menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

BATI’NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-9

Selim AKDOĞAN
Selim AKDOĞAN
25 Ağustos 2015, Salı
Dünya tarihinin en üzüntü veren bölgelerinden - hürriyetleri ve İslam’ı korumak amacıyla 1500lü yıllarından beri milyonlarca şehit veren - Kafkasya Turan Milletleri ve karşılarındaki emperyalist Rusya’nın yaptığı soykırım uygulamasının vahşeti konusuna dördüncü defa değiniyorum. Dört hafta önce şehit Çeçen devlet ve cumhurbaşkanlarını yazdım. Son yazımda şehit olan binlerce komutanlardan sadece dördünden bahsedeyim derken Şamil Basayev konusunu bitiremedim. Nasıl bitirebilirdim ki hepsi çağımızın Şeyh Şamilleri, dünya gerillalarının babası addedilen Hacı Muratları. Tüfek icat oldu mertlik bozuldu denirdi, şimdi denmesi gereken elektronik çağda mertlik, yiğitlik nasıl olabilir ki? Düşünün Cahar Dudayev’in kendisine Türkiye tarafından verilen uydu telefonunun içine yerleştirilen bir çipin verdiği sinyallerle yerini tespit eden Ruslar o noktaya yüzlerce bomba gönderip şehit ederler.

Şamil Basayev (devam): (Önceki yazımdan yazından alıntı: Cahar Dudayev’in talimatıyla 1992 yılında Abhazya'nın Gürcü işgalinden kurtulmasında önemli görev alan Kafkas Halkları Konfederasyonu (KHK) birliklerinin komutanlığını üstlenir. Bu komutanlık emrindeki Çeçen güçleri sayesinde Abhazalar Gürcülerden kurtulur. Akabinde Dudayev'e karşı olan Rus yanlılarını dağıtır.) Daha sonra ise pek çoğumuzun bilmediği üzere emrindeki mücahitler ve Azeri gönüllüler ile Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’ı işgaline karşı koyar. İmkânı kısıtlıdır, kendi bölgesinin dışındadır ve karşısında sınırsız lojistik desteğe sahip Ermeni ve Rus birlikleri vardır.

1996 da devletin Silahlı Kuvvetleri Komutanlığı'na getirilir. Ruslar evini bombalatır ve ailesinin çoğunu şehit eder. 1995'de, yaşananları dünya kamuoyuna duyurabilmek için mücahitleriyle Budennovsk kentine eylem düzenler. Komuta ettiği Grozni’de (sonradan Cahar-Kale) Ruslara vurduğu kesin darbe ile düşmanın ülkeyi terk etmelerine sebep olur. 1998 de Çeçen-Dağıstan Halkları Kongresi'nde başkan seçilir. Daha sonra 1999'da kurulan İslam Şurası’nın başkanlığına getirilir. 1999'da Rusya'nın Çeçenistan'ı yeniden işgali üzerine Çeçenistan'a dönerek doğu cephesi komutanlığı görevini sürdürmeye başlar. İkinci savaşta da Cahar Kaleyi savunur ancak Rusların uzaktan sürekli bombalamaları ile şehri terk etmek zorunda kalır. 2006 yılında Riyazus Salihin Tugayı Emiri unvan sahibi Basayev kendisinin en yakını olan ve yanına KGB (FSB) tarafından yerleştirilen kişi tarafından aracına konan bomba ile şehit edilir.

Size sadece hafızamızı tazelememiz ve o dönem Türkiye’nin üstündeki baskıyı anlayabilmeniz için bir olayı hatırlatmak istiyorum: Rahmetli Rauf Denktaş var
gücü ile açıktan Cahar Dudayev’i destekler. Bir tarihte Cahar Dudayev’in uçağının Ankara’ya indiğini ancak kendisinin uçaktan indirilmediği haberi duyulur. Hatta
uzaktan kamera ile çekimde Rahmetlinin uçak penceresinden görüntüsü ekrana getirilir. Bizlerin üzüntüsü doruğa çıkar. Ben zannetmiyorum ki hangi hükümet görevde olursa olsun merhum Dudayev’i desteklemesin. Sonuçta ya uçak gerçekte Kıbrıs’a gidecekti ya da baskılar semeresini verdi ve Dudayev Ankara yerine Kıbrıs’a Denktaş’a yönlendirildi.

Kafkasya Hapishaneleri: Soykırım sadece savaşta olmamaktadır. Ya hapishanelerde ki soykırımlar. Çeçen olunca hapse girmek her an mümkündür. Komşu köyde akrabanızı ziyaret etmeniz veya bir mücahit akrabası veya arkadaşı olmanız yeterlidir. ABD ve Avrupa temsilcilerinin konu ile ilgili rapor hazırladıklarını biliyoruz ancak hiç ortaya çıkmaz. Ancak Özgür Basın Mensuplarının açıklamalarına göre ‘bazı hapishanelere girince geri dönmeyeceğinizi bilmeniz gerekir.’ Onların verdikleri örnekler vardır; bir tutuklu dağa çıkartılır, vücuduna TNT kalıpları sarılır, havaya uçurulur, vücut parçaları vahşi hayvanlara yem olur. Hapishane duvarları kanla boyanmıştır. Yemekleri günde bir bardak su, ateşle yakma, elektrik şoku, demir çubukla dövme, iç organlarının çıkartılması ve Yahudi organ mafyasına satılması... (Devamı gelecek)

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
BATI'NIN ORTA DOĞU SOYKIRIMI-7 BATI'NIN ORTA DOĞU SOYKIRIMI-6 BATI'NIN ORTA DOĞU SOYKIRIMI-5 BATI'NIN ORTA DOĞU SOYKIRIMI-4 BATI'NIN ORTA DOĞU SOYKIRIMI-3 BATI'NIN ORTA DOĞU SOYKIRIMI-2 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-24 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-22 BATI’NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-21 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-20 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-16 ADAYIMIZI TANIYALIM: İSMAİL EMRAH KARAYEL BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-16 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-15 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-14 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-13 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-12 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-11 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-10 BATI’NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-9 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-8 BATI’NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-7 BATI’NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-6 Batı’nın yaptığı soykırımlar-4 BATI’NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-3 BATI’NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-2 KAYSERİ ADAYLARIMIZI TANIYALIM: YAŞAR KARAYEL BATININ SOYKIRIM ANLAYIŞI-3 BATININ SOYKIRIM ANLAYIŞI-2 İSLAM'IN ÖKSÜZ YURDU DOĞU TÜRKİSTAN - 3 İSLAM'IN ÖKSÜZ YURDU DOĞU TÜRKİSTAN - 2 İSLAM'IN ÖKSÜZ YURDU DOĞU TÜRKİSTAN - 1 BEN BAŞLARKEN KIRIM TATAR TELEVİZYONU KAPATILIRKEN
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır