menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

YAZILI BASINDA YENİ DÖNEM...

Rıfat Açıkgöz
Rıfat Açıkgöz
02 Ekim 2020, Cuma
BİLİNDİĞİ gibi yazılı basın için 1 Eylül’de yeni bir dönem başlamıştı. Bilindiği gibi yazılı basın için 1 Eylül’de yeni bir dönem başlamıştı. Yeni dönem başlayalı tam 1 ay oldu. Bu bir ay zarfında olup bitenlere bakarak yarın ne olacak ne olabilir bunu kestirmek mümkün değildir.
Ancak bilinen bir gerçek var resmi ilan alan gazetelerdin birleşmesi Kayseri için ve Kayseri yazılı basını için yeni bir milat başlatmış oldu ve iyi ve güzel şeylerin olacağına şahsen ben inanıyorum.
Birleşme, güç birliği yapma sürecini uzun, uzun anlatmayacağım. Şunu söyleyeyim ki birleşme komisyonunun oluşturan arkadaşlar da gazete sahipleri de büyük bir özveri gösterdiler, gayret harcadılar.
Çünkü aklın yolunun bir olduğu biliniyordu ve biz o yolu takip etmeyi tercih ettik.
Gazetelerin birleşmesinde tek gayenin zarar etmemek para kazanmak olduğunu söyleme gafletine düşenler varsa da bizim gayemiz. İyi bir gazete çıkarıp Kayseri ye bir şeyler verebilmek yazılı basının geleceğini tehlikeye atmadan işi kurtarmaktı. Ve böyle de oldu.
Birleşmeden sonra yayın hayatına başlayan her üç gazete de gazetecilik ve habercilik konusunda bir şeyler yapmaya çalışıyor. Hiç olmazsa kalite ve içerik bakımında okuyucuların eline vasıflı bir gazete geçmiş oldu.
Gazetelerimizi eline alan okurlarımız hemşerilerimiz “Yahu bu gazetelerin hepsi bir birine benziyor okuyacak ne var” sorusunu kendi kendilerine sormaktan kurtulmuş oldular.
Gazetelerimize gerçekten bir kalite geldi. Eskisi gibi sayfayı doldurma kaygısından uzaklaşıp bu gün hangi haberi sayfamızda yer verirsek daha faydalı ve etkili olur Kayseri’ye ne faydası oluru düşünmeye buna göre de haberleri sınıflandırmaya başladık. Kaliteli köşe yazıları yazılmaya her üç gazetede her gün üç beş köşe yazısı yayınlanmaya başladı.
Abone sistemi bir sisteme bindirildi harfiyen uygulanmaya çalışılıyor. Gazeteler eksiksiz ve zamanında okuyucularımıza ulaşıyor. Bu konuda gelen şikayetler anında değerlendirilip çözüm bulunmaya çalışılıyor.
Diğer yandan öyle söylendiği gibi öyle büyük ölçüde işsiz kalan bir meslektaşımız da olmadı. Belki 15-20 kişi mevcut gazetelerde değil de sektörün başka kesimlerinde görev almış olabilir.
Bu da her sektörde olacak şeydir. Bu salgın döneminde herkes işçi çıkarırken tüm sektörlerde üretim ve verim düşmüşken bizim sektörde gözle görülür ve hissedilir bir kaliteye ulaşılmış oldu.
Maddi konuda da hiç olmazsa daha önce olduğu gibi her gazete ay sonunu 15-20 bin lira zararla kapatmaktan kurtulmuş hiç olmazsa zarar etmeden dönemi kapatma imkanına kavuşmuş oldu.
Çünkü bizim sektör öyle sanıldığı gibi para kazanan ticaret yapan bir sektör değildir. Bizim sektör devekuşuna benzer. Hani devekuşu ne kuş ne devedir her ikisinin de benzeri bir yapıya sahiptir ya işte bizim sektörde ne tam kamu görevi yapar ne de ticaret hanedir ikisinin ortasında bir yapıya sahiptir.
Mali durumun ne olduğunu da aradan birkaç ay daha geçmesi gelirin giderin net olarak belirlenmesi gerekir.
Şunu söyleyeyim ki gazete sahipleri arkadaşlar güç birliği yaparken gerçekten büyük gayret ve özveri gösterdiler. Yapılmaz denilen bir olayı gerçekleştirmiş olduk ve Kayseri Yazılı Basın Hayatında bir miladın başlamasına, verimsiz bir devrin kapanıp daha verimli bir devrin başlamasına sebep olduk.
Her üç gazete de web ofset olarak pırıl, pırıl basılıp geliyor ve okurlarımızın eline zamanında ulaşıyor. Daha önce hep borca alacağı kafa yoran asıl mesleği gazetecilik olan ve gazetecilik yapmak isteyen arkadaşlar artık daha iyi haber yapıp gazete çıkarmaya kafa yormaya başladılar.
Ben şahsen güç birliği yapmakta ve Kayseri ye daha kaliteli bir gazete kazandırmakta ekmeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.
Ayrıca bir teşekkürüm de yazılı basında başlayan yeni dönemde bize destek olan Kayseri halkına ve siz kıymetli okuyucularımızadır.
Yeni dönemin ülkemize, Kayserimize ve bizlere hayırlı olması dileğiyle herkese saygılar sunuyorum. Daha güzel günlerde buluşmak ümidiyle şimdilik hoşça kalınız.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
DÜZENBAZ DESTANI HAİNLERE PABUÇ BIRAKMAZ BU MİLLET ANCAK BİZDEN OLAN DOST OLUR BİZE YAĞMURLU HAVADA SU VERME BANA HANGİ DERDİ SAYACAĞIM BİLMEM Kİ BİZ GAZETECİYİZ YETER KENDİMİZE GELELİM GAYRI (y) BOZKURT BOYUN EĞMEZ İTE ÇAKALA KIRK YILLIK DOSTLUK BİTER Mİ? İYİ GÜNDE DOST OLANI NEYLEYİM TAŞA ÇARPA, ÇARPA ESKİTTİ YILLAR KARA GÜNDE DOST OLANI GÖRMEDİM KOLAYSA BİR DEVLET KUR DA GÖRELİM NABZA GÖRE ŞERBET VERİR DÖNEKLER! BİR GÜN SONA VARIR YOL İNSANOĞLU ÖZÜNE DÖNME ZAMANI ÖKSÜZ YETİM KALMIŞ ATA YURTLARI İYİ GÜNDE DOST OLANI NEYLEYİM İSLAM’IN KILICI TÜRK OĞLUYUM BEN TOPRAĞINA KAN MI DÜŞTÜ TÜRKİYE’M? DÜNYA BAŞKALAŞTI DEĞİŞTİ ŞEKLİ AHMAKLARA NASİHAT -2- AHMAKLARA NASİHAT -1- DUYSALAR DA ANLAMAZLAR GERÇEĞİ BIRAKIN SİZİ BİZİ -2- SÖYLEYECEK SÖZ KALMADI NEYLEYİM HEM NALINA HEM MIHINA!... BIRAKIN SİZİ BİZİ - 1 MİLLET BİR BÜTÜNDÜR BİLİNMELİDİR GÜN BERABERLİK GÜNÜ CEDDİME SÖVENE BEN DE SÖVERİM YAN GELİP YATAN UTANSIN... KAR ÜŞÜR HÜR DOĞDUM HÜR ÖLÜRÜM TANIMAK GEREK HAVLAYAN İT ADAM ISIRMAZ OĞUL AVŞAR KIZI NİYE İNANAYIM YALAN DÜNYAYA YİNE ÇOK BULANDI YURDUN HAVASI CANSIN CANANSIN TÜRKİYE SEN KENDİNİ BARİ DÜŞÜN KARDEŞİM TÜRK DAMGASI VURULACAK BU ÇAĞA YORGUN BİZ NASIL BİR İNSAN OLDUK ARKADAŞ KARANLIĞA IŞIK TUT DESİNLER AYDIN İNSAN KOYUNU GÜDEN KURDU GÖRÜR GEÇMİŞİNİ UNUTMA UNUTMAK TÜKENMEKTİR! SEÇİMİN SUYU MU ÇIKTI? BU ÇAĞ MUTLAK OLACAKTIR TÜRK ÇAĞI ATATÜRK’E MEKTUP AÇAN GÜZ GÜLLERİ BİR GÜN SOLACAK ŞİMDİ BİRLİK BERABERLİK ZAMANI! NE VERİRSE GÜZEL VERİR YARATAN NİYE İNANAYIM YALAN DÜNYA YA KÖPEK BİLE OLAMAZ MAKRON DOMUZU FİTNEDEN FESATTAN UZAK DUR OĞLUM ATATÜRK DE BİZİM FATİH DE BİZİM VURA VURA KURTARILDI BU VATAN VATAN MİLLET DEVLET EBET MÜDDETTİR NE VERDİNİZ Kİ NE DURACAK? SİZ ANCAK OYUNCAK TRENLE OYNARSINIZ! DÜNYA BAŞKALAŞTI DEĞİŞTİ ŞEKLİ DÜNYANIN DÜZENİ KAÇTI BU SENE KAYSERİ ENDÜSTRİSİ ve KAYSERİ ŞEKER MÜNAFIK AĞABEYİME AĞIT HESABI VERMENİZ ZOR OLUR SİZİN! CANDAN ÖTE CAN BİLİRİZ DOSTLARI BABAMA ÖZLEM ZEHİRLİ YILANDAN BETERDİR HASET YAKMAK GEREK ORMANLARI YAKANI “BAKALIM MEVLA NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER” BİN DERDİM VAR HANGİSİNİ SAYAYIM SAKIN HA GÜVENME MEŞİN KOLTUĞA... BİLMEM NE OLACAK DÜNYANIN HALİ... KENDİ GEÇMİŞİMİZİ BEĞENMEZ OLDUK YETER GAYRİ BİTSİN, BİTSİN BU HASRET YAZILI BASINDA YENİ DÖNEM... İYİYİ KÖTÜYÜ MİLLET SEÇECEK BELADAN KURTULMAZ BAŞIN ERCİYES HER DAĞIN ÜSTÜNDEN YOL AŞAR OĞLUM... KENDİMİZİ AVUTUYORUZ! BİZİ BELALARDAN KURTAR... MADALYA VERMELİ SAĞLIKÇILARA DÜNYA TESLİM OLDU SANAL ALEME ÖZLENEN TABLO... Kayseri Koronada da rekor kırdı... DÜNYANIN KURALI DEĞİŞMEZ... DEDELERİMİZE ARZ-I HAL... SEN BANA HAKKINI HELAL ET ANAM SEN BANA HAKKINI HELAL ET ANAM HER ŞEYİN BİR RUHU VAR, ŞEHİRLERİNDE!... “ELE DEĞEN SAMAN ÇUVALINA DEĞER” KAYSERİ HAZIRA DA SAHİP ÇIKAMADI Kayseri, devletten hakkını alamıyor! SEVMEDİM SEVEMEM KARA EYLÜLÜ TEHLİKE KAPIDA KAÇ TEHLİKEDEN Bilmem ne olacak halimiz bizim
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır