menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

NE VERDİNİZ Kİ NE DURACAK?

Rıfat Açıkgöz
Rıfat Açıkgöz
27 Ekim 2020, Salı

Kayseri halkının günlerden beri bin bir umutla beklediği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz hafta sonu bir hışımla geldi yine bir hışımla gitti.

Biz Sayın Cumhurbaşkanı müjdeler verecek diye beklerken müjde vermediği gibi üstüne üstlük bir de beddua ederek devletin verdiği az çok bir şey varsa onu da başımıza kakarak gitti.

Sayın Cumhurbaşkanı 18 yıldan beri devletten pay alamadık diyenlerin: “Verdiklerimiz gözüne dizine dursun” diye bedduada bulundu.

Bu sözleri duyunca kendi kendime: “Bu iktidar 18 yılda Kayseri’ye hangi devlet yatırımını yaptı da biz inkar ediyoruz?” diye düşündüm.

Ben düşündüm yanımda yöremde olanlara sordum öyle Cumhurbaşkanının başımıza kakacağı kadar her hangi bir devlet yatırımı yapılmadığını gördüm.

Elbette devlet Kayseri gibi bir ile az çok yatırım yapacaktır. Devlet hiçbir şey yapmadıysa bile iktidara mensup belediyeler azımsanmayacak kadar yatırım ve hizmetler yaptılar. Bunu inkar edemeyiz.

Ama devletin yaptığı yatırımlara gelince benim bildiğim bir Şehir Hastanesi’ni yaptılar onu da yanlış yere ve yanlış şekilde yaptılar. Sonra onu devlet her hangi bir para vererek yapmadı yap işlet devret modeli ile yapıldı. Bunun parası da biz hasta olunca bize ödenecek tedavi masraflarından ödeniyor üstünde olmayan hastaların hastane masraflarını ödüyoruz.

Şayet Şehir Hastanesi Devlet tarafından ikiye üçe bölünerek zaman içersinde yine devlet tarafından yapılmış olsaydı hem daha ucuza mal olurdu hem de daha verimli olurdu.

Bu durumu bir uzmana sordum aldığım cevap benim düşündüğümün ve olmasını istediğimiz aynısı oldu. Uzman diyor ki: “Şehir hastanesi üçe bölünse eski Devlet Hastanesi’nin yerine bir merkez İldem tarafına bir hastane Organize Sanayi tarafına da bir hastane yapılsaydı bunlar da branşlara ayrılsaydı çok daha iyi olurdu. Şimdi hepsi bir yere yapıldı vatandaş aradığı yeri bile bulamıyor, bunun içinde Şehir Hastanesi’ne gitmek istemiyor. Hastanenin yeri ve şeklide zaten yanlış” şeklinde oldu.

Başka ne yapıldı diye aklımı bir kez daha karıştırdım Kayseri-Ankara arası yol yıllardan beri duble yol olarak yapılmaya çalışılıyor o da henüz tam teşekküllü yapılıp bitirilmedi. Her yıl bir bölümü sökülüp yeniden yapılıyor 20 yıldan beri inşaat sürüyor. Bunu da yatırımdan sayıyorlarsa o zaman bir diyeceğim yoktur.

Daha başka ne yapıldı Yamula Barajı yapıldı. Benim bildiğim Yamula Barajı sulama maksatlı bir baraj da anca elektrik üretiyor ada birilerine kiraya verildi ve şirket para kazanıyor biz de arada bir barajın kenarına gidebilirsek anca seyrine bakıyoruz.

Asıl maksadı gerçekleştirecek olan sulama kanallarından henüz hiçbir haber yok. Hızlı trenin projesi ve hangi güzergahtan geleceği belli değil. Hava alanı dersen hiç yok. Hala askeri hava alanının kenarında eğrelti bir yerden hizmet alıyoruz.

Tarım Organize Sanayi, Hayvancılık Organize Sanayi, yapılacak denildi ortada hiçbir şey yok. Endüstriyel ürünler üretecek organize sanayi de henüz akıllarından bile geçmiyor.

Kısaca bize devlet yatırımı olarak öyle ahım şahım bir hizmet yatırım yapılmış değil. Hala geldi gelecek, gitti gidecek, oldu olacak, hı hı şey diyerek günler, aylar, yıllar geçip gidiyor. Dile kolay AK Parti tek başına iktidar olalı tam 18 yıl olmuş yapılanlar ortada.

Üstelik de tek başlarına iktidar oldular. Bin bir vaatle geldiler hala vaatten başka ortada hiçbir şey yok.

Ben yine kendi kendime “Yahu iyi ki belediyeler var sevsek de sevmesek de beğensek de beğenmesek de onlar az-çok bir şeyler yaptılar. Keşke devlet de yapsa da eksik, yanlış veya yanlış yere yapmış olsaydı. O yok bu yok bir de başımıza kakıyorlar bize beddua ediyorlar. Ama varsan etsinler onların görevi yapar gibi görünmektir. Gazeteciler olarak bizim görevimiz de yapılamayanları dile getirmektir. Ne zaman istenilen hizmetler yapılır işte o zaman bizde onları veya kim yaparsa onu alkışlarız” dedim.

Şunu belirteyim ki bu millet yapılan iyiliği de, kötülüğü de hiçbir zaman unutmaz. Siz istediğimiz hizmetleri yapın ondan sonra inkar eden olursa o zaman konuşun yoksa söylediklerinizin hepsi karşılıksız kalır.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
DÜNYA BAŞKALAŞTI DEĞİŞTİ ŞEKLİ YUH OLSUN KİM OLURSA OLSUN YÜZÜNE TÜKÜR BİR GÜN VERECEĞİN HESABI DÜŞÜN DÜZENBAZ DESTANI HAİNLERE PABUÇ BIRAKMAZ BU MİLLET ANCAK BİZDEN OLAN DOST OLUR BİZE YAĞMURLU HAVADA SU VERME BANA HANGİ DERDİ SAYACAĞIM BİLMEM Kİ BİZ GAZETECİYİZ YETER KENDİMİZE GELELİM GAYRI (y) BOZKURT BOYUN EĞMEZ İTE ÇAKALA KIRK YILLIK DOSTLUK BİTER Mİ? İYİ GÜNDE DOST OLANI NEYLEYİM TAŞA ÇARPA, ÇARPA ESKİTTİ YILLAR KARA GÜNDE DOST OLANI GÖRMEDİM KOLAYSA BİR DEVLET KUR DA GÖRELİM NABZA GÖRE ŞERBET VERİR DÖNEKLER! BİR GÜN SONA VARIR YOL İNSANOĞLU ÖZÜNE DÖNME ZAMANI ÖKSÜZ YETİM KALMIŞ ATA YURTLARI İYİ GÜNDE DOST OLANI NEYLEYİM İSLAM’IN KILICI TÜRK OĞLUYUM BEN TOPRAĞINA KAN MI DÜŞTÜ TÜRKİYE’M? DÜNYA BAŞKALAŞTI DEĞİŞTİ ŞEKLİ AHMAKLARA NASİHAT -2- AHMAKLARA NASİHAT -1- DUYSALAR DA ANLAMAZLAR GERÇEĞİ BIRAKIN SİZİ BİZİ -2- SÖYLEYECEK SÖZ KALMADI NEYLEYİM HEM NALINA HEM MIHINA!... BIRAKIN SİZİ BİZİ - 1 MİLLET BİR BÜTÜNDÜR BİLİNMELİDİR GÜN BERABERLİK GÜNÜ CEDDİME SÖVENE BEN DE SÖVERİM YAN GELİP YATAN UTANSIN... KAR ÜŞÜR HÜR DOĞDUM HÜR ÖLÜRÜM TANIMAK GEREK HAVLAYAN İT ADAM ISIRMAZ OĞUL AVŞAR KIZI NİYE İNANAYIM YALAN DÜNYAYA YİNE ÇOK BULANDI YURDUN HAVASI CANSIN CANANSIN TÜRKİYE SEN KENDİNİ BARİ DÜŞÜN KARDEŞİM TÜRK DAMGASI VURULACAK BU ÇAĞA YORGUN BİZ NASIL BİR İNSAN OLDUK ARKADAŞ KARANLIĞA IŞIK TUT DESİNLER AYDIN İNSAN KOYUNU GÜDEN KURDU GÖRÜR GEÇMİŞİNİ UNUTMA UNUTMAK TÜKENMEKTİR! SEÇİMİN SUYU MU ÇIKTI? BU ÇAĞ MUTLAK OLACAKTIR TÜRK ÇAĞI ATATÜRK’E MEKTUP AÇAN GÜZ GÜLLERİ BİR GÜN SOLACAK ŞİMDİ BİRLİK BERABERLİK ZAMANI! NE VERİRSE GÜZEL VERİR YARATAN NİYE İNANAYIM YALAN DÜNYA YA KÖPEK BİLE OLAMAZ MAKRON DOMUZU FİTNEDEN FESATTAN UZAK DUR OĞLUM ATATÜRK DE BİZİM FATİH DE BİZİM VURA VURA KURTARILDI BU VATAN VATAN MİLLET DEVLET EBET MÜDDETTİR NE VERDİNİZ Kİ NE DURACAK? SİZ ANCAK OYUNCAK TRENLE OYNARSINIZ! DÜNYA BAŞKALAŞTI DEĞİŞTİ ŞEKLİ DÜNYANIN DÜZENİ KAÇTI BU SENE KAYSERİ ENDÜSTRİSİ ve KAYSERİ ŞEKER MÜNAFIK AĞABEYİME AĞIT HESABI VERMENİZ ZOR OLUR SİZİN! CANDAN ÖTE CAN BİLİRİZ DOSTLARI BABAMA ÖZLEM ZEHİRLİ YILANDAN BETERDİR HASET YAKMAK GEREK ORMANLARI YAKANI “BAKALIM MEVLA NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER” BİN DERDİM VAR HANGİSİNİ SAYAYIM SAKIN HA GÜVENME MEŞİN KOLTUĞA... BİLMEM NE OLACAK DÜNYANIN HALİ... KENDİ GEÇMİŞİMİZİ BEĞENMEZ OLDUK YETER GAYRİ BİTSİN, BİTSİN BU HASRET YAZILI BASINDA YENİ DÖNEM... İYİYİ KÖTÜYÜ MİLLET SEÇECEK BELADAN KURTULMAZ BAŞIN ERCİYES HER DAĞIN ÜSTÜNDEN YOL AŞAR OĞLUM... KENDİMİZİ AVUTUYORUZ! BİZİ BELALARDAN KURTAR... MADALYA VERMELİ SAĞLIKÇILARA DÜNYA TESLİM OLDU SANAL ALEME ÖZLENEN TABLO... Kayseri Koronada da rekor kırdı... DÜNYANIN KURALI DEĞİŞMEZ... DEDELERİMİZE ARZ-I HAL... SEN BANA HAKKINI HELAL ET ANAM SEN BANA HAKKINI HELAL ET ANAM HER ŞEYİN BİR RUHU VAR, ŞEHİRLERİNDE!... “ELE DEĞEN SAMAN ÇUVALINA DEĞER” KAYSERİ HAZIRA DA SAHİP ÇIKAMADI Kayseri, devletten hakkını alamıyor! SEVMEDİM SEVEMEM KARA EYLÜLÜ TEHLİKE KAPIDA KAÇ TEHLİKEDEN Bilmem ne olacak halimiz bizim
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır