menüler
HAVA DURUMU

KUDÜS’E NEDEN SAHİP ÇIKMALIYIZ?

Süleyman Tuna Han TAŞÇI
Süleyman Tuna Han TAŞÇI
10 Aralık 2017, Pazar

Kudüs’ün resmi olarak İsrail’in başkenti ilan edilmesi, tüm Müslümanları ayağa kaldırdı. Dünyanın her yerinde Müslümanlar protesto gösterileri yaparak, Kudüs’ü İsrail’e teslim etmeyeceklerini haykırdı.

Bu noktada oluşan tepkiler, yeterli olmamakla birlikte son derece olumludur. Ama bana kalırsa hem İslam ülkeleri hem de Müslümanlar bu konuda çok geç kaldılar.

İsrail, yıllardan beri Filistin topraklarını adım adım işgal ederek, Kudüs’e kadar geldi. Ve son hamleyi de Kudüs’ü resmi olarak başkent ilan ederek, yapmaya çalışıyorlar. “Resmi olarak” diyorum çünkü hem Kudüs hem de Mescid-i Aksa, zaten fiili olarak yıllardır İsrail’in işgali altında.

Siyonst yönetimi, bu topraklarda fiili olarak zaten yıllardır hüküm sürüyordu. Son olarak Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatarak, Müslümanların tepkisini ölçtüler ve resmi işgalin provasını yaptılar. İsrail’in her attığı adım sonrası Müslümanlar görünürdü ayaklandı, protesto gösterisi yaptı ve bir süre sonra meseleyi unutup dünyevi işlere daldılar. Bunu her seferinde gören ve yaşayan İsrail, bir adım daha öne giderek, yeni bir hamle yaptı. Şimdi korkarım ki benzer bir durum daha yaşanacak. Alınan bu karar karşısında Müslümanlar bir süre daha bağırıp çağıracak, sonra unutup işlerine dalacaklar. Siyonist yönetimi ise istediği gibi at koşturmaya devam edecek. İnşallah ben yanılırım ve bu kez benzer bir durum ortaya çıkmaz. Zaten bu kez de İsrail başarılı olursa, geride çok daha tehlikeli ve tüm İslam dünyasına yönelik hamleler yapacaklar.

Kudüs’e sahip çıkmak her Müslümanın görevi. Birçok açıdan olduğu gibi İslam dünyasının geleceği açısından da büyük önem taşıyor.

Yıllardır bilinen ve konuşulan gerçekler var mesele… Hedefin Mısır, Suriye’den sonra Türkiye olduğuna yönelik.

Kimilerine çok uçuk gelen bu fikir, zamanla git gide daha gerçekçi bir hale geliyor.

İslam dünyasının bayraktarlığını yapmış ve yapmaya devam eden bir Türkiye, hiçbir gayrimüslim tarafından istenmiyor. Ülkemizi çökertmek için olmadık plan, olmadık oyunlar sergilediler. Sergilemeye de devam ediyorlar.

Şu ana kadar başarılı olamadılar. Ama bu olamayacakları anlamına gelmiyor.

Bunları başarısız kılacak yegane şey, bizim ülkemize, vatanımıza gerçek manada sahip çıkmamızdır. Farklılıkları, görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak, söz konusu vatan olduğunda kenetlenmemiz, birleşmemizdir.

Gerisi teferruattır.

 

 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
EKONOMİYE MORAL LAZIM SANDIKTAN ÇIKMAK KOLAY DEĞİLDİR KAYSERİ’NİN SEÇİMİ BELLİ ÖZEL HASTANELER SEÇİMLERİN GERGİNLİĞİ VERGİ İNDİRİMLERİ SURİYE KRİZİ BORÇ BATAĞI SEÇİMLER ÖNCESİNDE SATRANÇ KRİZ VAR MI YOK MU? TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ TARIM VE HAYVANCILIKTA YEREL SEÇİMLER ZAM DALGASI SOSYAL MEDYA HASTALIĞI ZENGİNLER, FAKİRLER EKONOMİK SAVAŞ NE OLACAK BU MUHALEFETİN HALİ? ADALETSİZLİĞİN BÖYLESİ KAYSERİ’NİN DENGELERİ BU İHANET UNUTULUR MU? YENİ DÖNEM YENİ KABİNE “GEÇİM” DÖNEMİ RAMAZANLA GELEN HUZUR SEÇİM VE GEÇİM DÖVİZ, EKONOMİ, SEÇİM FİLİSTİN MESELESİNDE BİR MÜSLÜMAN KLASİĞİ HEP AYNI İSİMLER SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI CİNNET HALİ KAYSERİ’DE TRAFİK SORUNU İNSANLAR NEDEN DOLANDIRILIYOR? NATO'NUN ÜYESİYİZ AMA... NATO'NUN ÜYESİYİZ AMA... ZENGİN DAHA ZENGİN, FAKİR DAHA FAKİR AFRİN’DE KİMİNLE SAVAŞIYORUZ? CUMHUR İTİFAKI VE MİLLİ GÖRÜŞ TABANI AMERİKA KORKUSU GERÇEK HAYAT, SANAL HAYAT TÜRKİYE'NİN DIŞ POLİTİKASI BİRLİK RUHU BİZİM AFRİN’DE NE İŞİMİZ VAR? İTTİFAK NASIL OLACAK? ERCİYES VE TURİZM YILBAŞI KUTLAMALARI ABD VE İSRAİL’DEN KORKMAK CİNNET HALİ VE İNTİHARLAR KUDÜS’E NEDEN SAHİP ÇIKMALIYIZ? KÖR OLMAK KENTSEL DÖNÜŞÜM TÜRKİYE DÜŞMANLIĞI CAM FİLMİ TARTIŞMASI DÖVİZ NEREYE KOŞUYOR? EKONOMİYE DİKKAT ÖZHASEKİ'NİN UYARILARI!... KENDİMİZE ÇEKİ DÜZEN VERELİM BELEDİYELERDE YENİ İSTİFALAR GELEBİLİR YENİ VERGİLER KÖKLÜ ÇÖZÜM BELEDİYELER YARIŞIYOR EĞİTİM SORUNLARLA BAŞLIYOR İNTERNET BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE SINAV SİSTEMİ VE HATALAR FUTBOLCULARIN ALDIĞI PARALAR MÜSLÜMANLAR NE ZAMAN UYANACAK? DUYARSIZLIK 15 TEMMUZ BİZE NELERİ GÖSTERDİ? ARTIK HESAPLARI TUTMAZ... NEREDE O ESKİ RAMAZANLAR! RAMAZAN VE TRAFİK SURİYELİ MESELESİ TÜRKİYE PRANGALARINDAN KURTULSA GÜVEN TOPLUMU MUTLAKA SANDIĞA GİDİN BAĞ ZAMANI SINAV STRESİ MHP’NİN MİTİNGİ HAÇLI HİLAL SAVAŞI KAHRAMAN MİLLETİN MARŞI KOMİK ' BY LOCK' SAVUNMALARI İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ İSTİHDAM ATAĞI NASIL BİR KENTSEL DÖNÜŞÜM? FELAKET TELLALLARI... FİTNEYE PİRİM VERMEYİN... ÇOCUKLARIMIZA BİZ SAHİP ÇIKMAZSAK, BAŞKALARI ÇIKAR
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır