menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

EVLİLİK PROĞRAMLARI

Sami DAYANGAÇ
Sami DAYANGAÇ
03 Mayıs 2017, Çarşamba
Yeni yayınlanan kanun hükmündeki kararname ile evlilik proğramları na yasak getirildiği haberleri yapıldı.Ancak televizyonlarını açanlar bunun doğru olmadığını hayretle gördüler.Demek ki neymiş,her haber doğru algılanıp doğru yorumlanmalıymış. Haftalık reyting sonuçları açıklandığı zaman ilk 10 da hiç bir kültür sanat proğramı göremiyoruz.Birinci sırada survivör adlı yarışma proğramı hep var.Yapılan yarışmalar ve elde edilen başarılardan çok yapılan kavgalar,dedikodular cazip geliyor ve izleniyor.
Evlendirme proğramı adıyla yapılan,pek de evlilikle ilgisi olmayan 3 proğram da ilk on da yer alıyor.Burda amaç evlendirmeden çok kavga çıkarmak. Her türlü hakaretin yapıldığı,kavganın eksik olmadığı evlendirmeden çok pazarlama gibi proğramlar nedense en çok izlenenler.
 
Kültür adına,seviye adına,insanlık adına hiç bir şey bulunmasa da en çok izlenilenler arsında hep yer buluyorlar.  Bu proğramlar yayından kaldırılsın diye binlerce imza toplanıyor,ilginçtir izleniyor da.En çok izliyoruz,kaldırılsın diye imza topluyoruz,ilginç değil mi? Madem izlemiyoruz,neyine itiraz ediyoruz? İzlemediğimiz proğramlar hakkında neye göre karar veriyoruz?
 
Sanki tek rahatsız eden proğramlar evlendirmeymiş gibi... 
Beyaz tv de spor proğramını izleyin ne dediğimizi anlarsınız..Cnn de Şirin Payzın..hiç izlediniz mi? Merhum Özal zamanında bir proğram nedeniyle bir hayli şikayet olmuştu,o zaman Özal; Herkesin elinde kumanda cihazı var,beğenmeyen izlemesin,başka kanala geçsin demişti.Biz neden yapmıyoruz? Madem şikayetçisiniz,madem rahatsız oluyorsunuz izlemeyin bu kadar basit.Bunu toplumsal bir vakıa gibi değerlendirip herkesi gaza getirmek ne derece doğru?
 
Miasl süper lig maçlarını yayınlayan yayıncı kuruluşun maçlarını izleyin. Bir maç gerek çekimleri ve gerekse anlatım ve yorumları ile nasıl izlenilmez yapılıyor görün.Pozisyon biter,dayarlar kamerayı o adam tükürene,balgamını atana kadar izlerler.Kime şikayet edelim?.
Kadir Çöpdemir reise yakınlaşınca,diğer birçokları gibi yüksek rakamlarla TRT’de iş yapmaya başladı. Sunduğu yarışma proğramına bakın,dayanabilirseniz biraz izleyin,biz utandık. İşsiz adamı trt de spor sundurup proğram başı 70 bin verirler kimsenin gıkı çıkmaz.Türkiye futbol drektörü euro milyoneri oldu,o kadar parayı haketmiyor diyen bir babayiğit çıkmadı daha,kime şikayet edelim.
 
TRT’de Zafer Kiraz gibi çok başarılı haber spikerleri varken,Gülbenin ricasıyla eşine haber okutulmasını,tüm otel dahil masraflarının TRT taafından ödenmesini kime şikayet edelim. TRT bizim paramızla dönüyorsa değil mi?
 
A haber de spor programı yapanlar aynı zamanda da trt de yapıyor,kim izin verdi?
 
               Hesap sorulması gereken,rahatsız olunması gereken o kadar proğram var ki? Ama biz hem izliyor ve hem de şikayet ediyoruz.
İzleyen olmazsa zaten televizyon kanalları kendileri kapatırlar,yayından kaldırırlar.Hem soluksuz izle hem de şikayetçi ol,kaldırılsın diye imza topla.Bize hitap etmiyorsa,izlemekten hoşlanmıyorsak başka kanala geçelim.Dünya genelinde televizyon izlenmesinde ikinci olan ülkemiz, bu vaktini eğitim proğramlarına, sorulduğu zaman herkesin izlediğim tek proğram dediği belgesellere harcasak ne denli eğitimli bir toplum oluruz değil mi? 
 
Samimi olalım,beğenmiyorsak izlemiyelim. Herkes şikayetçi de kim izliyor bu proğramları?
 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KAYSERİSPOR MUCİZESİ YAZ MEVSİMİ VE PARKLAR ŞAHİN GÜVEN(MÜFTÜ) Eskiden trafik polislerimiz vardı VALİ ANNELER GÜNÜ KAYSERİSPOR ATATÜRK SEVİNCE ORTAK OLMAK EPİLEPSİ VE FETÖ ABDULLAH GÜL BU ADAMA KİM DUR DİYECEK? KUR'AN’I ANLAMAK Geçti Bor’un Pazarı KİM DİKTATÖR GÖRÜN KAYSERİ’DE SPOR ÖNEMLİ Mİ? EVLİLİK PROĞRAMLARI ONAYLIYORUM-ONAYLAMIYORUM ŞÜKRÜ KARATEPE ŞEHRİMİZİN TAKIMI TALAS'TA BİR GÜN KUTLU DOĞUM HEDEFTEKİ KİM? SEMBOLİK SAMİMİ OLALIM EVET/ AK PARTİ BELEDİYELER VALİ YAPAR MI? HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ EVET PAZARTESİ SENDROM MU? KAYSERİSPOR DÜŞER Mİ?. REFERANDUMA GİDERKEN OSB ÖZHASEKİ NEDEN BU KADAR SEVİLİYOR BİLİYOR MUSUNUZ?. İLAÇ TÜKETİMİ ERTELEMEYİN CHP NEDEN HAYIRCI BEKİR YILDIZ NEDEN CHP YAZIYORUZ FETÖ İLE MÜCADELE FETÖCÜLER YALAN RÜZGARI TARİHİMİZE BAKIŞ KİM FETÖCÜ ÖZHASEKİ REFERANDUMA DOĞRU ŞEHİR-DERGİ UNUTMA-UNUTTURMA BELEDİYELER-MERDİVENLER BÜYÜKŞEHİRDEN BÜYÜK YATIRIM GAFLARA DEVAM BU MAÇI ALACAĞIZ SAĞ DUYU REFERANDUMA DOĞRU EVET CEZAEVİ YÜKSELEN YILDIZ ÖZHASEKİ YGS TEK ADAM TAKIMIMIZI DOĞRADILAR TEK ADAMLIK(MI) HAYDİ MAÇA KAYSERİSPOR ULAŞIM YILI VE TRAFİK ÇELİK-BÜSAM TRT İZLENİYOR MU? EMNİYET MÜDÜRÜ ASLANLARA TEŞEKKÜR CEVAPLAR ERCİYES-ÖZHASEKİ-ÇELİK SAKIN HASTALANMAYIN MÜFTÜLÜK ERÜ'DE KAN VERMEK BİR ANI 15 TEMMUZ KAYSERİ
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır