menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Neyse, konuşmak istemiyorum..

Selma Kösedağ
Selma Kösedağ
08 Temmuz 2022, Cuma

Konya Şehir Hastanesi'nde resmen bir vahşete tanık olduk geçtiğimiz gün. Korkunçtu, ortalık savaş alanı gibiydi.. Bir hekim ve bir sekreter vahşice KATLEDİLDİ...

 

Yunak İlçe Devlet Hastanesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan Hacı Mehmet Akçay, Konya Şehir Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya ve bir tıbbi sekreteri silahla vurarak öldürdü. Akçay, daha sonra aynı silah ile kendi başına ateş ederek intihar etti. Saldırgan da yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Saldırgan Akçay'ın bir ay önce kaybettiği annesinin ölümünden doktor Karakaya'yı sorumlu tuttuğu ileri sürüldü.

 

***

Durum üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı istifaya çağıran birçok paylaşımda bulunuldu. Ama bana göre durum bir kişinin istifası ile düzelecek bir durum değil. Güzel memleketimde kendini geliştiren, adam akıllı kendini eğitebilen bir Allah’ın kulu yok. Herkes o kadar şiddet eğiliminde ki artık şaşıramıyoruz bile yaşanan vahşetlere. Yalnızca seyrediyor, birkaç paylaşım yapıp Allah belanızı versin diyor, kanal değiştiriyoruz.

 

Diğer taraftan siyasiler birbirine ithafen paylaşımlar yapıyor "ben haklıyım" diyerek ahkam kesip, birbirleri hakkında atıp tutuyorlar. Peki bunun bize yararı ne? Bu yöntemle bu güne kadar ne çözüme ulaştı da bu ulaşsın?

 

Efendiler, kendinize gelin!

Birçok meslek grubu sıkıntılarını dile getiriyor, “biz burdayız bizi de duyun” diye haykırıyor. Bunları duymuyor, görmüyor sadece birbirinizi yiyorsunuz. Birbirimizi yiyerek bir yerlere varamayız. Ortada çok büyük meseleler var. Bir an evvel çözüme ulaştıracak yollara başvurun. Bir olmak gerek, birlik olmak gerek!!

***

Öte yandan Ekrem Karakaya için eylem yapan doktorlara yerel bir televizyonun spikerinin “olay yerindeki birkaç doktor süreci provoke ediyor” şeklindeki söylemi de oldukça tepki çekti. Zira gerçekten de tepki çekecek türden talihsizce yapılan bu açıklama mesleğimiz açısından da çok üzücü. Böyle elim bir olayı topluma bu şekilde sunmanın vatandaşa “Kim provokatör?” sorusunu sordurmasını haklı buluyorum. 

***

Ayrıca olayın üzerine bir hekimin paylaşımı oldukça dikkat çekici. Doktor Bey paylaşımında şöyle diyor, "2 ay önce ayrıldığım Konya Şehir Hastanesi'nde yaşanan üzücü olayı duyduğumda kahroldum.... Asistanım aradı çocuk ağlıyor telefonda abi sekreter de öldü diye. Abilerini kanlar içinde ameliyata alan o gencecik asistanların artık hiçbiri bunu unutmayacak. Neyse, konuşmak istemiyorum..."

 

Aslında son cümle herşeyi özetliyor,

“konuşmak istemiyorum..”

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır