menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

TEK ADAM

Sami DAYANGAÇ
Sami DAYANGAÇ
10 Mart 2017, Cuma
Bilindiği üzere tüm partilerin hep değiştirmek istedikleri,darbe anayasası dedikleri anayasa değişikliği gündeme gelince anamuhalefet partisi meclis den geçirmemek için çok büyük mücadele verdi.Koskoca genel başkanları oy pusulası atmak için 15 dakika bekledi,soranlara ise düşünüyorum dedi.Oysa kendi vekilinin trilyonluk faturasını millete nasıl izah edeceğini düşünmeliydi.Kim ödeyecek bu hesabı?.Vekil hanım Doğan tv de kendini şöyle savunmuştu,bir tarafta Meclis,diğer tarafta Ptt.Her ikiside kamu kuruluşu,birinden diğerine geçti ne var bunda?.Arşivlere girip bakın lütfen.Ne yazık ki iktidar vekilleri dahi unutmuş görülüyor.Oysa onlar çok sıradan şeyler için nasıl da gürültü kopartıyorlar?.Haseki Bakanımız için meclis de.medya da iftira dolu  yayınlar açıklamalar yaptılar.Hatta benzinliğin üstünde düğün salonu,sosyal tesis  ve ev var  diye gece çekilmiş resim yayınladılari ,bu yalan ve iftiraları başta Bakanımız(o zaman Başkan) 
 
şehrimizin çok başarılı avukatı Mehmet Savruk günlerce savunup yalanları tek tek çürütmüştü.
 
Önceki gün bu partinin genel başkanının ağzından bir demeç yayınlandı.O demeç de genel başkan diyor ki;Cumhurbaşkanı ile başbakan ayrı partiden olursa büyük sorun çıkar..Ne kadar doğru,işte bu yüzden referanduma gidiliyor bu kadar basit.
 
Elbette çark edecekti ve etti de.Neymiş cumhurbaşkanı ile mecliste en çok vekile sahip gurubun başkanını kast ettim demiş,yerseniz...
 
İşledikleri tek konu tek adamlık.Tek adamlığı en çok kimler istemiyor diye bakarsak,başta terör örgütü,Almanya başta tüm avrupa.Peki neden?.Onları neden bu kadar ilgilendiriyor?.Gezi eylemi yapıldı hatırlayalım,yaktılar yıktılar.Sonra temsilci seçin görüşelim dendi.Talepler sıralanınca eylemin ağaçlar olmadığı ortaya çıktı.O dönem sadece Yalova ilinde kesilen ağaçlar asla görülmedi.Deik ya iktidar vekilleri biraz uslu.Neyse istekler şöyle idi.Yeni yapılan Yavuz Selim köprü yapımı derhal durdurulsun,yeni hava limanı iptal edilsin vs.Hani ağaç dı?.Çok çabuk unutuyoruz inanın.
 
Ana muhalefet lideri tek adamlık iddasını savunurken önce kendi konumuna bakmalı.Genel Başkanlarının sekreteri ile halvet halindeyken çekilen görüntüleri  yayınlanınca istifa etmek zorunda kalmış ve yerine bir gün önce ekranlarda aday değilim diyen kişi aday olup seçilmişti.Seçilmiş de genel başkan olarak 7 seçime katıldı.Başta Doğan medyanın büyük desteği ve gazına rağmen 7 seçim kaybetti.Tek adam değil de neden değiştirileme di?.Ülkemizde genel başkan,ya emr_i hak vaki olunca,ya da kaset çıkınca değişir,buna da demokrasi denir(!). 14 yıldır ülkeye kişilik kazandıran Tayyip Erdoğan korkusu saçma demeçlere vesile oluyor.Kendilerini hala büyük destek le destekleyen amiral gemisi genel kurmay rahatsız başlığı ile çıkarak 28 şubatta iktidarı değiştirdikleri gibi değiştiririz sandılar.
 
Ama devir değişti,değişecek,değişmeli.Gir seçime,karşısında aday ol sen yönet.Ama seçim olsa ekmek için Ekmelettin gibi birini bulup çıkarırsınız,bu konuda ustasınız..

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KAYSERİSPOR MUCİZESİ YAZ MEVSİMİ VE PARKLAR ŞAHİN GÜVEN(MÜFTÜ) Eskiden trafik polislerimiz vardı VALİ ANNELER GÜNÜ KAYSERİSPOR ATATÜRK SEVİNCE ORTAK OLMAK EPİLEPSİ VE FETÖ ABDULLAH GÜL BU ADAMA KİM DUR DİYECEK? KUR'AN’I ANLAMAK Geçti Bor’un Pazarı KİM DİKTATÖR GÖRÜN KAYSERİ’DE SPOR ÖNEMLİ Mİ? EVLİLİK PROĞRAMLARI ONAYLIYORUM-ONAYLAMIYORUM ŞÜKRÜ KARATEPE ŞEHRİMİZİN TAKIMI TALAS'TA BİR GÜN KUTLU DOĞUM HEDEFTEKİ KİM? SEMBOLİK SAMİMİ OLALIM EVET/ AK PARTİ BELEDİYELER VALİ YAPAR MI? HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ EVET PAZARTESİ SENDROM MU? KAYSERİSPOR DÜŞER Mİ?. REFERANDUMA GİDERKEN OSB ÖZHASEKİ NEDEN BU KADAR SEVİLİYOR BİLİYOR MUSUNUZ?. İLAÇ TÜKETİMİ ERTELEMEYİN CHP NEDEN HAYIRCI BEKİR YILDIZ NEDEN CHP YAZIYORUZ FETÖ İLE MÜCADELE FETÖCÜLER YALAN RÜZGARI TARİHİMİZE BAKIŞ KİM FETÖCÜ ÖZHASEKİ REFERANDUMA DOĞRU ŞEHİR-DERGİ UNUTMA-UNUTTURMA BELEDİYELER-MERDİVENLER BÜYÜKŞEHİRDEN BÜYÜK YATIRIM GAFLARA DEVAM BU MAÇI ALACAĞIZ SAĞ DUYU REFERANDUMA DOĞRU EVET CEZAEVİ YÜKSELEN YILDIZ ÖZHASEKİ YGS TEK ADAM TAKIMIMIZI DOĞRADILAR TEK ADAMLIK(MI) HAYDİ MAÇA KAYSERİSPOR ULAŞIM YILI VE TRAFİK ÇELİK-BÜSAM TRT İZLENİYOR MU? EMNİYET MÜDÜRÜ ASLANLARA TEŞEKKÜR CEVAPLAR ERCİYES-ÖZHASEKİ-ÇELİK SAKIN HASTALANMAYIN MÜFTÜLÜK ERÜ'DE KAN VERMEK BİR ANI 15 TEMMUZ KAYSERİ
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır