menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

NATO VE ABD'DE SUÇÜSTÜ HALLER

Şenel GÜNGÖR
Şenel GÜNGÖR
22 Kasım 2017, Çarşamba
Geçtiğimiz günlerde NATO'da yaşanılan skandalı, iki paranoyak personeli işten çıkarmakla ve telaşlı bir kuru özür ile kapatacaklarını mı sanıyorlar acaba? 
Alsa...Milletimiz herşeyin farkında. 
 
Aslında, NATO'nun ikinci önemli  Müttefik Ülkesi için çok bilinçli verilmiş bir mesaj bu skandal. Onun için NATO skandalı konusunda, Sn.Cumhurbaşkanımızın #aptallık değil, ALÇAKLIK ! ifadesi de  her şeyi gayet net bir şekilde ortaya koyuyor.
 
Küresel hegemonyanın/düzenin kendi çıkarları doğrultusunda coğrafyamızı yönetme arzusuna, "one minute ve dünya beşten büyüktür" vb gibi dünyada karşılık bulan çok cesaretli başkaldırıları;  Türkiye ve Lideri Sn.Erdoğan'ı, hem dışarının, hem de dış dünya ile işbirliği yapanların hedefi haline getirdiğinin de Millet olarak farkında  olmalıyız. 
 
NATO skandalı da; Gezi olayları, MİT Tırları hadisesi, 17-25 Aralık Yargı-Emniyet Darbesi, 6-7-8 Ekim olayları vb birçok başarısız operasyon sonrası; Ülkemizi dış işgale açma amacı  taşıyan 15 Temmuz  kanlı hain kalkışmasının farklı  bir versiyonla, yeniden sahnelenme planının bir parçası bence.
 
Neden mi ? 
 
15 Temmuz gerçekleştiğinde 
 
NATO'da görevli askerlerimizin; neredeyse yarısının Türk üniforması ile görev yapan  ama ülkesini satan hainler olduğunu gördük. 
 
ABD ve NATO; FETÖ elebaşısını, 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili aradığımız ve kendi himayelerinde olduğu gün gibi ortada  olan diğer yüzlerce/ binlerce haini bize iade etmiyor.
 
New York'ta Rıza Sarraf  tezgahı sergilenmeye çalışılıyor.
 
Barzani'ye  Irak'da bağımsızlık ilan ettirmek İsrail' in güvenliğini yükseltme projesi, ellerinde patladı, başaramadılar. 
 
Suriye’de ne kadar alengirli dolaplar  çevirdikleri, Suriye’nin kuzeyinde bir terör koridoru oluşturup, sonra bir terör  devletine tahvil etmek için  ne kadar çabaladıklarını, Türkiyemize para ile vermedikleri ağır silahları, neredeyse orta düzey bir orduya yetecek çoğunlukla  teröristlere beleş verdiklerini çok iyi biliyoruz.
 
Türkiye'nin Rusya' dan S-400 alma planına ABD'nin tepkisi, 15 Temmuz’dan sonra, Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki  görevden almalar konusunda, ABD/ NATO'nun "yaptığınız  yanlıştır, bizim adamlarımızı görevden alarak aramızdaki  ittifakı zayıflatıyorsunuz, bu konuda kaygılıyız " mealindeki tepkileri, Türkiye  Cumhuriyeti Devletinin ve Aziz Milletinin dün gibi hafizasındadır. 
 
Yani ülke olarak beka sorunu yaşadığımızın  farkında olmalıyız  artık. Gercekten çok ilginç bir süreçten geçiyoruz. Onun için NATO tatbikatında gündeme gelen bu absürd, planlı ,alçak küstahca olayın,Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanımız Sn.Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik saygısızlığın/ hadsizliğin kodlarını, özür dileyip, çok üzüldüklerini ifade de etseler, bence çok  iyi okumamız gerekiyor. 
 
Neredeyse 65 yıldır NATO' nun çok önemli bir üyesi olmasına, karşılıklı yükümlülüklere ve altına imza atılmış onca  antlaşmalara rağmen, bugüne kadar  NATO, savunma ihtiyacımızı  karşıladı mı acaba? Hava savunma sistemi olmayan tek NATO ülkesi değil miyiz? Üstelik Türkiye kendi çizdikleri çizginin bir milim ilerisine adım  attığında da hemen operasyona girişiyorlar.
 
Şimdi de TC Devletini yeniden inşa  etmek, ekonomik ve siyasi özgüvenimizi sürdürebilir kılmak, 16 Nisan Referandumu sonrası, hükümet sistemi değişikliği nedeni ile 2019 yılı için teknik ve siyasi uyumlarla ilgili  yasal düzenlemelerin yapıldığı, daha da güçlendirilmiş bir demokrasiye geçmemizi  sağlayacak olan ve Ülkemiz için  hayati önemde olan reform sürecine odaklanmamızı istemiyorlar. 
 
Bunun için de küresel hegemonik güçler siyasi, hukuki, ekonomik bütün küresel araçları, piyasa ve medya enstrumanlarını kullanarak saldırıya geçmiş durumundalar. 
 
Yani;  Kısaca NATO'daki kriz de, ABD'deki Zarrab davası da, faiz lobisinin orerasyonları da, döviz spekülasyonları da hepsi bir stratejinin parçaları.
Hedef gayet net ortada. Emperyalizmin yörüngesinden kurtulmak isteyen tam bağımsız bir Türkiye ve hizaya getiremedikleri Lideri. Üzücü olan ise bu küresel güçlerin ülkemiz içinde sürekli işbirlikçilerinin olması ve Türkiye'nin sürekli bedel ödemesi.
 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Ekonomik Kurtuluş Savaşı mı ? Yoksa Geçim Savaşı mı ? Bakan Pakdemirli Konuşuyor Çiftçi Geriliyor ! Türkiye Dünya Ekonomi Liginden Düştü Fahiş Fiyatların Nedeni Kötü Yönetimdir Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı ? İktidardan çiftçimize yine öldürücü bir darbe ..! Turizmi Teşvik Kanunu Tek Adam Rejimine Uyarlandı! Vatandaşa yine mi IBAN numarası! Türkiye Ekonomide Tıkandı! İktidar sahaya inip vatandaşa derdini soramıyor Türkiye’nin Beka Sorunu Var! Denmişti Değil mi? Biz Kadınlar Üzgünüz Sn. Cumhurbaşkanı'mıza Kırgınız! Nerede Ak Parti'nin O Eski Reform Paketleri ! 8 Mart'ın Ardından ! Bu Plan İktidarı da Bağlayacak mı? İktidar İçin 50+1 Ayak Bağı Oldu ! Ay sonunu getirmek mi? Aya gitmek mi? "Gara Operasyonu"nun Ardından ! Yine mi Kadınlar ! Boğaziçi Üniversitesi ve Yeni Anayasa Taahhüdü! Siyasette ve Ekonomide 2018-19 ve 2020'den Akılda Kalanlar - 6 Siyasette ve Ekonomide 2018-19 ve 2020'den Akılda Kalanlar -5 Siyasette ve Ekonomide 2018-19 ve 2020'den Akılda Kalanlar... - 4 Siyasette ve Ekonomide 2018-19 ve 2020'den Akılda Kalanlar... - 3 Siyasette ve Ekonomide 2018-19 ve 2020'den Akılda Kalanlar... - 2 Siyasette ve Ekonomide 2018-19 ve 2020'den Akılda Kalanlar... - 1 Dış Politika ve Diplomasi Sanatı Mesele Katar sevdası ve/ya nefreti mi ? Yoksa şeffaflık ve güven mi ? Tek kanatla kuş uçmaz ! Şeffaflık ve güven aynı zamanda itibardır İktidar faiz lobisi ile barıştı ! İktidar rota mı değiştiriyor? Ekonomide asıl sorun neydi? TC Merkez Bankası Başkanları ne yapsa iktidara yaranamıyor! Ne Biden’cıyım ne de Trump’cı! Benim tarafım güçlü Türkiye Faiz ve döviz baskıya baş eğmez... Döviz son iki yılda yüzde 75’in üzerinde arttı En Çok Kazandıran Yatırım Araçları... Bankalar Kredi Musluklarını Kısabilir... Ekonominin Yol Haritası TC MERKEZ BANKASI FAİZ SINAVI Gençlik S.O.S Veriyor... Ekonomide tek haneli daralma... Kayseri Süper Ligde Buna da şükür sevindik... Nedir Bu İstanbul Sözleşmesi ? Ne Olacak Bu Dövizin Hali ? Covid-19 Pençesinde Dünya Ekosistemi ve Türkiye - 5 Covid-19 Pençesinde Dünya Ekosistemi ve Türkiye - 4 Covid-19 Pençesinde Dünya Ekosistemi ve Türkiye - 3 Covid-19 Pençesinde Dünya Ekosistemi ve Türkiye - 2 Kim Bu Z Kuşağı?
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır