menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

SEÇİMİN SUYU MU ÇIKTI?

Rıfat Açıkgöz
Rıfat Açıkgöz
10 Kasım 2020, Salı
 
ASLINDA bu gün 10 Kasım olduğu için Ulu Önder Atatürk ile ilgili bir şiir veya yazı yazmak istiyordum. Ama arkadaşlar 10 Kasımla ilgili gazeteye bir ek hazırladıkları için onlar ekte yayınlanmak üzere bir Atatürk şiiri yazmamı istediler ve bende birkaç gün önce o şiiri yazıp arkadaşlara verdim. Zannedersem “Milletin bağrına düştü kor atam” isimli o şiir bugün 10 Kasım ekinde yayınlanmıştır. Bunun ben de gündemde bulunan bazı önemli konular hakkında yazmak istedim.
Bunlardan birincisi Organize Sanayi Bölgesi Eski Başkanı Ahmet Hasyüncü bir meslektaşımıza yaptı açıklamada Organize Sanayi Bölge yönetimine Kayyum atanmasını istediğini dile getirmiş bu konunun irdelenmesi gerekiyordu.
Halbuki Sayın Hasyüncü Organize sanayi kurulduktan sonra kanun gereği yıllarca Valilerin Başkanlığındaki heyet tarafından yönetilmiş kuruluş tamamlanınca da yine kanun gereği Bölgede bulunan Fabrikaların sahip veya temsilcileri arasında yapılan seçim sonunda kendisi Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiş ve uzun bir sürede o görevde kalmıştır.
Sayın Hasyüncü eksiği ile fazlası ile bir görev yapıp tamamlamış ve yapılan seçimin birisinde sanayiciler Hasyüncü ve ekibine artık yeter deyip bu günkü Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tahir Nursaçan ve arkadaşlarını bölgenin yönetimine seçmişlerdir.
Bildiğim kadarıyla üç dönemden beri de bu görevi Nursaçan ve arkadaşları yürütüyor.
Yine bildiğim kadarıyla Sayın Hasyüncü döneminde de yönetimin çeşitli yolsuzluklar ve usulsüzlükler yaptığı iddia edilmiş ve sonunda yapılan seçimde kendilerine yeniden görev verilmemiştir.
Son günlerde mevcut yönetim hakkında da yoğun iddialar ortaya atılmış hatta OSB’nin kasasındaki paranın bazı hizmet için harcanmış olması da eleştiri konusu olmuştur.
Bu iddialar üzerine bakanlık müfettişleri geldi, raporlar hazırlayıp gitti ve yine gelip yiye gitti bu olay defalarca tekrarlandı ve sonunda sayfalar dolusu raporlar hazırlanıp bazı konularda bölge yönetimi ikaz edildi veya zimmet çıkarıldı.
Çünkü üç dönem seçim kaybeden Hasyüncü’nün desteklediği veya içerisinde bulunduğu ekip seçimi kaybedince bakanlığı adeta dilekçe yağmuruna tutup hemen, hemen her gün bir şikayet dilekçesi gönderdikleri bilinmektedir.
İşte bu şikayetler üzerine Tahir Nursaçan dönemini inceleyen müfettişlerin verdiği raporlar kamuoyunda konuşulurken, OSB’nin mali genel kurulu yapma zamanı da geldiği için bir den bire Hasyüncü dönemindeki yolsuzluk ve usulsüzlük iddiaları da yeniden gündeme geldi.
Bunun üzerine Sayın Hasyüncü gazetelere verdiği ilanlarla kamuoyuna bazı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamada söz konusu iddiaların doğru olduğu itiraf ediliyor. Yalnız ki bunların kendisinin bir hakkı olduğu da ileri sürülüyordu. Söz konusu arsanın Hasyüncü’nün ortağı olduğu şirkete verilmesinde her hangi bir yolsuzluk ve usulsüzlük olmadığı ispatlanmaya çalışılıyordu.
Halbuki o açıklama bir itiraf niteliğinde olan açıklama idi. Külliyen yalan iftira dedikleri o işi yaptıkları ayan beyan ortaya serilmiştir.
Bütün bunlar olurken Bölgenin Mali Genel Kurulu yapma zamanı da gelmişken Hasyüncü’nün Kayyum atanma isteğine ben şahsen bir anlam veremedim. Sebebini nedir diye düşünürken bu zihniyetin geçmişte de seçimle ele geçiremediği sivil toplum kuruluş yönetimlerine kayyumlar atanmasını sağlayarak o yerlerin yönetimini ele geçirmiş otlukları geldi. Anladım ki o zihniyet hala piyasaya hakim olmak istiyor kendilerin isteği dışında seçmenin verdiği hiçbir karar pek hoşlarına gitmiyor. Bu konuda söyleyecek çok sözüm var ama bunları da söyleyip kafaları yeniden karıştırmak istemiyorum.
Özet olarak diyorum ki “Hey kardeşim, hey hemşerim, hey muhterem beyler siz işbaşında olunca iyide bir başkaları seçilirse niye çok kötü oluyor. Demokrasinin gereği yapılan seçimin suyu mu çıktı? Sizin derdiniz nedir, maksadınız nedir açık açık söyleyin de herkes bilsin. Siz bu kafayla giderseniz daha çok seçim kaybedersiniz ve bu ülkeye de kolay kolay tam demokrasi gelmez, gelemez. Yapmayın, gitmeyin, etmeyin bunu. Bu ülke artık sizin gibileri kaldırabilecek güçte değildir. Zaten bir yandan ekonomideki kötü gidiş diğer yandan dünyayı etkisi altına alan salgın hastalık bizi yeteri kadar zor durumda bırakıyor. Artık aklınızı başınıza alın ve bu milletin sizin gibilere pabuç bırakmadığını görün de bu ülkeye, bu kente kötülük yapmaktan vazgeçin.” Gerçekten size söyleyecek başka bir söz bulamıyorum bulan varsa onlar söylesin de sizde onları dinleyin. Yeter be!
Bu ülkede bu kentte sizden başka da yaşan var akıllı izanlı irfanlı vatanperver insanlar var birazda onlara fırsat verin.
Seçimin suyu çıkmadı diyorsanız bırakın da sanayici kendisini yönetecekleri kendisi seçmeye devam etsin. Kayyum atamak darbenin bir başka şeklidir bunu da bilmiyorsanız öğrenin gayrı.
 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
DÜZENBAZ DESTANI HAİNLERE PABUÇ BIRAKMAZ BU MİLLET ANCAK BİZDEN OLAN DOST OLUR BİZE YAĞMURLU HAVADA SU VERME BANA HANGİ DERDİ SAYACAĞIM BİLMEM Kİ BİZ GAZETECİYİZ YETER KENDİMİZE GELELİM GAYRI (y) BOZKURT BOYUN EĞMEZ İTE ÇAKALA KIRK YILLIK DOSTLUK BİTER Mİ? İYİ GÜNDE DOST OLANI NEYLEYİM TAŞA ÇARPA, ÇARPA ESKİTTİ YILLAR KARA GÜNDE DOST OLANI GÖRMEDİM KOLAYSA BİR DEVLET KUR DA GÖRELİM NABZA GÖRE ŞERBET VERİR DÖNEKLER! BİR GÜN SONA VARIR YOL İNSANOĞLU ÖZÜNE DÖNME ZAMANI ÖKSÜZ YETİM KALMIŞ ATA YURTLARI İYİ GÜNDE DOST OLANI NEYLEYİM İSLAM’IN KILICI TÜRK OĞLUYUM BEN TOPRAĞINA KAN MI DÜŞTÜ TÜRKİYE’M? DÜNYA BAŞKALAŞTI DEĞİŞTİ ŞEKLİ AHMAKLARA NASİHAT -2- AHMAKLARA NASİHAT -1- DUYSALAR DA ANLAMAZLAR GERÇEĞİ BIRAKIN SİZİ BİZİ -2- SÖYLEYECEK SÖZ KALMADI NEYLEYİM HEM NALINA HEM MIHINA!... BIRAKIN SİZİ BİZİ - 1 MİLLET BİR BÜTÜNDÜR BİLİNMELİDİR GÜN BERABERLİK GÜNÜ CEDDİME SÖVENE BEN DE SÖVERİM YAN GELİP YATAN UTANSIN... KAR ÜŞÜR HÜR DOĞDUM HÜR ÖLÜRÜM TANIMAK GEREK HAVLAYAN İT ADAM ISIRMAZ OĞUL AVŞAR KIZI NİYE İNANAYIM YALAN DÜNYAYA YİNE ÇOK BULANDI YURDUN HAVASI CANSIN CANANSIN TÜRKİYE SEN KENDİNİ BARİ DÜŞÜN KARDEŞİM TÜRK DAMGASI VURULACAK BU ÇAĞA YORGUN BİZ NASIL BİR İNSAN OLDUK ARKADAŞ KARANLIĞA IŞIK TUT DESİNLER AYDIN İNSAN KOYUNU GÜDEN KURDU GÖRÜR GEÇMİŞİNİ UNUTMA UNUTMAK TÜKENMEKTİR! SEÇİMİN SUYU MU ÇIKTI? BU ÇAĞ MUTLAK OLACAKTIR TÜRK ÇAĞI ATATÜRK’E MEKTUP AÇAN GÜZ GÜLLERİ BİR GÜN SOLACAK ŞİMDİ BİRLİK BERABERLİK ZAMANI! NE VERİRSE GÜZEL VERİR YARATAN NİYE İNANAYIM YALAN DÜNYA YA KÖPEK BİLE OLAMAZ MAKRON DOMUZU FİTNEDEN FESATTAN UZAK DUR OĞLUM ATATÜRK DE BİZİM FATİH DE BİZİM VURA VURA KURTARILDI BU VATAN VATAN MİLLET DEVLET EBET MÜDDETTİR NE VERDİNİZ Kİ NE DURACAK? SİZ ANCAK OYUNCAK TRENLE OYNARSINIZ! DÜNYA BAŞKALAŞTI DEĞİŞTİ ŞEKLİ DÜNYANIN DÜZENİ KAÇTI BU SENE KAYSERİ ENDÜSTRİSİ ve KAYSERİ ŞEKER MÜNAFIK AĞABEYİME AĞIT HESABI VERMENİZ ZOR OLUR SİZİN! CANDAN ÖTE CAN BİLİRİZ DOSTLARI BABAMA ÖZLEM ZEHİRLİ YILANDAN BETERDİR HASET YAKMAK GEREK ORMANLARI YAKANI “BAKALIM MEVLA NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER” BİN DERDİM VAR HANGİSİNİ SAYAYIM SAKIN HA GÜVENME MEŞİN KOLTUĞA... BİLMEM NE OLACAK DÜNYANIN HALİ... KENDİ GEÇMİŞİMİZİ BEĞENMEZ OLDUK YETER GAYRİ BİTSİN, BİTSİN BU HASRET YAZILI BASINDA YENİ DÖNEM... İYİYİ KÖTÜYÜ MİLLET SEÇECEK BELADAN KURTULMAZ BAŞIN ERCİYES HER DAĞIN ÜSTÜNDEN YOL AŞAR OĞLUM... KENDİMİZİ AVUTUYORUZ! BİZİ BELALARDAN KURTAR... MADALYA VERMELİ SAĞLIKÇILARA DÜNYA TESLİM OLDU SANAL ALEME ÖZLENEN TABLO... Kayseri Koronada da rekor kırdı... DÜNYANIN KURALI DEĞİŞMEZ... DEDELERİMİZE ARZ-I HAL... SEN BANA HAKKINI HELAL ET ANAM SEN BANA HAKKINI HELAL ET ANAM HER ŞEYİN BİR RUHU VAR, ŞEHİRLERİNDE!... “ELE DEĞEN SAMAN ÇUVALINA DEĞER” KAYSERİ HAZIRA DA SAHİP ÇIKAMADI Kayseri, devletten hakkını alamıyor! SEVMEDİM SEVEMEM KARA EYLÜLÜ TEHLİKE KAPIDA KAÇ TEHLİKEDEN Bilmem ne olacak halimiz bizim
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır