menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

YETER GAYRİ BİTSİN, BİTSİN BU HASRET

Rıfat Açıkgöz
Rıfat Açıkgöz
06 Ekim 2020, Salı
AZERI kardeşlerimizin Türkiye ye, Türk Milletine, Türk bayrağına olan hasretini, özlemini dile getirebilmek için yıllarca “Çırpınırdı Kara Deniz bakıp Türk’ün bayrağına” diyen Karadeniz marşını söyleyip durduk.
Karadeniz’in kıyısında olan iki Türk devletinin mensupları tarih boyu birleşme özlemiyle yanıp tutuşmuşlardır. Belki kendileri birleşememişler ama onların gönülleri birleşmiş birbirlerine gönülden gönüle destek vermişlerdir.
Bilindiği gibi Türk düşmanı olan Ermenistan Devlet adamları her fırsatta öz kardeşimiz olan Azerbaycan’a saldırmışlar, bize yapamadıklarının acısını, hıncını onlardan almaya çalışmışlardır.
Bu düşmanlık yıllarca sürüp gitmiş ve sonunda tüm Türk düşmanı devletler bir araya gelerek önce Nahcivan’ın Azerbaycan’dan ayrılıp özerk bir cumhuriyet olmasını sağlamışlar daha sonra da Ermenistan’ın işgal ettiği Türk yurdu ve Türk toprağı olan Karabağ’ın işgaline göz yummuşlar bütün çözüm arayışı çabalarını boşa çıkarmışlardır.
Şimdi yine aynı kalleş saldırıyı bir kez daha tekrarlayan Ermenistan devletine ve Hükümetine Can Azerbaycan ordusu büyük bir ders vermiş işgal edilen toprakların büyük bölümünü geri almıştır.
Herkes gibi bende diyorum ki bu fırsat ele geçmişken Ermenistan’a gereken dersi verip Karabağ’ın tamamını işgalden kurtarıp hürriyetine kavuşturalım ve bu hasret bitsin diyorum. İşte bu isteğimi de aşağıda yazdım şiirde daha geniş ve özlü şekilde dile getirmek istedim.
Dilerim isteklerimiz ve dualarımız kabul olur da Türk yurdu olan Karabağ hürriyetine kavuşur ve bu hasret biter.
Ayrılık aşkıyla yandı sinemiz
Ne ağıtlar yaktı yaşlı ninemiz
Artık çırpınmasın şu Karadeniz
Yeter gayrı bitsin, bitsin bu hasret.
Can için ağlamaz Can Azerbaycan
Sana kurban olsun “can” Azerbaycan
Türk’ün vatanısın sen Azerbaycan
Yeter gayrı bitsin, bitsin bu hasret.
Bilirsiniz öz kardeşiz biz sizinle
İki devlet bir milletiz sizinle
Bir gün gelir birleşiriz sizinle
Yeter gayrı bitsin, bitsin bu hasret.
Karadeniz geçit versin bizlere
Siz gelmeyin biz varalım sizlere
Can cananı sever böyledir töre
Yeter gayrı bitsin, bitsin bu hasret.
Candan öte cansın sen Azerbaycan
Yandığın yetmez mi sön Azerbaycan
Kana karşı aksın kan Azerbaycan
Yeter gayrı bitsin, bitsin bu hasret.
Davranın Karabağ bizimdir geri alınsın
Kalleşlerin yazdığı kara yazı silinsin
Yol bitmeden hasret bitmez bilinsin
Yeter gayrı bitsin, bitsin bu hasret.
Sanmasınlar öksüz yetim Karabağ
Aramızda vardır çok sıkı bir bağ
Yardan ayrı kalan ah çeker ağlar
Yeter gayrı bitsin, bitsin bu hasret.
Haydi havalanıp yol alsın jetler
Erivan’da buluşsunlar Mehmetler
Artık hep unutulsun çekilen dertler
Yeter gayrı bitsin, bitsin bu hasret.
Kimse durduramaz kutsal akındır
Artık sona geldik zafer yakındır
Ağlama Türkoğlu gülmek hakkındır
Yeter gayrı bitsin, bitsin bu hasret.
Dik bayrağı Karabağ’ın kara bağrına
Koru diye nasihat et küçük yavruna
Düğün bayram olsun yakalım kına
Yeter gayrı bitsin, bitsin bu hasret.
Harekete geçsin yeşilim, alım
Birleşip bir destan daha yazalım
Kahpelerin her oyununu bozalım
Yeter gayrı bitsin, bitsin bu hasret.
Haydi yekin başın kaldır havaya
Bir selam çak gökteki yıldıza aya
Kükreyip de vur yumruğu masaya
Yeter gayrı bitsin, bitsin bu hasret.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
DÜZENBAZ DESTANI HAİNLERE PABUÇ BIRAKMAZ BU MİLLET ANCAK BİZDEN OLAN DOST OLUR BİZE YAĞMURLU HAVADA SU VERME BANA HANGİ DERDİ SAYACAĞIM BİLMEM Kİ BİZ GAZETECİYİZ YETER KENDİMİZE GELELİM GAYRI (y) BOZKURT BOYUN EĞMEZ İTE ÇAKALA KIRK YILLIK DOSTLUK BİTER Mİ? İYİ GÜNDE DOST OLANI NEYLEYİM TAŞA ÇARPA, ÇARPA ESKİTTİ YILLAR KARA GÜNDE DOST OLANI GÖRMEDİM KOLAYSA BİR DEVLET KUR DA GÖRELİM NABZA GÖRE ŞERBET VERİR DÖNEKLER! BİR GÜN SONA VARIR YOL İNSANOĞLU ÖZÜNE DÖNME ZAMANI ÖKSÜZ YETİM KALMIŞ ATA YURTLARI İYİ GÜNDE DOST OLANI NEYLEYİM İSLAM’IN KILICI TÜRK OĞLUYUM BEN TOPRAĞINA KAN MI DÜŞTÜ TÜRKİYE’M? DÜNYA BAŞKALAŞTI DEĞİŞTİ ŞEKLİ AHMAKLARA NASİHAT -2- AHMAKLARA NASİHAT -1- DUYSALAR DA ANLAMAZLAR GERÇEĞİ BIRAKIN SİZİ BİZİ -2- SÖYLEYECEK SÖZ KALMADI NEYLEYİM HEM NALINA HEM MIHINA!... BIRAKIN SİZİ BİZİ - 1 MİLLET BİR BÜTÜNDÜR BİLİNMELİDİR GÜN BERABERLİK GÜNÜ CEDDİME SÖVENE BEN DE SÖVERİM YAN GELİP YATAN UTANSIN... KAR ÜŞÜR HÜR DOĞDUM HÜR ÖLÜRÜM TANIMAK GEREK HAVLAYAN İT ADAM ISIRMAZ OĞUL AVŞAR KIZI NİYE İNANAYIM YALAN DÜNYAYA YİNE ÇOK BULANDI YURDUN HAVASI CANSIN CANANSIN TÜRKİYE SEN KENDİNİ BARİ DÜŞÜN KARDEŞİM TÜRK DAMGASI VURULACAK BU ÇAĞA YORGUN BİZ NASIL BİR İNSAN OLDUK ARKADAŞ KARANLIĞA IŞIK TUT DESİNLER AYDIN İNSAN KOYUNU GÜDEN KURDU GÖRÜR GEÇMİŞİNİ UNUTMA UNUTMAK TÜKENMEKTİR! SEÇİMİN SUYU MU ÇIKTI? BU ÇAĞ MUTLAK OLACAKTIR TÜRK ÇAĞI ATATÜRK’E MEKTUP AÇAN GÜZ GÜLLERİ BİR GÜN SOLACAK ŞİMDİ BİRLİK BERABERLİK ZAMANI! NE VERİRSE GÜZEL VERİR YARATAN NİYE İNANAYIM YALAN DÜNYA YA KÖPEK BİLE OLAMAZ MAKRON DOMUZU FİTNEDEN FESATTAN UZAK DUR OĞLUM ATATÜRK DE BİZİM FATİH DE BİZİM VURA VURA KURTARILDI BU VATAN VATAN MİLLET DEVLET EBET MÜDDETTİR NE VERDİNİZ Kİ NE DURACAK? SİZ ANCAK OYUNCAK TRENLE OYNARSINIZ! DÜNYA BAŞKALAŞTI DEĞİŞTİ ŞEKLİ DÜNYANIN DÜZENİ KAÇTI BU SENE KAYSERİ ENDÜSTRİSİ ve KAYSERİ ŞEKER MÜNAFIK AĞABEYİME AĞIT HESABI VERMENİZ ZOR OLUR SİZİN! CANDAN ÖTE CAN BİLİRİZ DOSTLARI BABAMA ÖZLEM ZEHİRLİ YILANDAN BETERDİR HASET YAKMAK GEREK ORMANLARI YAKANI “BAKALIM MEVLA NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER” BİN DERDİM VAR HANGİSİNİ SAYAYIM SAKIN HA GÜVENME MEŞİN KOLTUĞA... BİLMEM NE OLACAK DÜNYANIN HALİ... KENDİ GEÇMİŞİMİZİ BEĞENMEZ OLDUK YETER GAYRİ BİTSİN, BİTSİN BU HASRET YAZILI BASINDA YENİ DÖNEM... İYİYİ KÖTÜYÜ MİLLET SEÇECEK BELADAN KURTULMAZ BAŞIN ERCİYES HER DAĞIN ÜSTÜNDEN YOL AŞAR OĞLUM... KENDİMİZİ AVUTUYORUZ! BİZİ BELALARDAN KURTAR... MADALYA VERMELİ SAĞLIKÇILARA DÜNYA TESLİM OLDU SANAL ALEME ÖZLENEN TABLO... Kayseri Koronada da rekor kırdı... DÜNYANIN KURALI DEĞİŞMEZ... DEDELERİMİZE ARZ-I HAL... SEN BANA HAKKINI HELAL ET ANAM SEN BANA HAKKINI HELAL ET ANAM HER ŞEYİN BİR RUHU VAR, ŞEHİRLERİNDE!... “ELE DEĞEN SAMAN ÇUVALINA DEĞER” KAYSERİ HAZIRA DA SAHİP ÇIKAMADI Kayseri, devletten hakkını alamıyor! SEVMEDİM SEVEMEM KARA EYLÜLÜ TEHLİKE KAPIDA KAÇ TEHLİKEDEN Bilmem ne olacak halimiz bizim
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır