menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

"Gara Operasyonu"nun Ardından !

Şenel GÜNGÖR
Şenel GÜNGÖR
19 Şubat 2021, Cuma

Gündem, malasef çok ağır...Gara’da şehit edilen  evlatlarımıza ülkece yüreğimiz yanıyor.Milletimizin başı sağ olsun. Şehitlerimize rahmet, ailelerine, sevenlerine sabır diliyorum.

Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK) tarafından Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesine düzenlenen, Pençe Kartal-2 Operasyonu'nda 3 şehidimiz oldu. PKK'ya da ağır zayiat verdirildi.

Öğrendiğimize göre söz konusu opresyondaki bu 3 kahraman şehidimizin dışında, 2015'lerden beri PKK tarafından değişik zamanlarda pusu kurularak, farklı yörelerden kaçırılıp, rehine olarak yıllardır tutulan, güvenlik güçlerimize mensup 13 vatan evlatlarımızın, sağ olarak kurtarılamaması nedeni ile malesef milletçe üzüntümüz daha da katlandı.

Evet, bu 13 genç insanımızı bir "çatışmada" kaybetmedik. Evlatlarımız, kalleşce yani silahsız ve savunmasız iken PKK tarafından katledildi.

Dolayısıyla, iktidarın hamaset üretmesi, yıllarca  evlatlarına kavuşmayı umutla bekleyen şehit ailelerinin ve pek tabii miletimizin acısını, hüznünü daha da artırıyordur...

Malesef, ülke olarak neredeyse 40 yıllık terörle mücadelede 50 bin canlarımızı kaybettik...Analar hep ağlıyor. Şehit ailelerinin yürekleri yanıyor, paramparça oluyor.

Ayrıca Türkiye, bu kadar evladını-canını kaybederken, aynı zamanda şu ana kadar 400-500 milyar ABD doları karşılığı ekonomik kayıp da yaşadığı söyleniyor...

Şahsi görüşüm, bu tür operasyonlarda tam olarak askeri ve istihbari veriye /bilgiye dayanmayan, uzmanlar tarafından yapılmayan harcı alem, uluorta yapılan eleştirilerin hiç bir kıymeti harbiyesi yok.

Lakin, konunun uzmanı olmayan biz sade vatandaşlar, sadece meselenin siyasi yönünü irdeleyebilir, kafamızdaki sorulara cevap arayabiliriz...

Bu bağlamda, Gara Operasyonu sonrası  iktidar mensuplarının/ blokunun, trajikomik bir şekilde muhalefeti suçlaması, siyasi polemiğe/camabaza bak muhabbetine girmesi, Gara Operasyonu" nun talimatını 18 yıldır ülkeyi yöneten iktidar değil de sanki muhalefet partileri vermiş gibi, tuhaf bir üslupla siyasi suçlamalar yapması ne kadar enteresan.

Oysaki, başlarını ellerinin arasına ya da şapkalarını önlerine koyup, bir iç muhasebe yapması, Gara'da rehin tutulan 13 vatan evladının sağ kurtarılamaması ile ilgili varsa sorumlularına hesabının sorulmasıdır, şehit ailelerinin/milletimizin beklediği...

Onun için milletin kırmızı çizgisi olan böyle hassas konularda siyasilerin hamaseti çok sırıtıyor gerçekten...

Milletin ortak acısı olan, vicdanları bu kadar sızlatan olayların, siyaset malzemesi yapılmaması gerekir.

Mesela, böyle acılı, ağır bir ortamda, lebalep, yani “tıklım tıklım" (pandemiyi hatırlayan yok zaten)hatta çoşku da gerektiren parti kongrelerinin iktidar tarafından belki biraz ötelenmesi ya da "yas" ortamına daha yakışır bir tarzda olması daha insani-vicdani-islami olmaz mıydı ?

Diğer taraftan acılı, ciğeri yanmış bir şehit annesinin kongre salonunda telefonla aranması, sesinin mikrofona verilmesi, acılı annenin ağlamaktan sesinin kesilmesi, bir kadın ve bir anne olarak beni incitti. Hicap duydum...

Evet, siyasetçi için PR önemlidir tabii. Aranabilir. Aramanın haber yapılmasında da beis yok. Ama bu kadar acılı, yüreği paramparça bir anne, böyle gürültülü bir salonda değil, belki makamdan, belki evden aranabilirdi. Yani, maden aranacaktı şehit annesi, "mateme" uygun şekilde arama yapılsa daha iyi olurdu...

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Türkiye Dünya Ekonomi Liginden Düştü Fahiş Fiyatların Nedeni Kötü Yönetimdir Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı ? İktidardan çiftçimize yine öldürücü bir darbe ..! Turizmi Teşvik Kanunu Tek Adam Rejimine Uyarlandı! Vatandaşa yine mi IBAN numarası! Türkiye Ekonomide Tıkandı! İktidar sahaya inip vatandaşa derdini soramıyor Türkiye’nin Beka Sorunu Var! Denmişti Değil mi? Biz Kadınlar Üzgünüz Sn. Cumhurbaşkanı'mıza Kırgınız! Nerede Ak Parti'nin O Eski Reform Paketleri ! 8 Mart'ın Ardından ! Bu Plan İktidarı da Bağlayacak mı? İktidar İçin 50+1 Ayak Bağı Oldu ! Ay sonunu getirmek mi? Aya gitmek mi? "Gara Operasyonu"nun Ardından ! Yine mi Kadınlar ! Boğaziçi Üniversitesi ve Yeni Anayasa Taahhüdü! Siyasette ve Ekonomide 2018-19 ve 2020'den Akılda Kalanlar - 6 Siyasette ve Ekonomide 2018-19 ve 2020'den Akılda Kalanlar -5 Siyasette ve Ekonomide 2018-19 ve 2020'den Akılda Kalanlar... - 4 Siyasette ve Ekonomide 2018-19 ve 2020'den Akılda Kalanlar... - 3 Siyasette ve Ekonomide 2018-19 ve 2020'den Akılda Kalanlar... - 2 Siyasette ve Ekonomide 2018-19 ve 2020'den Akılda Kalanlar... - 1 Dış Politika ve Diplomasi Sanatı Mesele Katar sevdası ve/ya nefreti mi ? Yoksa şeffaflık ve güven mi ? Tek kanatla kuş uçmaz ! Şeffaflık ve güven aynı zamanda itibardır İktidar faiz lobisi ile barıştı ! İktidar rota mı değiştiriyor? Ekonomide asıl sorun neydi? TC Merkez Bankası Başkanları ne yapsa iktidara yaranamıyor! Ne Biden’cıyım ne de Trump’cı! Benim tarafım güçlü Türkiye Faiz ve döviz baskıya baş eğmez... Döviz son iki yılda yüzde 75’in üzerinde arttı En Çok Kazandıran Yatırım Araçları... Bankalar Kredi Musluklarını Kısabilir... Ekonominin Yol Haritası TC MERKEZ BANKASI FAİZ SINAVI Gençlik S.O.S Veriyor... Ekonomide tek haneli daralma... Kayseri Süper Ligde Buna da şükür sevindik... Nedir Bu İstanbul Sözleşmesi ? Ne Olacak Bu Dövizin Hali ? Covid-19 Pençesinde Dünya Ekosistemi ve Türkiye - 5 Covid-19 Pençesinde Dünya Ekosistemi ve Türkiye - 4 Covid-19 Pençesinde Dünya Ekosistemi ve Türkiye - 3 Covid-19 Pençesinde Dünya Ekosistemi ve Türkiye - 2 Kim Bu Z Kuşağı?
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır