menüler
HAVA DURUMU

AMATÖRE GERİ SAYIM

Muhammed KÖSEDAĞ
Muhammed KÖSEDAĞ
06 Ağustos 2019, Salı
Süper Lig'in başlamasına sayılı günler varken, futbolseverlerde de heyecan git gide artıyor. Yaklaşık 10 gün sonra başlayacak olan Süper Lig için geri sayım başlamış oldu.
 
Diğer yandan amatör ligler için de geri sayım başladı. 17 Ağustos'ta yani ligin başladığı haftada fikstür çekimi yapılacak. 
Bölgesel Amatör Lig için henüz fikstür ve başlama tarihi belirlenmezken, Süper Amatör Küme ve 1. Amatör Küme'de fikstür 17 Ağustos Cuma günü Sümer Amatör Evi'nde çekilecek. Lig ise her sene olduğu gibi Eylül ayının ikinci haftasında başlaması muhtemel. 
Amatör ligleri takip eden biri olarak Süper Lig gibi bu liglerin de başlamasını merakla ve heyecanla bekliyorum. Benim gibi birçok amatör izleyicisi de heyecanla liglerin başlamasını bekliyor. Çünkü bu liglerin heyecanı farklı. Amatör futbola bulaşan bir insan bir daha kolay kolay bırakamıyor. Hastalık gibi. 
 
Şu sıralar bayram arefesi olduğu için birkaç takım dışında hareketlilik pek yok. Bayramdan sonra ise çoğu takımda hareketlenmeler başlayacak. Kadrolar kurulacak, transferler yapılacak. İddialı olan takımlar erkenden kolları sıvadı. Diğer takımlar da yavaştan çalışmalara başlayacak. 
 
BAL'da mücadele edecek temsilcilerimiz Talasgücü Belediyespor ile Yahyalıspor, kadrolarını büyük ölçüde tamamladı. Lig başlayana kadar ki hazırlık döneminde takımın duruma göre transfer yapılacak ve eksikler giderilecek.
 
Süper Amatör ve 1. Amatör Küme'de ise gözle görülür bir hareketlilik yok. Bayramdan sonra transferler ve antrenmanlar başlayacak. Bakalım kimler hangi transferleri yapacak. Yeni takımlar kurulacak ve yeni bir heyecan başlayacak. Biz de elimizden geldiğince maçları takip edip sizlere aktarmaya çalışacağız.
 
 
 
 
 

En Çok Okunan Yazıları

Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır