menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

BÜYÜKŞEHİRDEN BÜYÜK YATIRIM

Sami DAYANGAÇ
Sami DAYANGAÇ
22 Mart 2017, Çarşamba
Bu şehirde yaşayanlar,şehir dışına çıkmadıkça şehrimizdeki gelişim ve değişimleri fark edemiyorlar.Her yapılan tesis şehrimizin olduğu kadar ilçe ve köylerimizin de çehresini önemli oranda değiştiriyor.Bize göre bu yatrımlardan en çok önemsediklerimizden biri pazar günü Sayın Bakanımızızn huzurlarında Büyükşehirin attığı temeldir.
 
Musa Başkan çok iyi bilir,biz de acizane lisanlı ve kendi çapımızda başarılı sayılabilecek basketbol,voleybol,futbol,yüzme ve masa tenizi branşlarında faal sporculuk yaptık.Emniyetspor,Erciyesspor  ve Kayserispor da yöneticilik geçmişimiz mevcut.Amatör sporun her kademesinde bulunmamız nedeniyle sorunları ve ihtiyaçları biliyor,bu uğurda yapılanları da yürekten destekliyoruz.
 
Eskiden ne çim saha vardı nede soyunup giyilenilen odalar,duş tabiki mümkün olmayan bir durum.Maçtan sonra hamama gidenler hatırlar.
 
O dönemde de amatör spor bir kaç gönüllünün zor şartlarda destek verdiği çabaladığı bir oluşumdu,gerçi bu günde öyle sayılır.O imkansızlıklara rağmen Kayserispor a futbolcular yetişirdi.Şimdi kimseler yok.Kayseri de spora genel bir bakış yapacağımız yazımızı sonraya bırakarak bu yapılacak tesisi ve malzeme yardımının önemine değinelim.Her ne kadar adı amatör spor kulüpleri olsa da uğraşı alanı futbol.Bunu her yerde gözlemliyoruz,tv lerde dahi spor proğramı diye başlayıp sadece futbol konuşmuyorlar mı?.
 
Büyükşehir Belediyemizin amatör spora olan yatırım ve desteği her türlü takdirin üzerindedir.Sümer stadı,yanına yapılan tesisler.
 
yeni neslin büyük şansı olsa gerek.Abileri,babaları çim saha nedir bilmeden,ancak tv lerde gördükleri sahalarda şimdi evlatları oynuyor bu mutluluk onlara yeter.
 
Yasa koyucu belediyelerin sadece amatör spora yardım ve destek vermesine izin vermiş,o nedenle Başkan Çelik de,Haseki Bakanımız gibi amatör spora desteğini gerek tesis yaparak ve gerekse onlar için çok önemli olan malzeme yardımı ile bu geleneği aynen sürdürüyor.Talas da bulunan esli Kolej binası yakında yine amatör spora hizmet verecek güzide bir tesis haline getiriliyor.
 
Hatırlarsanız,eskiden valiler Köy Hizmetleri dozerlerine düzelttirdikleri yeri tel örgü ile çevirtirler,iki kale direği,kireçle çizgiler al saha saha.Adlarını da verdirirler di,sanki ceplerinden yaptırmış gibi.Ama son 15 yıldır valililiğin koordine ettiği ne spora,ne gençliğe ve ne de yaşlılara hizmet veren bir tesis yapılmadı.Ne yapıyorsa Büyükşehir Belediyesi yapıyor.Yapılan spor tesislerine bakınız,bakmayın medyada yer almadığına,şehrimizde ulusal yüzme yarışmaları yapılıyor,tam olimpik havuzlarımızda.Atletizm için yapılan pistler de yürüyüş yapılıyor.Ülkemizin sayılı spor salonu Kadir Has görenleri hayran bırakıyor.Semt sahaları,yapılan tesislerin ve kullanılan malzemelerin kalitesi asla tartışılmaz.Amatörlerimiz anımsarlar,tek topla koca takım idman yapardı.Çamuran ağırlaşan topu düşünün,kafayı  vuran sersemler di.Şimdi Büyükşehir AMATÖR sporların her türüne büyük destek veriyor.Masa tenisinden okçuluğa kadar.Hem de asıl işinin spor ve sporcuya hizmet olmamasına rağmen.Memnuniyetimizi,takdirlerimizi ve başarı dileklerimizi Çelik Başkan ve arkadaşlarına takdim ediyoruz.Ellerimiz kızarana kadar alkışlayarak.......

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KAYSERİSPOR MUCİZESİ YAZ MEVSİMİ VE PARKLAR ŞAHİN GÜVEN(MÜFTÜ) Eskiden trafik polislerimiz vardı VALİ ANNELER GÜNÜ KAYSERİSPOR ATATÜRK SEVİNCE ORTAK OLMAK EPİLEPSİ VE FETÖ ABDULLAH GÜL BU ADAMA KİM DUR DİYECEK? KUR'AN’I ANLAMAK Geçti Bor’un Pazarı KİM DİKTATÖR GÖRÜN KAYSERİ’DE SPOR ÖNEMLİ Mİ? EVLİLİK PROĞRAMLARI ONAYLIYORUM-ONAYLAMIYORUM ŞÜKRÜ KARATEPE ŞEHRİMİZİN TAKIMI TALAS'TA BİR GÜN KUTLU DOĞUM HEDEFTEKİ KİM? SEMBOLİK SAMİMİ OLALIM EVET/ AK PARTİ BELEDİYELER VALİ YAPAR MI? HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ EVET PAZARTESİ SENDROM MU? KAYSERİSPOR DÜŞER Mİ?. REFERANDUMA GİDERKEN OSB ÖZHASEKİ NEDEN BU KADAR SEVİLİYOR BİLİYOR MUSUNUZ?. İLAÇ TÜKETİMİ ERTELEMEYİN CHP NEDEN HAYIRCI BEKİR YILDIZ NEDEN CHP YAZIYORUZ FETÖ İLE MÜCADELE FETÖCÜLER YALAN RÜZGARI TARİHİMİZE BAKIŞ KİM FETÖCÜ ÖZHASEKİ REFERANDUMA DOĞRU ŞEHİR-DERGİ UNUTMA-UNUTTURMA BELEDİYELER-MERDİVENLER BÜYÜKŞEHİRDEN BÜYÜK YATIRIM GAFLARA DEVAM BU MAÇI ALACAĞIZ SAĞ DUYU REFERANDUMA DOĞRU EVET CEZAEVİ YÜKSELEN YILDIZ ÖZHASEKİ YGS TEK ADAM TAKIMIMIZI DOĞRADILAR TEK ADAMLIK(MI) HAYDİ MAÇA KAYSERİSPOR ULAŞIM YILI VE TRAFİK ÇELİK-BÜSAM TRT İZLENİYOR MU? EMNİYET MÜDÜRÜ ASLANLARA TEŞEKKÜR CEVAPLAR ERCİYES-ÖZHASEKİ-ÇELİK SAKIN HASTALANMAYIN MÜFTÜLÜK ERÜ'DE KAN VERMEK BİR ANI 15 TEMMUZ KAYSERİ
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır