menüler
HAVA DURUMU

Şanssızlıklar...

Muhammed KÖSEDAĞ
Muhammed KÖSEDAĞ
12 Ekim 2018, Cuma
Kayserispor'un peşini şanssızlıklar bırakmıyor. Tamam Göztepe ve Konya maçında vasat bir futbol ortaya koyulsa da, Beşiktaş ve Rize maçlarında iyi bir Kayserispor izledik bana göre... 
 
Rize maçının 35 dakikasını 10 kişi oynamak ve Rotman gibi orta sahanın dirençli ismini kaybedip o dakikalarda gol yemek büyük şanssızlık oldu. Maçı 11 kişi oynayan Kayserispor kazanabilirdi.
 
İlerleyen haftalarda daha iyi bir takım göreceğimize şüphem yok. Çünkü Kayserispor'da bireysel anlamda çok iyi isimler var. Her bölgede kalitesi yüksek futbolculara sahip bir takım. Sadece 'takım olma' konusunda sıkıntılar var. Bu sıkıntılı süreç de illaki aşılacaktır. Her takımın iyi ve kötü dönemleri olabilir. 
 
Geçen sezon iyi giden bir Kayserispor varken biranda büyük bir düşüş yaşanmıştı. Bu sezon tam tersi bir durum olacağını düşünüyorum. Kötü bir kadro yok. Belki forvet bölgesinde sıkıntılar var ama Ertuğrul hocanın elindeki isimlere yeterince şans vermemesinden dolayı gol yollarında sıkıntılar yaşanıyor. 
 
Sakatlıklar da Kayserispor'un başını çok ağrıttı. Sakıb, Oğuzhan, Hasan Hüseyin, Deniz, Kana gibi isimlerin sakatlıkları da takımdaki kötü gidişata etkili oldu. Bir de milli takımda sakatlanan Kravet bu kervana dahil oldu. Bu sakatlıklar Ertuğrul hocanın eli daralttı. Ha bakıldığı zaman bu isimlerin çoğunu oynatmıyordu belki ama geriye düşülen maçlarda elinde alternatif isimler olması da büyük avantaj. İşte Ertuğrul Sağlam bu avantajı kullanamadı. Neyseki Kana ve Deniz bu hafta idmanlara başlayacak. Sanırım Başakşehir maçında takımdaki yerlerini alacaklar. Başakşehir maçı çıkışa geçme açısında büyük önem taşıyor. Kayserispor son haftalardaki kıpırdamayı, Başakşehir maçında bir adım ileri taşırsa deplasmandan galibiyetle dönmesi kaçınılmaz. Zor maç olacak ancak Kayserispor'un artık kaybedecek birşeyi yok.
 
Bilal daha ne yapsın ?
 
Milli takımın Rusya ve Bosna Hersek aday kadrosu geçtiğimiz günlerde açıklandı. Süper Lig'de ilk 8 haftada fırtınalar estiren Kayserisporlu Bilal Başaçıkoğlu'nun kadroda olmaması gerçekten şaşırttı. Adamın kanatlanıp uçmadığı kaldı. Takımı hücuma kaldıran, böylesine etkili bir ismin kadroya çağırılmaması gerçekten şaşırttı. Neyse Lucescu hocamız daha iyi bilir (!)...
 
 
 

En Çok Okunan Yazıları

Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır