... NATO'NUN ÜYESİYİZ AMA... ZENGİN DAHA ZENGİN, FAKİR DAHA FAKİR AFRİN’DE KİMİNLE SAVAŞIYORUZ? CUMHUR İTİFAKI VE MİLLİ GÖRÜŞ TABANI AMERİKA KORKUSU GERÇEK HAYAT, SANAL HAYAT TÜRKİYE'NİN DIŞ POLİTİKASI BİRLİK RUHU BİZİM AFRİN’DE NE İŞİMİZ VAR? İTTİFAK NASIL OLACAK? ERCİYES VE TURİZM YILBAŞI KUTLAMALARI ABD VE İSRAİL’DEN KORKMAK CİNNET HALİ VE İNTİHARLAR KUDÜS’E NEDEN SAHİP ÇIKMALIYIZ? KÖR OLMAK KENTSEL DÖNÜŞÜM TÜRKİYE DÜŞMANLIĞI CAM FİLMİ TARTIŞMASI DÖVİZ NEREYE KOŞUYOR? EKONOMİYE DİKKAT ÖZHASEKİ'NİN UYARILARI!... KENDİMİZE ÇEKİ DÜZEN VERELİM BELEDİYELERDE YENİ İSTİFALAR GELEBİLİR YENİ VERGİLER KÖKLÜ ÇÖZÜM BELEDİYELER YARIŞIYOR EĞİTİM SORUNLARLA BAŞLIYOR İNTERNET BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE SINAV SİSTEMİ VE HATALAR FUTBOLCULARIN ALDIĞI PARALAR MÜSLÜMANLAR NE ZAMAN UYANACAK? DUYARSIZLIK 15 TEMMUZ BİZE NELERİ GÖSTERDİ? ARTIK HESAPLARI TUTMAZ... NEREDE O ESKİ RAMAZANLAR! RAMAZAN VE TRAFİK SURİYELİ MESELESİ TÜRKİYE PRANGALARINDAN KURTULSA GÜVEN TOPLUMU MUTLAKA SANDIĞA GİDİN BAĞ ZAMANI SINAV STRESİ MHP’NİN MİTİNGİ HAÇLI HİLAL SAVAŞI KAHRAMAN MİLLETİN MARŞI KOMİK ' BY LOCK' SAVUNMALARI İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ İSTİHDAM ATAĞI NASIL BİR KENTSEL DÖNÜŞÜM? FELAKET TELLALLARI... FİTNEYE PİRİM VERMEYİN... ÇOCUKLARIMIZA BİZ SAHİP ÇIKMAZSAK, BAŞKALARI ÇIKAR
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır