menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

BATI’NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-3

Selim AKDOĞAN
Selim AKDOĞAN
16 Haziran 2015, Salı
11- Almanların soykırımları: Alman soykırımı denince akla sadece Yahudilere yapılan soykırım gelir. Elbette bu Yahudiler tarafından işlenme usulünün bir sonucudur. Hâlbuki birçok kaynağa göre Almanlar saf ırk yetiştirme, tehlikeyi bertaraf etme, ekonomiyi millileştirme kaygılarıyla milyonlarca sivil insanı öldürürler. Kaynaklar bu rakamı 20-29 milyon gibi farklı vermektedir.

a) Batı Afrika'da Namibyalılara Uyguladığı Soykırım: Yaklaşık 132 bin yerliden geriye 15 bini sağ kalır.

b) Çingenelere Uyguladığı Soykırım: Almanlar 1933-45 yılları arasında Büyük Alman İmparatorluğu'nu kurmak ve saf Alman ırkını yaratmak hedefiyle başka milletlere yaptıkları gibi, 1937’de alınan bir kararla ‘iflah olmaz suçlular’ olarak addedilen Çingeneleri de topluca kurşuna dizerek, toplama kamplarında fırınlarda yakarak, gaz odalarında zehirleyerek soykırıma uğratırlar. Çingene kadınların % 94’ü kısırlaştırılır. 800 bin Çingene öldürülür.

c) Polonya’da yaptıkları: 1939 Cihan Harbinin başlatılmasına sebep olan Polonya işgaliyle 3 milyon Katolik Polonyalı öldürülür. Auschwitz ve benzeri toplama kamplarının ilk gelenleri Polonyalı ve Çingenelerdir. Gerekçe Almanlara boş alan yaratmaktır. Lehçe bütün basın yayın organları yasaklanır. Kültürlerini yok etmek için okulları bile kapatılır.

NOT: Rusların Kırım’da 1 Nisan 2015 tarihinde yürürlüğe soktukları Tatar Türk basın-yayın yasağını hatırlayınız.

Almanlar Polonya’ya soykırım için, Osmanlı ise zamanında davetle giderken Lehçe konuşan bu insanlara adalet götürür. Polonyalı Türk atlılarını gördükçe kendini emniyette hisseder. Bu söz benim değil, tarihini bilen Polonyalı tanıdıklarımın. 200 sene boyunca Lehistan adlı bu ülke Türk hegemonyası altında olup, tahta kimin oturacağına İstanbul karar verir. Daha sonrasında ise 100 seneyi aşan zaman boyunca İstanbul elçi göndermez ve şu söz Polonya’da dilden dile dolaşır: ‘Türk atları Vistül ırmağında su içmedikçe Polonya kurtulmaz.’
d) Lehlerin yanı sıra, Sırp, Rus, Ukrayna ve başka Slav ırkları da soykırımdan nasiplerini alırlar. 5,5 milyon Rus savaşta tutuklanır ve bunların 3,5 milyonu kamplarda ölür. Ukrayna ise 7 milyon sivil kaybeder.
Toplamda 55 milyon insanın öldüğü 2. Cihan Harbi esnasında yapılan zulümler saymakla bilmez. Almanlar böyle de Ruslar, Amerikalılar, İngilizler veya diğer Alman sevmeyenler boş durur mu: İşte size örnekler:
12- Almanlara karşı yapılan soykırımlar:
a) Amerikalı ve İngilizlerin Almanlara uyguladığı soykırım: Bu savaş sonunda yenilgiye uğrayan asker - sivil Almanlar Dresden kentine sığınır. Kurtulurlar mı? Hayır! Amerikalılar ve İngilizler bu insanların üstüne 3 gün boyunca tonlarla bomba yağdırır. Amaç intikam ve yok etmek! Almanlardan çoğunluğu çocuk ve kadınların oluşturduğu 200.000 kişi ölür.

b) Danimarkalıların Alman Mültecilere uyguladığı soykırım: İkinci Dünya Savası'nın bitiminde Sovyet Ordusu'nun Alman topraklarına doğru ilerlemesinden kaçan 250 bin Alman mülteci Danimarka'ya sığınır. Üçte birini 15 yaşından küçük çocukların oluşturduğu Almanlar tel örgülerle çevrili toplama kamplara alınır. Binlerce çocuk ve yetişkin tifüs, bağırsak iltihabı, ishal sonucu ölür ve bunun sorumlusu Danimarka’dır.
NOT: 11 Temmuz 1995 günü yaşanan ve Avrupa’nın resmen ‘soykırım’ olarak tanıdığı Sırpların Srebrenitsa’daki Boşnak soykırımından bu yana 20 yıl geçti. Rusya daha yeni bunun soykırım olduğunu kabul etti. Dilerim Azerilere, Çeçenlere, Çerkeslere ve diğer Kafkas Milletlerine uyguladığı soykırımları kabul eder de aslı olmayan bir Ermeni soykırımına desteğini çeker. Devamı gelecek…

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
BATI'NIN ORTA DOĞU SOYKIRIMI-7 BATI'NIN ORTA DOĞU SOYKIRIMI-6 BATI'NIN ORTA DOĞU SOYKIRIMI-5 BATI'NIN ORTA DOĞU SOYKIRIMI-4 BATI'NIN ORTA DOĞU SOYKIRIMI-3 BATI'NIN ORTA DOĞU SOYKIRIMI-2 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-24 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-22 BATI’NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-21 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-20 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-16 ADAYIMIZI TANIYALIM: İSMAİL EMRAH KARAYEL BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-16 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-15 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-14 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-13 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-12 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-11 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-10 BATI’NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-9 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-8 BATI’NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-7 BATI’NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-6 Batı’nın yaptığı soykırımlar-4 BATI’NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-3 BATI’NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-2 KAYSERİ ADAYLARIMIZI TANIYALIM: YAŞAR KARAYEL BATININ SOYKIRIM ANLAYIŞI-3 BATININ SOYKIRIM ANLAYIŞI-2 İSLAM'IN ÖKSÜZ YURDU DOĞU TÜRKİSTAN - 3 İSLAM'IN ÖKSÜZ YURDU DOĞU TÜRKİSTAN - 2 İSLAM'IN ÖKSÜZ YURDU DOĞU TÜRKİSTAN - 1 BEN BAŞLARKEN KIRIM TATAR TELEVİZYONU KAPATILIRKEN
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır