menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Kayserispor... Korona... Taraftar...

Muhammed KÖSEDAĞ
Muhammed KÖSEDAĞ
17 Mart 2020, Salı
Geçtiğimiz hafta sonu Süper Lig’de kazanan Kayserispor, ligde kalma umutlarını sürdürse de Malatya karşısında alınan galibiyet buruk bir sevinç yaşattı.
 
Neden mi buruk ? Çünkü son günlerde tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan koronavirüs salgını hepimizin malumu... Yapılan açıklamalar, alınan tedbirler durumun ciddiyetini gözler önüne seriyor. Alınan tedbirlerden biri de futbol müsabakalarının seyircisiz oynanmasıydı. 
 
Hafta sonu Süper Lig’de oynanan müsabakalar seyircisiz oynandı. Sanırım bugünden itibaren bizim ligler de ertelenecek. Doğru olan da bu bana göre. Ne kadar birbirimizden uzak olursak, salgın o kadar azalır ve yok olur. Hafta sonu izlediğimiz maçlarda gördük ki, futbolun en temel ögelerinin başında gelen ve kesinlikle futbola büyük renk katan taraftarın sahada olmaması, maçları eziyet haline getiriyor. Zaten alınan sonuçlara da bakıldığında çoğu maç az gollü bitti. Hele derbi maçı tam bir rezaletti.
 
Kayserispor da Malatyaspor karşısında ilk yarıda 2-0’ı buldu. Belki üçü de bulabilirdi ancak Mensah bu fırsatı kaçırdı. Bana göre bu maçta tribünde taraftar olsaydı, Kayserispor ikini yarıda içine kapanık futbol yerine, daha iştahlı bir oyun ortaya koyarak farkı açabilirdi.
 
Malatyaspor adeta ikinci yarıda Kayserispor’u kendi yarı sahasına hapsetti. Lung yine günündeydi. Malatyaspor’a Kayserispor’dan giden Umut da günündeydi. Burada kaçırdığı gollerin aynısını Malatyaspor’da da kaçırmaya devam etti. Bu da işimize yaradı. Sonuç olarak Kayserispor, kendi rakibi olan Malatyaspor karşısında çok önemli bir üç puanı hanesine yazdırdı. Maçlar oynanması halinde haftaya rakip Fenerbahçe, hem de İstanbul’da...Son yıllarda Fenerbahçe’ye şansımız tutuyor. Umarım yine tutar ve ligde kalma yolunda yakılan bu ateş yanmaya devam eder.

En Çok Okunan Yazıları

Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır