menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

2. KAYSERİ KİTAP FUARI-I

Prof. Dr. Beyhan ASMA
Prof. Dr. Beyhan ASMA
09 Ekim 2018, Salı
''Okuyan ve Okutan Şehir'' Kayseri'de merakla beklenen 2. Kayseri Kitap Fuarı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi önderliğinde 13-21 Ekim tarihleri arasında Kayseri Dünya Ticaret Merkezi'nde siz değerli okurlarımızla buluşuyor. Birbirinden değerli yazarlarımızın katılımı ile gerçekleşecek olan fuarımızda kitapseverleri aramızda görmekten onur duyar. Her kitap fuarı ticari değil kültürel kaygının sonucudur. Belediyeler sadece fiziki alt yapı değil, insani alt yapı için de böyle kitap fuarları düzenlemelidir.
 
Şehrimizde birçok temel atma ve açılış törenleri yapılmakta ama bence en anlamlı etkinlik kitap fuarları ve beni gerçekten çok heyecanlandırmakta. Kayseri Büyük Şehir Belediyemize bu konuda bir yazar ve akademisyen olarak çok müteşekkirim. Ne mutluyuz ki Kayseri sanat, spor ve kültür kenti olmanın peşinde. Kültürel açıdan insan altyapısı oluşturmak ne güzel bir duygu! Belediyeler sadece fiziki altyapılar olmamalı, insani altyapılar da oluşturmalıdır. Kayseri'de Türkiye'nin en büyük üniversite kütüphanesiyle; Meryemana Kilisesiyle; Yazarlık Okuluyla; Türkiye’nin bilimsel yayınlarıyla en seçkin elit sıralarda yer almakta.
 
Kayseri'de, 13-21 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 2. Kayseri Kitap Fuarı'na 130 yayınevi ile 250 yazar, şair ve sanatçının katılacağı bildirildi. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yazılı açıklamasında, geçen yıl 582 bin kişinin ziyaret ettiği kitap fuarının, bu yıl ikincisini düzenleyeceklerini belirtti. Kayseri Dünya Ticaret Merkezi'nde 13 Ekim'de açılacak fuarla ilgili bilgi veren Başkan Çelik, şunları kaydetti:
 
"Geçen yıl 'okuyan ve okutan şehir' hedefiyle çok başarılı bir fuar gerçekleştirdik. Hemşerilerimizin kültüre ve okumaya olan ilgisi bizleri son derece mutlu etti. Geçen yılki özen ve titizlikle çok daha kapsamlı bir fuarın hazırlıklarını yaptık ve 13 Ekim'de açılışını gerçekleştireceğiz. Dokuz gün sürecek fuara tüm hemşerilerimi davet ediyorum. Fuara 130 yayınevi, 250 yazar, şair ve sanatçı katılacak. Fuar vesilesiyle ayrıca önemli bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştireceğiz. 'Atığını getir kitabını götür 'sloganı ile kampanyaya katılacak olanlara kitap hediye edeceğiz."
 
Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim, şehrimizin değerli kitapseverlerine fuar alanına ulaşım ücretsiz olacak.
 
Fuar süresince söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk etkinlikleri yapılacağını anlatan Başkan Çelik, fuara Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Erhan Afyoncu, Prof. Dr. Canan Karatay, Prof. Dr. Tufan Gündüz, Talha Uğurluel, Ertan Özyiğit, Necip Tosun, Turgay Güler, Yusuf Kaplan, Ufuk Cengiz, Hatice Kübra Tongar, Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Prof. Dr. Sinan Canan, Prof. Dr. Sultan Tarlacı, Prof.Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Erhan Altunay,Engin Noyan, Şermin Yaşar,Pelin Çift, Murat Tavlı, Canan Tan, Kemal Sayar, Ahmet Turgut, Hasan Ali Toptaş, Veyis Ateş, Aşkım Kapışmak, Mehmet Ali Bulut, Balçiçek İlter, Bekir Develi, Beşir Ayvazoğlu, Prof. Dr. Sevil Atasoy, Tarık Tufan,
 
Dr. Ramazan Kurtoğlu, Sinan Yağmur, Erdoğan Arıkan, Sibel Eraslan, Serdar Tuncer, Deniz Bayramoğlu, Erem Şentürk, Hülya Koçyiğit, İclal Aydın, Kahraman Tazeoğlu, Mehmet Metiner, Mete Yarar,Wilcon Van Herpen,Hakan Mengüç,Melih Tuğtağ,Hayati İnanç,Mehmet Metiner, Hatice Kübra Tongar, Sinan Akyüz, Yavuz Bahadıroğlu, Yavuz Bülent Bakiler gibi önemli isimlerin katılacağını bildirdi. Değerli okuyucular, bu yazım Perşembe günü devam edecektir.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
PALANCIOĞLU’NUN MUAZZAM PROJELERİ-III PALANCIOĞLU’NUN MUAZZAM PROJELERİ-II PALANCIOĞLU’NUN MUAZZAM PROJELERİ-I PALANCIOĞLU PARLAK ÖZGEÇMİŞİ İLE GÖZ KAMAŞTIRIYOR PALANCIOĞLU’NUN MUAZZAM PROJELERİ-I BAŞKAN DR. MEMDUH BÜYÜKKILIÇ VE "SIFIR ATIK" PROJESİ BAŞKAN DR. MEMDUH BÜYÜKKILIÇ’IN BAŞARILI BİR PROJESİ: AYRIŞTIRILMIŞ ÇÖPLER BAŞKAN DR. MEMDUH BÜYÜKKILIÇ VE ŞEHİR TEMİZLİĞİ BAŞKAN DR. MEMDUH BÜYÜKKILIÇ VE ŞEHİR TEMİZLİĞİ BAŞKAN DR. MEMDUH BÜYÜKKILIÇ VE "SIFIR ATIK" PROJESİ BAŞKAN DR. MEMDUH BÜYÜKKILIÇ’IN BAŞARILI BİR PROJESİ: AYRIŞTIRILMIŞ ÇÖPLER MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DR. MUSTAFA PALANCIOĞLU VE HAYVAN SEVGİSİ MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DR. MUSTAFA PALANCIOĞLU VE HAYVAN SEVGİSİ MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DR. MUSTAFA PALANCIOĞLU ‘NUN ENGELLİ VATANDAŞLARA ULVİ HİZMETLERİ MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DR. MUSTAFA PALANCIOĞLU VE YAŞLILARA SEVGİ MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DR. MUSTAFA PALANCIOĞLU’NUN GENÇLERİMİZE VERDİĞİ ÖNEM MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DR. MUSTAFA PALANCIOĞLU’NUN KADINLARIMIZA VERDİĞİ ÖNEM DÜNYAYA ÖRNEK KENTSEL DÖNÜŞÜMDEKİ BAŞARININ ADRESİ BAŞKAN DR. MUSTAFA PALANCIOĞLU TALAS BELEDİYE BAŞKANI DR. MUSTAFA PALANCIOĞLU’NUN ÇEVRE ÇALIŞMALARINDA BÜYÜK BAŞARISI MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DR. MUSTAFA PALANCIOĞLU BİLİMİN VE ŞEHİRCİLİĞİN SEÇİLMİŞ BAŞKANI DR. MUSTAFA PALANCIOĞLU ÂŞIK VEYSEL’İN EĞİTİME DAİR GÖRÜŞLERİ ÂŞIK VEYSEL’iN HAYAT FELSEFESİ ÂŞIK VEYSEL’iN HAYAT FELSEFESİ ANADİLİMİZİ ÇOCUKLARIMIZA İYİ ÖĞRETELİM ŞEHRİN HAFIZASI ŞİMDİYE KADAR AYNI ANDA İKİ ÖDÜL ALAN TEK BAŞKAN: DR.MEMDUH BÜYÜK KILIÇ BAŞKAN DR. MEMDUH BÜYÜKKILIÇ’A ÖDÜL ÜSTÜNE ÖDÜL ÂŞIK VEYSEL’İN DEYİŞ VE SANATI ÜLKEMİZİN GENÇLERİNE! ÇOCUKLARIMIZA OYUN OYNAMAYI TEŞVİK EDELİM ÂŞIK VEYSEL’İ ANMAK ÂŞIK VEYSEL’İ ANMAK AKLIMIZ VE İRADEMİZ BAŞKAN’A MEKTUP-II BAŞKAN’A MEKTUP-I BÜYÜKŞEHİRE SÜPER BAŞKAN ADAYI: DR. MEMDUH BÜYÜKKILIÇ HİZMET ÜRETECEK ÇALIŞKAN BAŞKAN: DR: MEMDUH BÜYÜKKILIÇ MELİKGAZİ BELEDİYESİ BAŞKANI DR. MEMDUH BÜYÜKKILIÇ’A ÖDÜL KÜLTÜR SANATA ÖNEM VEREN BAŞKAN: MEMDUH BÜYÜKKILIÇ GENÇLERİ DESDEKLEMESİYLE ÖRNEK OLAN BAŞKAN: MEMDUH BÜYÜKKILIÇ ÇALIŞKAN BELEDİYE BAŞKANIMIZ MEMDUH BÜYÜKKILIÇ-I 2. KAYSERİ KİTAP FUARI’NIN ARDINDAN HOŞ YANKILAR-I
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır