menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

DUYGUSAL YOZLAŞMA

Reyhan İMREN
Reyhan İMREN
18 Eylül 2020, Cuma
Türk Milleti aslen duygusal bir millettir. Dünya’nın başka hiçbir yerinde mantık ve akıldan ziyade bu denli hisleriyle hareket eden insanlar göremezsiniz. Bizler beynimizden geçenleri değil kalbimizden gelenleri düstur ediniriz. Büyüğe saygı ,çocuklara verilen değer ,kadınları baş tacı eden gelenekler bizde var. Olmayan ekmeğini dahi bölüşen başka hiçbir millet yoktur ki şanslıyız bu güzel şeylerle büyütülmüş, sevgiyle yoğurulmuş insanlarız. Ancak önüne geçemediğimiz bir bozulma da yok değil..
       Eskiden gece yarılarına kadar sokaklarda oyun oynayan çocukların artık tek başlarına dışarı çıkmaları mümkün değil.Hastalıktan ziyade kötülük kol gezerken akli dengesi bozuk bir sürü insan çocuklara seks objesi ya da satılık organ gibi bakarken ve bu tip kişilere verilen cezalar yetersizken nasıl çocukluklarını yaşayabilirler! Aynı deformasyon aile düzenlerinde de yaşanıyor ne yazık ki..Aile reisinin kazandığı kazanç belliyken farklı lüks istekler aile bozulmalarının temelinde yer alıyor.Gücü yetmeyen erken farklı yollardan gelir elde etmeye çalışırken elindekilerden de oluyor.Hakeza bu anlayışsızlık boşanmaların en büyük nedenlerinden..Kadına hak etmediği hakaretlerde bulunan erkeklerde var tabi..Günümüzde şiddet kadar yaygın bir şey yok..Bir kadının canına ne kolay kıyılabiliyor.Anneliğine eşliğine hayallerine isteklerine hiç aldırış etmeden..Bu iğrenç suça da gerekli ceza uygulanmıyor ne yazık ki..Ben anlamakta zorluk çekiyorum bazen..İki dilim baklava çalan iki çocuğun senelerce hapiste yattığı bir düzende çocuk ve kadın canına caydırıcı ceza olmaması ne acaip
       Şu an pandemiden dolayı ziyaretler sokağa çıkmalar gezmelerden uzak duruyoruz bunu sadece kendimiz için değil diğer insanlar içinde yapıyoruz ama vazifelerimizi de yerine getiremiyoruz.Büyüklerin ellerini öpmeye gidemiyoruz mesela..Cenazeye gereken değeri veremiyoruz.Bayramlar geçti, hiç bayram gibi değillerdi. Çünkü telefonlaşmayı bile kendimize yük sayar olduk.Nereye gidiyoruz hiç bilmiyorum ama geldiğimiz yerlere geçmişimize hiç  uygun yaşamadığımızı biliyorum.Yine gelecek mi o güzel günler derseniz hayır gelmeyecek ama daha kötü günlerin gelmemesini diliyorum hepimiz için..
          Paylaşamadığımız şeylerin hiç birini yanımızda ahirete götüremeyeceğiz. Ölüm kol geziyor..Hepimiz ya koronalıyız ya da adayız ve şanslıysak eğer atlatabileceğiz.Hal böyleyken yapabildiğimiz kadar güzel şeyler yapmalı kırgınlıkları dargınlıkları bi kenara bırakıp içimizde pişmanlık duyacağımız hiçbir şey bırakmamalıyız.Ölümün bile hayırlısını versin Allah diye dua eder büyüklerimiz..Arkasından şu kötü ve zor zamanlarda bi Fatiha okunan kimselerden eylesin Allah hepimizi inşallah..Sevgiler.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır