menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

BATI'NIN ORTA DOĞU SOYKIRIMI-8

Selim AKDOĞAN
Selim AKDOĞAN
22 Mart 2016, Salı
Memleketimizde daha bir refah, barış ve huzur içinde yaşayabilmemiz için gayret sarf edenlere, yöneticilerimize, fikirlerimle katkım olsun, Batı’da yaşarken edindiğim tecrübeleri yurt dışı ilişkilerimizde değerlendirebileyim diye 7 Haziran 2015 genel seçimleri öncesi AK Partimizden MV aday adayı oldum. Kısmet olmadı. Düşüncelerimi gazetelerde ki köşe yazılarımla anlatıyorum. Uzun süredir üzerinde durduğum Orta Doğu konusunda, Suriye’de beş tam yıl önce karışıklık çıkıp ilk kurşun atıldığında dediğim ‘EYVAH KÜRT DEVLETİ GELİYOR’ olmuştu. Kurulacak bu devletin de Rahmetli Erbakan Hocamızın sürekli zikrettiği Büyük İsrail Devletinin zeminini oluşturacağını yazdım ve söyledim. Kendisi ile aile yakınlığımız da vardı. Gümüş Motor, TOBB sonrasında ağabeylerimin bürosunda Milli Nizam Partisi kuruluşu vb. ‘Siyaseti bırak git ilim adamı olarak yurda dön’ diye İngiltere’ye gitmemi isteyen kendisidir. Babamız Mustafa Akdoğan Demokrat Parti kurucularındandır. Bu uğurda verdiği mücadeleye kalbinin dayanamayıp erken yaşta vefat eder. Bunlar bizim nasıl bir ortamda yetiştiğimizin göstergesidir.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan çalışma grubu ile İstanbul Büyükşehir zamanında 1999 depremleri için yabancı arkadaşlarla ile yardıma geldiğimizde karşılaştık. Yurtdışında geçen talebeliğim ve çalışma hayatım boyunca, başta Avrupa kıtası olmak üzere Orta Asya, Kafkaslar, Sovyetler, Rusya, Balkanlar, Orta Doğu, Kıbrıs üzerinde ve Türk, Müslüman, Avrupa ve dünya tarihi, sosyo –ekonomi ve siyaset konularında araştırmalarım olduğu için bilgive düşüncelerimi konunun içeriği açısından üzüntü içinde yazdım. Ben Milliyetçi-Müslüman kimliğim ile her zaman birlik ve beraberlikten yana oldum. Hep bildim ki bu ülkede çıkartılan fesatlar ve ayrışmalar hepimize zarara vermiştir. Hep çok kaybımız olmuştur; toprak, zaman, para, ekonomik yavaşlama… Sonuç, mutsuz insanlar topluluğu…

Suriye konusunda yazdıklarımı özetlemek için 26 Şubat 2016 tarihli bir gazeteye verdiğim beyanatı aynen aktarıyorum: SELİM AKDOĞAN: http://www.cagdasdeveli.com.tr/manset/bolgemiz-siyasi-tarihi-konusunda-uzman-yazarimiz-selim-akdogan.html ABD İLE RUSYA’NIN SURİYE KONUSUNDA VARDIKLARI ANLAŞMANIN TÜRKİYE’NİN VE HALA BÖLGEDE BULUNAN 500.000 TÜRKMEN KARDEŞİMİZİN YARARINA OLMADIĞINI BELİRTİYOR… Selim Akdoğan gazetemize yaptığı açıklamada kendisinin Suriye’de ilk kurşun atıldığında ‘Hedefin bizim sınırımızda bir KÜRT devleti kurulmasının planlandığını’ belirten kişi olarak, bu planın altı aşamada gerçekleşecek olduğunu en başından beri söylemektedir. Bunlar sırasıyla1-Rojana 2-Afrin 3-Ayn Al-Arap (Kobani) kantonları 4-Rojana ile Ayn Al-Arap arasının kapatılması 5-Kobani ile Afrin arasının kapatılması ve nihayet 6-Sınırı Akdeniz’e ulaşan bir Kürt devletidir. Kendisi bunları defaten yazdığını ve verdiği haberlerin hadiseler gerçekleşmeden çok önceye tekabül ettiğini, bunları bilmesinin, karşı tarafın menfaatleri gereği geliştirecekleri bir stratejiyi yorumlamaya ve tarihin derinliklerini iyi okuyabilmesinden kaynaklandığını ifade etmiştir. Bu geceden itibaren yürürlüğe girecek ateşkesin Batılılar, Rusya, İran ve Rejim güçleri için geçerli olduğunu ve DAEŞ ile Al-NUSRA’yı yok etmek için

yine savaşa devam edeceklerini söyleyen SELİM AKDOĞAN şöyle devam etti: ‘’Gayet açık bir şekilde iki grubun elindeki topraklar Suriye Rejimi ve PYD arasında bölüşülecektir. Haliyle bu da Türk ve bütün Müslümanlar için çok kötü sonuçlar doğuracaktır. Bize belki Türkmen dağını iade edebilirler ama bu Kobani ile Afrin’in hemen bu dağın altından birleştirilmeyeceği anlamına gelmez. Zaten Ayn El-Arab’ın PYD’ye geçmesi ve bizden 20 km uzaklıkta Cerablus kentinin güneyindeki Tışrin barajını ABD desteği ile PYD’nin alması ile Fırat’ın batısına taşınan, taşınırken de bu sefer Ruslardan destek alan PYD’nin yine Rusların yardımı ile Afrin’den doğuya kaydığı ve sınırımıza yaklaştığı görülüyor. Afrin - Kobani arasının birleştirilmesinde aceleleri olmayacaktır. Neden mi? ………Uluslararası Af Örgütü raporundaki hava fotoğraflarına bakıldığında görülen odur ki IŞİD terk ettiği köylerde bütün evler yerli yerinde, ancak oraya gelen PYD devrinde evlerin %95’i buldozerlerle yıkılmış, yakılmış veya ABD uçakları tarafından bombalanmış… Yani PYD Türk ve Arap bırakmayacak bu bölgede. Ama yanıldığını görmeyi arzu ederim.’’ diyerek şunları ekledi: ‘Bunları yaparken Batılıların amacı …………………2- Bölge ülkelerinin topraklarını ve güçlerini küçültmek amacıyla Orta Doğu haritalarını yeniden çizmek ki NATO, ABD ve Kürt haritaları internette görülebilir. 3- Kuzey Irak ve Kuzey Suriye’de bulunan petrol ve doğal gaz yataklarının bekçiliği Kürtlere verilmiş olup … Kuzey Irak ve PYD kontrolündeki ve Kuzey Suriye’den Akdeniz’e geçirilecektir. 4- Kuzeyde bulunan 240 trilyon metre küp hacmindeki gaz yataklarını işletmek için Rusya’nın 2008 yılında başlattığı yatırımları mevcuttur. 5- Yöneticilerinin çoğunluğu Yahudi olan Kürt isyancıların işgali altındaki topraklarda başlangıçta elde edecekleri özerk / otonom yapıda idare ileride Büyük İsrail devletine katılacak olup şimdiden Batılılar bunun hazırlığındalar.

NOT 1: Bu makalemle birlikte geçici de olsa bu başlık altındaki yazılarıma SON VERİYORUM, bunu da bilmeniz hakkınız. Yazdığım konular hep ağır; Türklüğü, Müslümanlığı ve bütün insanlığı içine alan, emperyalistlerin yaptıklarıyla ilgili olduğundan yüküm fevkalade ağırdı. Ümit ederim okuyucularıma faydalı oldum. Huzurunuzdan ayrılırken diyeceğim odur ki tam da birlik olmamız gereken böyle zamanlarda herkese hoşgörülü davranalım, bölünmeyelim. Unutmayalım 70’li ve 80’li yılları… Bırakın memleketimizin nizamı için gerekenleri kolluk kuvvetleri ve mahkemeler sağlasın. Bizler emperyalistlerin bize karşı yaptıklarına yani yeni haçlı seferine odaklanarak, insanımızın şuurlu birer Müslüman ve Türklük şuuruna sahip olmaları yönünde yazarak devlet yöneticilerimize yardım etmiş olalım.

NOT 2: Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımıza her konuda olduğu gibi terörün yok edilmesi hususunda da itimadımız tam olup kendilerine güveniyoruz.

NOT 3: FACEBOOK: Selim Akdoğan TWITTER: akdoğan_selim Bu hesaplarda, özellikle dış bağlantılı güncel hadiseleri yazıyor veya yorumluyor olduğum için yerli ve yabancı takipçilerime ulaşmam daha kolay oluyor. Bilgi edinmenizi rica eder hepinize saygılar sunarım.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
BATI'NIN ORTA DOĞU SOYKIRIMI-7 BATI'NIN ORTA DOĞU SOYKIRIMI-6 BATI'NIN ORTA DOĞU SOYKIRIMI-5 BATI'NIN ORTA DOĞU SOYKIRIMI-4 BATI'NIN ORTA DOĞU SOYKIRIMI-3 BATI'NIN ORTA DOĞU SOYKIRIMI-2 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-24 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-22 BATI’NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-21 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-20 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-16 ADAYIMIZI TANIYALIM: İSMAİL EMRAH KARAYEL BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-16 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-15 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-14 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-13 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-12 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-11 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-10 BATI’NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-9 BATI'NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-8 BATI’NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-7 BATI’NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-6 Batı’nın yaptığı soykırımlar-4 BATI’NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-3 BATI’NIN YAPTIĞI SOYKIRIMLAR-2 KAYSERİ ADAYLARIMIZI TANIYALIM: YAŞAR KARAYEL BATININ SOYKIRIM ANLAYIŞI-3 BATININ SOYKIRIM ANLAYIŞI-2 İSLAM'IN ÖKSÜZ YURDU DOĞU TÜRKİSTAN - 3 İSLAM'IN ÖKSÜZ YURDU DOĞU TÜRKİSTAN - 2 İSLAM'IN ÖKSÜZ YURDU DOĞU TÜRKİSTAN - 1 BEN BAŞLARKEN KIRIM TATAR TELEVİZYONU KAPATILIRKEN
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır