menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

SİZ ANCAK OYUNCAK TRENLE OYNARSINIZ!

Rıfat Açıkgöz
Rıfat Açıkgöz
26 Ekim 2020, Pazartesi

Geçtiğimiz hafta gazetelerde bir haber vardı: “CHP Milletvekili Çetin Arık 23 Ekim Cuma günü Cumhuriyet Meydanı’nda yapacağı toplantıda Kayserililere büyük bir müjde verecek” diye.                                                                                                                                                                               Ben bu haberleri okuyunca çok meraklandım. Kendi kendime “Acaba bu CHP Milletvekilinin vereceği büyük müjde ne ola?” diye.

Sonra yine kendi kendime düşündüm ve dedim ki “Yahu bu CHP iktidar falan değil. Yıllardan beri muhalefette bir de iktidar olma şansını yakalayamadı, son mahalli seçimlerde yanına İP’i, SP’yi gizli ortak olarak da PKK’nın hamisi HDP’yi alarak bazı belediye başkanlıklarını kazanmıştı. Ama CHP’nin Kayseri’de kazandığı köy belediyesi bile yok bunlar ne şekilde ne gibi bir hizmet getirebilirler” dedim.

Fakat merakım yine gitmedi ben kendi kendime sesli bir şekilde düşünmeye başladım. Bu sefer aklıma kötü şeyler geldi “Acaba CHP önemli bir eseri ve ya projeyi yıkmayı mı düşünüyor. Bunlar yapmayı pek bilmezler ama yıkmayı çok iyi bilirler. Böyle alsa bile acaba hangi eseri hangi işi yıkıp bozacaklar” dedim. Yine de bir türlü sorularıma cevap bulamadım.

Sonunda belirtilen gün ve zaman gelip çattı. İşyerimin Cumhuriyet Meydanı’na nazır balkonuna çıkıp meydanda konuşan CHP Milletvekili Çetin Arık’ı heyecanla ve can kulağı ile dinlemeye başladım.

Vekil konuştukça konuştu. Konuştukça coştu. Bir türlü büyük müjdeyi veremiyor ha bire iktidarı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Ak Parti milletvekillerini yine Ak Partili belediye başkanlarını eleştirip duruyordu.

Bu heyecanlı ve boş konuşmaların arasında bir de kulağıma Yüksek Hızlı Tren lafı geldi. Bunu duyunca da yine kulak kesildim ve ne demek istediğini anlamaya çalışırken bir yandan da “Yahu ben adamlara haksızlık yapmışım her halde bunlar bir yabancı ülkeden yüksek miktarda kredi temin ettiler bizim hızlı tren projesini yaptıracaklar” dedim.

Biraz sonra bütün düşüncelerimde yanıldığımı anlamaya yarayan bir manzara ile karşılaştım. Bu manzarayı görünce de bu sefer de gözlerime inanamadım. Koskoca Milletvekili eline oyuncak bir tren aldı, koskoca Cumhuriyet Meydanı’na kurduğu masanın üzerine koydu ve eline bir kumanda alarak başladı onu çalıştırmaya onunla oynamaya. Acaba ben yanlış mı görüyorum diye, yanımdakiler seslendim ve dedim ki; “Benim gördüğümü sizde görüyor musunuz? Sayın vekil ne yapıyor acaba farkında mısınız?” dedim aldığım cevap ilginçti. “Biz de aynı şeyi görüyoruz. Sayın vekil oyuncak bir trenle oynayıp duruyor” dediler.

Yine kendi kendime “Yahu siz yıllarca özlem çekip bir türlü iktidar olamamış bir siyasi partisiniz. Zaten sizin işiniz oyuncakla oynamak, siz ancak oyuncağı bulabilirsiniz iktidara gelseniz bu millete oyuncağı bile çok görürsünüz. Onu da vermezsiniz” dedim.

Ey CHPliler ey Millet İttifakı ortağı partiler bırakın bu işleri artık, bırakın kardeşim. Bu işler öyle olmuyor. Evet, Ak Parti iktidarı Kayseri’ye yüksek hızlı treni getiremedi, ne zaman geleceği de belli değil. Çünkü onların da bu konuda kesin bir fikri yok. Onlar da boş konuşuyor siz de. Yalnız ki siz milletle Kayseri halkının duygularıyla niye alay ediyorsunuz. Sizin bir düşünceniz projeniz varsa o meydanda onu açıklayın da seçmen olarak biz de size inanıp oy verelim ve iktidara gelme şansını yakalayın. Aksi halde ebedi iktidar olamazsınız ve öyle oyuncakla oynamaya devam edersiniz. Zaten siz iktidar olsanız da ancak oyuncakla oynarsınız.

Şunu çok iyi bilin ki artık iktidar ne yaparsa kayıtsız şartsız eleştirme dönemi bitti. Sizin de bir fikriniz olmalı ki bu millet size inansın, güvensin ve sizi iktidar etsin. Öyle kürsülere çıkıp “Millet bize bu iktidar iyi de yapsa kötü de yapsa ne yaparsa yapsın bize eleştirme görevi verdi” gibi safsatalardan boş laflardan vazgeçin. Bu kafa ile bir yere varamazsınız. Böyle giderse siz iktidar olmak için çok beklersiniz ve o beğenmediğiniz AK Parti daha uzun yıllar iktidar olur. Bunu da hiç unutmayın benden söylemesi.

Çünkü eleştirmekle boş konuşmakla bir yere varılmaz icraat gerek, sizde de icraat yok boş laf bol.

Eleştirmekle bir yere varacak olunsa bende eleştiriyorum, herkes eleştiriyor. Hatta kahvehanede oturup vatandaş her gün hükümet yıkıp hükümet kuruyor ama sadece lafta kalıyor. Dilerim Hızlı Tren vaatleri de lafta kalmaz da sizin oyuncakla oynama gösteriniz bir anı olarak kalır. 

 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KİM OLURSA OLSUN YÜZÜNE TÜKÜR BİR GÜN VERECEĞİN HESABI DÜŞÜN DÜZENBAZ DESTANI HAİNLERE PABUÇ BIRAKMAZ BU MİLLET ANCAK BİZDEN OLAN DOST OLUR BİZE YAĞMURLU HAVADA SU VERME BANA HANGİ DERDİ SAYACAĞIM BİLMEM Kİ BİZ GAZETECİYİZ YETER KENDİMİZE GELELİM GAYRI (y) BOZKURT BOYUN EĞMEZ İTE ÇAKALA KIRK YILLIK DOSTLUK BİTER Mİ? İYİ GÜNDE DOST OLANI NEYLEYİM TAŞA ÇARPA, ÇARPA ESKİTTİ YILLAR KARA GÜNDE DOST OLANI GÖRMEDİM KOLAYSA BİR DEVLET KUR DA GÖRELİM NABZA GÖRE ŞERBET VERİR DÖNEKLER! BİR GÜN SONA VARIR YOL İNSANOĞLU ÖZÜNE DÖNME ZAMANI ÖKSÜZ YETİM KALMIŞ ATA YURTLARI İYİ GÜNDE DOST OLANI NEYLEYİM İSLAM’IN KILICI TÜRK OĞLUYUM BEN TOPRAĞINA KAN MI DÜŞTÜ TÜRKİYE’M? DÜNYA BAŞKALAŞTI DEĞİŞTİ ŞEKLİ AHMAKLARA NASİHAT -2- AHMAKLARA NASİHAT -1- DUYSALAR DA ANLAMAZLAR GERÇEĞİ BIRAKIN SİZİ BİZİ -2- SÖYLEYECEK SÖZ KALMADI NEYLEYİM HEM NALINA HEM MIHINA!... BIRAKIN SİZİ BİZİ - 1 MİLLET BİR BÜTÜNDÜR BİLİNMELİDİR GÜN BERABERLİK GÜNÜ CEDDİME SÖVENE BEN DE SÖVERİM YAN GELİP YATAN UTANSIN... KAR ÜŞÜR HÜR DOĞDUM HÜR ÖLÜRÜM TANIMAK GEREK HAVLAYAN İT ADAM ISIRMAZ OĞUL AVŞAR KIZI NİYE İNANAYIM YALAN DÜNYAYA YİNE ÇOK BULANDI YURDUN HAVASI CANSIN CANANSIN TÜRKİYE SEN KENDİNİ BARİ DÜŞÜN KARDEŞİM TÜRK DAMGASI VURULACAK BU ÇAĞA YORGUN BİZ NASIL BİR İNSAN OLDUK ARKADAŞ KARANLIĞA IŞIK TUT DESİNLER AYDIN İNSAN KOYUNU GÜDEN KURDU GÖRÜR GEÇMİŞİNİ UNUTMA UNUTMAK TÜKENMEKTİR! SEÇİMİN SUYU MU ÇIKTI? BU ÇAĞ MUTLAK OLACAKTIR TÜRK ÇAĞI ATATÜRK’E MEKTUP AÇAN GÜZ GÜLLERİ BİR GÜN SOLACAK ŞİMDİ BİRLİK BERABERLİK ZAMANI! NE VERİRSE GÜZEL VERİR YARATAN NİYE İNANAYIM YALAN DÜNYA YA KÖPEK BİLE OLAMAZ MAKRON DOMUZU FİTNEDEN FESATTAN UZAK DUR OĞLUM ATATÜRK DE BİZİM FATİH DE BİZİM VURA VURA KURTARILDI BU VATAN VATAN MİLLET DEVLET EBET MÜDDETTİR NE VERDİNİZ Kİ NE DURACAK? SİZ ANCAK OYUNCAK TRENLE OYNARSINIZ! DÜNYA BAŞKALAŞTI DEĞİŞTİ ŞEKLİ DÜNYANIN DÜZENİ KAÇTI BU SENE KAYSERİ ENDÜSTRİSİ ve KAYSERİ ŞEKER MÜNAFIK AĞABEYİME AĞIT HESABI VERMENİZ ZOR OLUR SİZİN! CANDAN ÖTE CAN BİLİRİZ DOSTLARI BABAMA ÖZLEM ZEHİRLİ YILANDAN BETERDİR HASET YAKMAK GEREK ORMANLARI YAKANI “BAKALIM MEVLA NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER” BİN DERDİM VAR HANGİSİNİ SAYAYIM SAKIN HA GÜVENME MEŞİN KOLTUĞA... BİLMEM NE OLACAK DÜNYANIN HALİ... KENDİ GEÇMİŞİMİZİ BEĞENMEZ OLDUK YETER GAYRİ BİTSİN, BİTSİN BU HASRET YAZILI BASINDA YENİ DÖNEM... İYİYİ KÖTÜYÜ MİLLET SEÇECEK BELADAN KURTULMAZ BAŞIN ERCİYES HER DAĞIN ÜSTÜNDEN YOL AŞAR OĞLUM... KENDİMİZİ AVUTUYORUZ! BİZİ BELALARDAN KURTAR... MADALYA VERMELİ SAĞLIKÇILARA DÜNYA TESLİM OLDU SANAL ALEME ÖZLENEN TABLO... Kayseri Koronada da rekor kırdı... DÜNYANIN KURALI DEĞİŞMEZ... DEDELERİMİZE ARZ-I HAL... SEN BANA HAKKINI HELAL ET ANAM SEN BANA HAKKINI HELAL ET ANAM HER ŞEYİN BİR RUHU VAR, ŞEHİRLERİNDE!... “ELE DEĞEN SAMAN ÇUVALINA DEĞER” KAYSERİ HAZIRA DA SAHİP ÇIKAMADI Kayseri, devletten hakkını alamıyor! SEVMEDİM SEVEMEM KARA EYLÜLÜ TEHLİKE KAPIDA KAÇ TEHLİKEDEN Bilmem ne olacak halimiz bizim
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır