menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

MÜSLÜMANLAR NE ZAMAN UYANACAK?

Süleyman Tuna Han TAŞÇI
Süleyman Tuna Han TAŞÇI
30 Temmuz 2017, Pazar

Bugün İslam coğrafyasında hangi bölgeye bakarsanız bakın, mutlaka bir karışıklık, kargaşa veya savaşa rastlarsınız. Buralara adeta kan, gözyaşı ve huzursuzluk hakim olmuştur. Bölünmüş, parçalanmış birçok ülkenin yanı sıra, aynı yola sokulmak istenen ülkelerin varlığı da inkar edilemez. Bütün bunlar yetmiyormuş gibi küçücük sığıntı bir rejim olan İsrail, Müslümanların en kutsal bölgelerinden biri olan Mescid-i Aksa’yı işgal edebiliyor, giriş çıkışları kapatıp, namaz kılınmasını bile yasaklayabiliyor.

Peki, bu durum karşısında Müslümanlar veya Müslüman olduğu söylenen liderler ne yapıyor?

Maalesef birkaç diplomatik açıklamanın, göstermelik sözlerin dışında hiç bir şey…

Öteden beri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kadar bu meseleyi sahiplenip, İsrail’e haddini bildiren başka bir Müslüman lider göremiyoruz.

Sanki bu sözünü ettiğimiz kişiler,  koltuklarını koruma korkusundan, Allah’ın korkusunu da unutup, ses çıkarmıyorlar.

Geçtiğimiz gün Venezuella Devlet Başkanı Maduro, İsrail’in Filistin’e yaptığı zulümle ilgili bir konuşma yaptı. Bu dediğimiz Arap liderlerin bile cesaret edemediği türden bir konuşma. Dünyanın artık göstermelik tepkileri bir tarafa bırakıp, İsrail’i durdurması gerektiğini ifade ediyor ve tüm Dünyaya meydan okuyor. Hakikaten de bu konuşmayı dinleyen insanın tüyleri diken diken oluyor.

Bir taraftan da insan düşünmeden edemiyor. Katar için 10 dakikada bir araya gelip, bu ülkeye ambargo uygulayan, savaşın eşiğine gelen bu sözde Müslüman ülkeler, söz konusu kutsal bir belde olunca neden sus pus oluyorlar? Bunları bu sessizliğe iten şey nedir? Yoksa bunlar göründüğü kişiler değil mi? Gerçekten başka amaçlara mı hizmet ediyorlar? Bu soruları daha da çoğaltmak mümkün.

Ama Müslümanlar bu şekilde uyumaya, bu şekilde sinmeye devam ettikçe, zulmün bir gün gelip onları da yakalayacağını asla unutmamaları lazım.

Kendi kendileri ile kavga etmeye devam ettikleri müddetçe, mallarını, canlarını ve kutsallarını bu şekilde çiğnetmeye devam edecekler.

Hakim güçlerin, yıllardan beri İslam topraklarında ne tür entrikalar çevirdiklerini, onları içeriden nasıl birbirlerine düşürdüklerini görüyoruz. Görüyoruz ama nedense kimse buna karşı bir önlem almıyor. Aynı tuzağa her defasında yine düşüyor.

Birçok Müslüman ülkede, sureti haktan görünüp, aslında İsrail’e, Amerika’ya hizmet eden dini görünümlü yapılar var. Bereket versin ki Türkiye, FETÖ’yü gördü ve tasfiye etmeye başladı. Ama görünüşe göre, başta Arap ülkeleri olmak üzere birçok Müslüman ülkede bu yapılar dizginleri ele almış durumdalar.

Ve Müslümanlar uyanıp, bu oyuna dur demeden, dünya huzur bulmayacak, Müslümanlar rahat uyuyamayacak.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
EKONOMİYE MORAL LAZIM SANDIKTAN ÇIKMAK KOLAY DEĞİLDİR KAYSERİ’NİN SEÇİMİ BELLİ SEÇİMLERİN GERGİNLİĞİ TASARRUF EKONOMİSİ VERGİ İNDİRİMLERİ SURİYE KRİZİ BORÇ BATAĞI SEÇİMLER ÖNCESİNDE SATRANÇ KRİZ VAR MI YOK MU? TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ TARIM VE HAYVANCILIKTA YEREL SEÇİMLER ZAM DALGASI SOSYAL MEDYA HASTALIĞI ZENGİNLER, FAKİRLER EKONOMİK SAVAŞ NE OLACAK BU MUHALEFETİN HALİ? ADALETSİZLİĞİN BÖYLESİ KAYSERİ’NİN DENGELERİ BU İHANET UNUTULUR MU? YENİ DÖNEM YENİ KABİNE “GEÇİM” DÖNEMİ RAMAZANLA GELEN HUZUR SEÇİM VE GEÇİM DÖVİZ, EKONOMİ, SEÇİM FİLİSTİN MESELESİNDE BİR MÜSLÜMAN KLASİĞİ HEP AYNI İSİMLER SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI CİNNET HALİ KAYSERİ’DE TRAFİK SORUNU İNSANLAR NEDEN DOLANDIRILIYOR? NATO'NUN ÜYESİYİZ AMA... NATO'NUN ÜYESİYİZ AMA... ZENGİN DAHA ZENGİN, FAKİR DAHA FAKİR AFRİN’DE KİMİNLE SAVAŞIYORUZ? CUMHUR İTİFAKI VE MİLLİ GÖRÜŞ TABANI AMERİKA KORKUSU GERÇEK HAYAT, SANAL HAYAT TÜRKİYE'NİN DIŞ POLİTİKASI BİRLİK RUHU BİZİM AFRİN’DE NE İŞİMİZ VAR? İTTİFAK NASIL OLACAK? ERCİYES VE TURİZM YILBAŞI KUTLAMALARI ABD VE İSRAİL’DEN KORKMAK CİNNET HALİ VE İNTİHARLAR KUDÜS’E NEDEN SAHİP ÇIKMALIYIZ? KÖR OLMAK KENTSEL DÖNÜŞÜM TÜRKİYE DÜŞMANLIĞI CAM FİLMİ TARTIŞMASI DÖVİZ NEREYE KOŞUYOR? EKONOMİYE DİKKAT ÖZHASEKİ'NİN UYARILARI!... KENDİMİZE ÇEKİ DÜZEN VERELİM BELEDİYELERDE YENİ İSTİFALAR GELEBİLİR YENİ VERGİLER KÖKLÜ ÇÖZÜM BELEDİYELER YARIŞIYOR EĞİTİM SORUNLARLA BAŞLIYOR İNTERNET BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE SINAV SİSTEMİ VE HATALAR FUTBOLCULARIN ALDIĞI PARALAR MÜSLÜMANLAR NE ZAMAN UYANACAK? DUYARSIZLIK 15 TEMMUZ BİZE NELERİ GÖSTERDİ? ARTIK HESAPLARI TUTMAZ... NEREDE O ESKİ RAMAZANLAR! RAMAZAN VE TRAFİK SURİYELİ MESELESİ TÜRKİYE PRANGALARINDAN KURTULSA GÜVEN TOPLUMU MUTLAKA SANDIĞA GİDİN BAĞ ZAMANI SINAV STRESİ MHP’NİN MİTİNGİ HAÇLI HİLAL SAVAŞI KAHRAMAN MİLLETİN MARŞI KOMİK ' BY LOCK' SAVUNMALARI İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ İSTİHDAM ATAĞI NASIL BİR KENTSEL DÖNÜŞÜM? FELAKET TELLALLARI... FİTNEYE PİRİM VERMEYİN... ÇOCUKLARIMIZA BİZ SAHİP ÇIKMAZSAK, BAŞKALARI ÇIKAR
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır