menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

ÖZLENEN TABLO...

Rıfat Açıkgöz
Rıfat Açıkgöz
22 Eylül 2020, Salı
GEÇTİĞİMİZ hafta sonu iki tablo gerçekleşti. Bunlardan birisi MHP İl Kongresinde MHP ve AK Partili yöneticilerin sergilediği tablo idi, bir diğeri ise Olay Türk TV’nin 2. Kuruluş yıl dönümü kutlama kokteylinde pasta kesme sahnesiydi.
    Her ikisinde de siyasiler devlet yöneticileri, bürokratlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri özlenen bir tabloyu gerçekleştirdiler.
   Geçtiğimiz Cumartesi günü pasta kesme töreninde Sayın Valimiz Şehmus Günaydın, AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, MHP Milletvekilleri Baki Ersoy İsmail Özdemir,  MHP ve CHP İl Başkanları sivil toplum kuruluşlarının Yönetim Kurulu Başkanları pastayı birlikte keserek örnek ve özlenen bir tablo gerçekleştirdiler.
   Bu tablo hepimizin bir ve birlik olması gerektiği zaman bir araya gelebileceğimizi gösteren ve gerekenin yapıldığı bir tablodur.
   Bir diğeri ise Cumhur İttifakı’nın ortağı Milliyetçi Hareket Partisi’nin geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen 13. Olağan İl Kongresinde yaşandı. 
Cumhur İttifakı’nın diğer ortağı AK Partinin İl Başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı, milletvekili ve bazı il ve ilçe yöneticileri kongre salonuna gelerek kongreyi bir süre izlediler.
      AK Partili yöneticilerin salona giriş çıkışında MHP’liler büyük ilgi göstererek alkışlarla karşılayıp alkışlarla uğurladılar.
Pandemi döneminin şart ve kurallarına harfiyen uyularak gerçekleşen kongrede birer konuşma yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın ve MHP İl Başkanı Serkan Tok Cumhur İttifakı’nın öneminden bahsederek ülke menfaatleri için devamında büyük fayda olduğunu ve ittifakın devamı için büyük hassasiyet gösterildiğini vurguladılar.
    Evet; işte doğru olan özlenen budur. Siyasi partiler hangi görüşü düşünceyi temsil ederlerse etsinler bölücülük yapmadıkları müddetçe bu ülkenin yönetimine talip olan demokratik kuruluşlardır. Gerektiği zaman hepsinin birlik olması bir araya gelip konuşup kaynaşmaları ve ülke menfaatleri için ortak hareket etmeleri gerekir.
Birbirimizi ayrıştırarak, öteleyerek, kamplar bölerek hiçbir yere varamayız. Bu ülke hepimizin ülkesi hepimizin vatanıdır. Hepimiz birlikte Türk Milletini teşkil etmekteyiz. İç ve dış düşmanlardan ülkemize karşı gelen tehlike hepimiz için zararlı sonuçlar doğuracaktır.
Terörün, teröristin; milliyeti, dini imanı ve bir tarafı olmaz. Terörist teröristtir. Bir milletin düşmanı falana düşmanlık eder de filana etmez diye bir kaide de yoktur. Aynı vatan topraklarında yaşayan herkes o ülkenin vatandaşı ve o milletin mensubudur.
Ama bir toplumun içerisinden her şey çıkabilir. Terörist de çıkar, vatan haini de çıkar, bölücü de çıkar. Bize düşen bunları iyi tanıyıp onlara karşı ortak tavır almamızdır.
Allah korusun 15 Temmuz hain darbe girişiminde Fetullahçı Terör Örgütü mensupları başarılı olsalardı bizi şucu bucu diye seçecekler miydi?
Elbette seçim yapmadan hepimizi cezalandıracaklar vatanımızı bölüp, parçalayıp ağababalarına yani dış güçlere, emperyalist güçlere teslim edeceklerdi. Bu bilinen bir gerçektir.
    Başka bir taraftan bakacak olursak bu günlerde Yunanistan azıp kudurmuşken, Avrupa Amerika, bazı Arap ülkeleri, İsrail ve benzeri terörist devletler Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı cephe almışken Ak denizdeki ulusal menfaatlerimize sahip çıktığımız için bize saldırırken bizim de Türk Milleti olarak birlik olma zamanımızdır.
Yukarıda gösterdiğim iki örnek tablo bu birlikteliğimizin bir tezahürüdür. Dilerim bu hep böyle devam etsin. Dilerim birlik ve beraberliğimizi hiçbir sebep bozamasın. Aynı ülkede ve aynı beldelerde şehirlerde bir arada yaşayan Türk milletinin aziz mensupları bir birleriyle kavga etme çekişme yerine güçlerini iç ve dış düşmanlara karşı birleştirip o cephelere odaklansınlar.
   Ben şahsen yazımda belirttiğim iki özlenen tabloyu gerçekleştiren herkesi yürekten kutluyor, teşekkür ediyor ve böyle güzel tabloların devam etmesini diliyorum.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
DÜZENBAZ DESTANI HAİNLERE PABUÇ BIRAKMAZ BU MİLLET ANCAK BİZDEN OLAN DOST OLUR BİZE YAĞMURLU HAVADA SU VERME BANA HANGİ DERDİ SAYACAĞIM BİLMEM Kİ BİZ GAZETECİYİZ YETER KENDİMİZE GELELİM GAYRI (y) BOZKURT BOYUN EĞMEZ İTE ÇAKALA KIRK YILLIK DOSTLUK BİTER Mİ? İYİ GÜNDE DOST OLANI NEYLEYİM TAŞA ÇARPA, ÇARPA ESKİTTİ YILLAR KARA GÜNDE DOST OLANI GÖRMEDİM KOLAYSA BİR DEVLET KUR DA GÖRELİM NABZA GÖRE ŞERBET VERİR DÖNEKLER! BİR GÜN SONA VARIR YOL İNSANOĞLU ÖZÜNE DÖNME ZAMANI ÖKSÜZ YETİM KALMIŞ ATA YURTLARI İYİ GÜNDE DOST OLANI NEYLEYİM İSLAM’IN KILICI TÜRK OĞLUYUM BEN TOPRAĞINA KAN MI DÜŞTÜ TÜRKİYE’M? DÜNYA BAŞKALAŞTI DEĞİŞTİ ŞEKLİ AHMAKLARA NASİHAT -2- AHMAKLARA NASİHAT -1- DUYSALAR DA ANLAMAZLAR GERÇEĞİ BIRAKIN SİZİ BİZİ -2- SÖYLEYECEK SÖZ KALMADI NEYLEYİM HEM NALINA HEM MIHINA!... BIRAKIN SİZİ BİZİ - 1 MİLLET BİR BÜTÜNDÜR BİLİNMELİDİR GÜN BERABERLİK GÜNÜ CEDDİME SÖVENE BEN DE SÖVERİM YAN GELİP YATAN UTANSIN... KAR ÜŞÜR HÜR DOĞDUM HÜR ÖLÜRÜM TANIMAK GEREK HAVLAYAN İT ADAM ISIRMAZ OĞUL AVŞAR KIZI NİYE İNANAYIM YALAN DÜNYAYA YİNE ÇOK BULANDI YURDUN HAVASI CANSIN CANANSIN TÜRKİYE SEN KENDİNİ BARİ DÜŞÜN KARDEŞİM TÜRK DAMGASI VURULACAK BU ÇAĞA YORGUN BİZ NASIL BİR İNSAN OLDUK ARKADAŞ KARANLIĞA IŞIK TUT DESİNLER AYDIN İNSAN KOYUNU GÜDEN KURDU GÖRÜR GEÇMİŞİNİ UNUTMA UNUTMAK TÜKENMEKTİR! SEÇİMİN SUYU MU ÇIKTI? BU ÇAĞ MUTLAK OLACAKTIR TÜRK ÇAĞI ATATÜRK’E MEKTUP AÇAN GÜZ GÜLLERİ BİR GÜN SOLACAK ŞİMDİ BİRLİK BERABERLİK ZAMANI! NE VERİRSE GÜZEL VERİR YARATAN NİYE İNANAYIM YALAN DÜNYA YA KÖPEK BİLE OLAMAZ MAKRON DOMUZU FİTNEDEN FESATTAN UZAK DUR OĞLUM ATATÜRK DE BİZİM FATİH DE BİZİM VURA VURA KURTARILDI BU VATAN VATAN MİLLET DEVLET EBET MÜDDETTİR NE VERDİNİZ Kİ NE DURACAK? SİZ ANCAK OYUNCAK TRENLE OYNARSINIZ! DÜNYA BAŞKALAŞTI DEĞİŞTİ ŞEKLİ DÜNYANIN DÜZENİ KAÇTI BU SENE KAYSERİ ENDÜSTRİSİ ve KAYSERİ ŞEKER MÜNAFIK AĞABEYİME AĞIT HESABI VERMENİZ ZOR OLUR SİZİN! CANDAN ÖTE CAN BİLİRİZ DOSTLARI BABAMA ÖZLEM ZEHİRLİ YILANDAN BETERDİR HASET YAKMAK GEREK ORMANLARI YAKANI “BAKALIM MEVLA NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER” BİN DERDİM VAR HANGİSİNİ SAYAYIM SAKIN HA GÜVENME MEŞİN KOLTUĞA... BİLMEM NE OLACAK DÜNYANIN HALİ... KENDİ GEÇMİŞİMİZİ BEĞENMEZ OLDUK YETER GAYRİ BİTSİN, BİTSİN BU HASRET YAZILI BASINDA YENİ DÖNEM... İYİYİ KÖTÜYÜ MİLLET SEÇECEK BELADAN KURTULMAZ BAŞIN ERCİYES HER DAĞIN ÜSTÜNDEN YOL AŞAR OĞLUM... KENDİMİZİ AVUTUYORUZ! BİZİ BELALARDAN KURTAR... MADALYA VERMELİ SAĞLIKÇILARA DÜNYA TESLİM OLDU SANAL ALEME ÖZLENEN TABLO... Kayseri Koronada da rekor kırdı... DÜNYANIN KURALI DEĞİŞMEZ... DEDELERİMİZE ARZ-I HAL... SEN BANA HAKKINI HELAL ET ANAM SEN BANA HAKKINI HELAL ET ANAM HER ŞEYİN BİR RUHU VAR, ŞEHİRLERİNDE!... “ELE DEĞEN SAMAN ÇUVALINA DEĞER” KAYSERİ HAZIRA DA SAHİP ÇIKAMADI Kayseri, devletten hakkını alamıyor! SEVMEDİM SEVEMEM KARA EYLÜLÜ TEHLİKE KAPIDA KAÇ TEHLİKEDEN Bilmem ne olacak halimiz bizim
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır