menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Risal-i Nur gerçeği ve fetö ihaneti

Metin  ERTEM
Metin ERTEM
19 Ağustos 2016, Cuma
Başta vatandaşlarımızın sonra gençlerimizin, asrımızın Kur'an tefsiri Risale-i Nur'u ve Üstad Bediüzzaman'ı ve Nur talebelerini iyi tanıyıp "fetö ve adamlarından" ayırmaları çok önemlidir. Medrese talebeliği yıllarında Risaleleri okuyan "fetö", 12 Mart 1971 muhtırası sonrası, dindarlara baskı ve göz altılar esnasında, nur talebeleri ile birlikte göz altına alınmıştır. İzmir mahkemesinde verilen ifadelerde, Risale-i Nur talebesi olup olmadıkları sorulduğunda; Ellibeş Nur talebesi; "Bizler Nur talebesiyiz. Risale-i Nur'u okuyoruz." dedikleri halde Fetö "Ben Nurcu değilim, Risale-i Nur'la alakam yoktur" demiştir. Daha sonraki yıllarda yayınlanan kaset ve kitaplarında, Kur'an tefsiri olan Risale-i Nurlar'dan çaldığı hakikatleri kullanmasına rağmen, ne Üstadın isminden de Risale-i Nur eserlerinden de açıkça bahsetmemiştir (Üstadın talebesi Mehmet Fırıncı'nın hatıralarından).

Kaynak vermek şöyle dursun, "Fetö ve adamları" Sadeleştiriyoruz diye geçtiğimiz yıllarda Risale-i Nurları kelime bazında tahrif etmiş ve ülkemizde neşredip dağıttırmıştır. Bu noktada, Diyanet işleri Başkanlığımızı ve muhterem başkanı Mehmet Görmez'İ bir kere daha tebrik ediyoruz. Fetö ve adamlarının bu tahrifatına son verdirip Risale-i Nurlar sahip çıkıp Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları'na dahil edip neşrettirmiştir. Kendilerinden Allah razı olsun.

Kur'an tefsiri olan Risale-i Nur' ları herkes okur ancak onun gerçek talebesi olmak farklı bir şeydir. Mesela, Einstein'ın eserlerini de herkes okur ancak her okuyan fizik sahasında Einstein'ın talebesi veya okulunun takipçisi olmuş olmaz. Kişi ancak o düşüncenin geliştirilip anlaşılması için çaba gösterirse, okulun mensubu ve talebesi olmuş olur.

Bakın üstad Bediüzzaman bu konuda ne diyor;

"Talebeliğin hassası(özelliği) ve şartı şudur ki: Sözleri(Kur'an tefsiri olan Risale-i Nurları) kendi malı ve telifi gibi hissedip

sahip çıksın ve en mühim vazife-i hayatiyesini onun neşir ve hizmeti bilsin.

Dostun hassası ve şartı budur ki: Kat’iyen Sözlere ve envâr-ı Kur’âniyeye(Kur'an nurlarına) dair olan hizmetimize ciddî taraftar olsun; ve haksızlığa ve bid’alara (peygamberimiz efendimizin sünneti dışındaki fikirlere)ve dalâlete kalben taraftar olmasın; kendine de istifadeye çalışsın.

Kardeşin hassası ve şartı şudur ki: Hakikî olarak Sözlerin neşrine ciddî çalışmakla beraber, beş farz namazını edâ etmek, yedi kebâiri(Yedi büyük günah) işlememektir."

(Bediüzzaman Said Nursi, Mektubat, 26. Mektup, 4. Mebhas)

Üsdad Bediüzzaman, Kur'an tefsiri olan Risale-i Nurlar hakkında diyor ki:

"Sözler (Kur’an-ı Kerimimizin tefsiri, Risale-i Nur) hakkında, tevazu suretinde demiyorum; belki bir hakikati beyan etmek için derim ki:

Sözlerdeki hakaik ve kemâlât benim değil, Kur’ân’ındır ve Kur’ân’dan tereşşuh etmiştir (Kur'an'dan sızdırılmıştır). Hattâ Onuncu Söz, yüzer âyât-ı Kur’âniye’den süzülmüş bazı katarattır (damlalardır). Sair risaleler dahi umumen öyledir.

Madem ben öyle biliyorum. Ve madem ben fâniyim, gideceğim. Elbette bâki olacak bir şey ve bir eser, benimle bağlanmamak gerektir ve bağlanmamalı. Ve madem ehl-i dalâlet ve tuğyan(zulümde ve küfürde çok ileri gidenler), işlerine gelmeyen bir eseri, eser sahibini çürütmekle eseri çürütmek âdetleridir. Elbette, Semâ-yı Kur’ân’ın yıldızlarıyla bağlanan risaleler, benim gibi çok itirazâta ve tenkidâta medar olabilen(itiraz ve tenkitlere sebep olabilen) ve sukut edebilen(düşebilecek olan) çürük bir direkle bağlanmamalı...

Risaleler kendi malım değil, Kur’ân’ın malı olarak, Kur’ân’ın reşehât-ı meziyâtına mazhar olduklarını izhar (açıklamaya)etmeye mecburum.

Evet, lezzetli üzüm salkımlarının hâsiyetleri(özellikleri ve güzellikleri), kuru çubuğunda aranılmaz. İşte ben de öyle bir kuru çubuk hükmündeyim. (Bediüzzaman Mektubat Envar Neşr. s. 365)

Fetö ve ihanet çetesi, 15 Temmuz da milletimize karşı ihtilali başlatmazdan evvel "Risale-i Nur"ları tahrif etmekle miletimizin islam alemi nezdinde medarı iftiharı olan tefsirleri tahriple ihanetlerine başlamışlardır.

Millet olarak bize düşen, bu ihanet şebekesinin alet etmeye çalıştığı değerlerimizin farkına varmak onları elden geldiğince korumak ve onlardan faydalanmaya devam etmektir. Şüphesiz devletimiz bu ihanet şebekesinin hakettikleri en büyük cezaya dünyada çarpılmalarını sağlayacak, Risale-i Nur'a ve benzeri hakikat aynası eserlerimize verilen zararın hesabı da inşaallah ahirette sorulur.

Bu ihanet şebekesinin gayesi, Allah'ın rızasını kazanmak değil tüm dini değerleri dünyaya, maddeye ve paraya çevirip "himmet" adı altında ihanettir. O halde bu ihanet şebekesi elemanları finans kaynaklarının başında, maddeten etkili büyük makamlarda (bürokrasinin başında) büyük proje ve hibelerde, birden parlayan ve yükselen şirketlerde, meslek kuruluşları ve odalarda, büyük rantların döndüğü alanlarda aranmalıdırlar. Bu aramalarda kılı kırk yarıp masum devletin ve milletin dostu olanlarla hainler karıştırılmamalıdır. Allah milletimizi ve Alem-i İslamı bu ve benzeri şerlerden, fitnelerden uzak etsin, hainleri de Kahhar ismi şerifi ile dünya ve ahirette kahru perişan etsin İnşaallah. Amin.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Mübarek Kadir Gecesi Geldi… Ramazan Ayı Geldi Üç Aylar ve Berat Gecesi Bugün Arefe , yarın Kurban Bayramı... Ygs ve Lys maratonu sonuçları , Üniversitelere yerleştirmeler ve Meslek seçimi! Darwin gidiyor cihad geliyor (!) yaygarası Yeni Milli Eğitim Müfredatımız Hayırlı olsun… Yeni Milli Eğitim Müfredatımız Hayırlı olsun… 15 Temmuz Darbe girişimi, İşgal provası ve Fetö’ nün yıkılışı.. 15 Temmuz Darbe girişimi,İşgal provası ve Fetö’ nün yıkılışı.. Mahzun ve Şaşkın Ayasofya Ramazan ,Bayram ve Yaz sıcakları … Kadir Gecesi Kadir Gecesi Oruç arınmaktır. Ramazan Kur’an ayıdır Ramazan ayı ” Sabır” ayıdır Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)in Mu’cizeleri(2) Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)in Mu’cizeleri Bu Akşam Berat Kandili.. Peygamberimizin (S.A.V) Şakk-ı Kamer Mu’cizesi(2) Peygamberimizin (S.A.V) Şakk-ı Kamer Mu’cizesi(1) Peygamberimiz Hazreti Muhammed(S.A.V.) ve Mi’raç Mucizesi Bir bahar hasbihâli…. Baharın getirdiği mesajlar…… Referandum’da“EVET” ama neden? Seçmeli Ders olarak Kur’an-ı Kerim’i, Siyeri seçtik mi? Müslüman’da bulunmaması gereken bazı kötü hasletler(4) Müslüman’da bulunmaması gereken bazı kötü hasletler (3) Müslümanda bulunmaması gereken bazı kötü hasletler(2) Müslüman’da bulunmaması gereken bazı kötü hasletler.. Mekke’nin fethi Miladi yılbaşı ve düşünceler Terör Kayseri’den yaktı…. Şeb-i Arus,Düğün gecesi ve Mevlana Hazretleri… Rahmet Peygamberi Efendimiz (S.A.V) ve Dünyaya teşrifleri (2) Rahmet Peygamberi Efendimiz(S.A.V) ve Dünyaya teşrifleri(1) Öğretmenler günümüz kutlu, eğitimimiz mutlu olsun. Prof. Canan Karatay , Sağlıklı Beslenme Programları ,Tabiat ve düşünceler… "Mavi Boncuklu Cemil Baba" ,Vefa borcu ve Düşündürdüğü Gerçekler. İnsanoğlu günahlara ve şeytanın tuzağına karşı neler yapabilir? (2) İnsanoğlu günahlara ve şeytanın tuzağına karşı neler yapabilir? Yunus Aleyhisselam’ın kıssası ve bir hisse… Güz mevsimi ve düşündürdükleri... “Fetö”nün tahribatı ve alınacak tedbirler… Okullar açılırken….. Kurban Bayramı gelirken MEŞVERET VE ŞURA’NIN ÖNEMİ “FELAKETTEN SAADET ÇIKAR” Risal-i Nur gerçeği ve fetö ihaneti Fetö ihanetine karşı iman ehlinin tavrı ne olmalı? Ramazan ve Kadir Gecesi HAYIRLI RAMAZANLAR RAMAZAN AYI GELİRKEN (2) KUTLU DOĞUM HAFTASI VE DÜŞÜNCELER
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır