menüler
HAVA DURUMU

KAYSERİ ADAYLARIMIZI TANIYALIM: ‘KEMAL TEKDEN’

Selim AKDOĞAN
Selim AKDOĞAN
26 Mayıs 2015, Salı
Saygıdeğer okuyucularım, Batılıların hazırladığı Soykırım listesine 3 hafta eleştiride bulunmuş ve bir de benim hazırladığım ‘Batılıların Soykırımı’nı okuyunuz diye yeni yazı dizimin birinci bölümünü sizlere sunmuştum. Talebeliğim dâhil uzun yıllar kaldığım yurtdışında, ‘davamız, Türkiye’miz ve diğer Türk ve Müslüman ülkeler’ için mücadele ettiğimden, dışarı ile ilgili yazılar ve uğraşıyı kendimde bir görev addediyorum. Aslına bakarsanız ben de MV aday adayı idim. İç siyasete yazılarımda fazla yönelmememe rağmen müsaadenizle adaylarımız arasında yakından bildiğim için iki MV adayımızı sizlere tanıtmak istiyorum. Yazı dizime sonra döneceğim.

Kemal Tekden’i çok yönlü kişiliği ile Türkiye’de örnek gösterilebilecek kişilerden biri olarak kabul etmemiz gerektiğine inanıyorum. Bunu anlayabilmek için öncelikle kısa bir ÖZGEÇMİŞİNE bakmamız gerekir: 1959’ da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Kayseri de tamamladıktan sonra, İstanbul Tıp Fakültesinde okudu ve 1982’de mezun oldu. Adalet bakanlığı bünyesinde Dalaman Açık Cezaevi’nde doktorluğa ilk adımını attı. Daha sonra Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde Kulak Burun Boğaz (KBB) bölümünde ihtisas yaptı. Kayseri Devlet Hastanesinde 4 yıl boyunca KBB uzmanı olarak görev yaptıktan sonra, 1993’te memuriyetten ayrılarak Kayseri’nin ilk özel tıp merkezini hizmete açtı. Arkasından 1998’de ilk özel kalp hastanesi olan Kayseri Kalp Hastanesini, daha sonra Tekden Tıp Merkezini, Denizli Tekden Hastanesini ve son olarak da Mart 2007’de Kayseri Tekden Hastanesini ortaklarıyla birlikte hizmete açtı. Eğitim alanında ise, 2006 yılında Kayseri’nin ilk akıllı okulu olan Tekden İlköğretim Okulunu Kayseri’ye, 2011’de ise İstanbul Küçükyalı’ya kazandırdı.

Bir süre siyasî çalışmalar da yapan Kemal Tekden, birçok vakıf ve sivil toplum kurucusu veya yönetici olarak görev yaptı. Gözlem maksadıyla sık sık yurt dışı geziler yapan Dr. Kemal Tekden’in sağlık, eğitim ve sosyal alanlarda çalışmaları, dergi yazıları mevcut. Halen Eyvan Dergisinin sahipliğini yürütmekte, Kültür Eyvanı Derneğinin Başkanlığını ve Türkiye Üstün Zekâlı ve Dahi Çocukların Eğitimi Vakfı (TÜZDEV) Genel Başkanlığını yapmaktadır. Ayrıca Tekden Film-Yapım Şirketinin de yönetim kurulu başkanıdır. Çeşitli üniversite ve liselerde “Hayatın Manası ve Başarı, Girişimcilik ve İnsanın Sırrı” konularında konferanslar vermektedir. Zaman zaman TV programları da yapmış olan OP. DR. KEMAL TEKDEN, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Görülüyor ki Kemal Bey son derece faal bir kişiliğe sahiptir. Çok iyi ve başarılı bir girişimci olduğu herkesin malumudur. Medikal, tarım ve inşaat dallarında şirketleri bulunan Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Tekden Grubu’nun bu faaliyetleri haricinde ön planda gördüğümüz kendisinin mesleğinde başarılı olduğudur. Tıbbi yazılarının yanı sıra gezileri ve girişimcilik konularında çok sayıda okuyucu kitlesi tarafından takip edilen yazıları ve ‘insanımıza nasıl yararlı olabilirim’ kaygısıyla radyo programlarında ve doğrudan konferanslar ile Seyyid Ahmet Arvasi, Mehmet Akif, Hayatı Anlama ve Başarı gibi pek çok konuda bilgilerini paylaştığıdır.

Sonrasında ‘İnsanın Sırrı’ isimli kitabı yazan Kemal Bey okurlarını insana dair bir yolculuğa çıkartıyor. Kitap, bilimsel veriler ışığında, beden ve ruhun ayrılmaz bütünlüğünün, dünyevi ihtiyaçlarının yanı sıra manevi ihtiyaçların karşılanmasının önemini vurgularken dinin bilime rehber olması konusu vurgulanıyor.

Kemal Beyi anlamak için kendi söylem ve çalışmalarını takip ederek, inandığı davanın asaletini görmek mümkün: Galip Dede’nin ‘Kendine değer ver ve iyi bak, çünkü sen âlemin özüsün. Kâinatın göz bebeği olan insansın sen.’ sözünü ara ara söyleyen kişi, kendinin diğer insanlara karşı sorumlu olduğu düşüncesiyle hizmet için koşturan bir kişi demektir.

‘Ben neyim, nereden geldim, nereye gidiyorum?’ diye insanların kendilerini sorgulamasını ve ona göre sorumluluk almalarını öneren Kemal Bey, Eyvan Dergisi ile kültür, sanat, aktüalite ve sağlık konularında bir boşluğu doldurma kaygısını taşıdığından, memlekete hizmette ilmin ehemmiyetine binaen Tekden Kolejlerini açarak öğrencilere hizmet vermektedir. Ayrıca web üzerinden – uzaktan eğitim ve sağlık alanında yayın yapan Kapsül TV bütün Türk ve İslam dünyasına bir imkân olarak sunulmuştur. Bunun yanı sıra zeki çocukları Batılılara kaptırmamak için kurduğu TÜZDEV son derece faydalı bir çalışma yaparak üstün zekâ düzeyine sahip çocukları koruma altına almaktadır. Şimdi de şu ana kadar yazdıklarımızla bütünlük sağlayacak olan ve öz kültürümüzü görsel olarak insanımıza öğretmeyi amaçlayan Tekden Film ve Prodüksiyon ile Osmanlıların kuruluş günlerini anlatan Diriliş dizisini yapımcısı olarak insanımızın kendi geçmişini sevmesini hedeflemektedir.

Kemal Bey’e çıktığı bu siyaset yolculuğunda başarılar dilerken memleketimiz için hayırlı çalışmalar yapacağından emin olduğumu belirtmeliyim. 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Sosyal Medya Kutlama BATI'NIN ORTA DOĞU SOYKIRIMI-7 BATI'NIN ORTA DOĞU SOYKIRIMI-6 BATI'NIN ORTA DOĞU SOYKIRIMI-5 BATI'NIN ORTA DOĞU SOYKIRIMI-4 BATI'NIN ORTA DOĞU SOYKIRIMI-3 BATI'NIN ORTA DOĞU SOYKIRIMI-2 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-24 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-22 BATI’NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-21 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-20 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-16 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-16 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-15 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-14 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-13 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-12 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-11 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-10 BATI’NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-9 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-8 BATI’NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-7 BATI’NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-6 Batı’nın yaptığı soykırımlar-4 BATI’NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-3 BATI’NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-2 KAYSERİ ADAYLARIMIZI TANIYALIM: YAŞAR KARAYEL BATININ SOYKIRIM ANLAYIŞI-3 BATININ SOYKIRIM ANLAYIŞI-2 İSLAM'IN ÖKSÜZ YURDU DOĞU TÜRKİSTAN - 3 İSLAM'IN ÖKSÜZ YURDU DOĞU TÜRKİSTAN - 2 İSLAM'IN ÖKSÜZ YURDU DOĞU TÜRKİSTAN - 1 BEN BAŞLARKEN KIRIM TATAR TELEVİZYONU KAPATILIRKEN
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır