menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Türk Futbolunun ve Kayserispor’un Kurtuluşu

Mehmet YAZICI
Mehmet YAZICI
12 Ocak 2019, Cumartesi
SİZLERİN DE bildiğiniz gibi Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Türkiye Bankalar Birliği (TBB) arasında “Türk Futbolunu Kurtarma” protokolü imzalandı.
 
TBB Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, futbol kulüplerinin 15 finans kuruluşuna borcu bulunduğuna dikkat çekerek, yeniden yapılandırmayla kulüplere para vermeyeceklerini belirtti. Futbol kulüplerinin bankaların uzun süredir çalıştığı müşterileri olduğunu belirten Aydın; “Diğer şirketlere hayatta kalabilmeleri için yaptığımız şeyi, futbol ekonomisi için de yapıyoruz, yapmaya çalışacağız. Kredi riskini bir yere taşımayacağız refinansman yok. Kimse bunu çok görmesin’’ dedi. Kulüplere verilen hiçbir kredinin silinmesinin söz konusu oladığımın altını çizen Aydın; “Diyelim ki bir kulüpte dört banka var. Dört banka sisteme katılacak, teminatlar bölüşülecek ve bunlar vadeye bağlanacak” diye konuştu.
 
TFF Başkanı Yıldırım Demirören ise, sıfır borçla ilerleyen kulüplere jest yapacaklarını söyleyerek; “Medipol Başakşehir, Kasımpaşa, Göztepe, Demir Grup Sivasspor gibi kulüplerimiz sıfır borç ile ilerliyor. Berat bakanımızla konuştuk bu kulüplere bir jest yapalım dedik” ifadesini kullandı. Başkan Demirören’in yapılacağını bahsettiği jest tam olarak nedir belli değil. Ama bu kulüplere borçsuzluklarından dolayı ilave avantajlar sağlanacağını düşünüyorum.
 
Gelelim Kayserispor’a. Spor Toto Süper Lig 2018-2019 sezonunun ilk yarısını 19 puanla 13. sırada noktalandıran Kayserispor, ne yazık ki devre arasında transfer yapamayacak. 1 dönem transfer yasağı bulunan ve bu cezayı devre arasında çekecek Kayserispor’un 140 Milyon TL borcu olduğunu Başkan Erol Bedir bizzat açıkladı. “Türk Futbolunu Kurtarma” projesinin Kayserispor’a ilaç gibi geleceğini düşünüyorum. Bir şekilde borç yükünü hafifletecek olan Kayserispor maddi kaygılarının son bulması ile ligin ikinci yarısında başarılı sonuçlara imza atacaktır.
 
Kafası rahatlayan futbolcular sahaya gerçek performanslarını yansıtacaklardır. Yönetiminde bu yeni dönemde kulübü ilave borç yükü altına sokmadan gelir getirici hamleler yapması oldukça önemli. Ve tabiki alt yapıya önem vererek, alt yapıdan yetişecek Kayserili gençlerimizin A takımda yer almaları ve oynamaları gerekiyor. Saygı ve sevgilerimle...

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Gün bu gündür… Kim bu hainler? Bir Puan İyi Puan! Adaptasyon Süresi Korkulu Rüya Sona Erdi Stres Başladı Nerde Fair Play? Lig İçin Kritik Hafta Sezon Sonu Rehaveti Gün Destek Günü Çöken Hayallerimiz Anadolu Derbisi TÜRK FUTBOLUNDA BALANS AYARI... Mucize Yaşadık! Rize'de Karaman Düşmanlığı Yeni Hedef Avrupa Ligi!.. Plaka Aynı ama Hedef Değişti Fenerbahçe’nin Kâbusu İ.M. Kayserispor Cadı Kazanı Kaynıyor! Oynanan Oyunlara Dikkat! Yine mi beraberlik? Elveda Ziraat Türkiye Kupası! Gemisini Yüzdüren Kaptandır! Hoş Geldin İstikbal Kayserispor Türk Futbolunun ve Kayserispor’un Kurtuluşu Geleceğin Takımı Kuruluyor Kayserispor’un İlk Yarı Karnesi Yenemiyorsan Yenilme! Kayserispor Seride 3’te 3 Yaptı Sihirli Değnek.. Hikmet Hoca Üçlü Çektirdi Karaman Kimdir? Hikmet Karaman kimdir? Güle Güle Büyük Hoca... Demir Attık... Demir attık... Zoru Başarmak… Akdeniz’de Boğulduk… Sayın Valimizin Spor Sevgisi… Vay Halimize... Değişen Bir Şey Mar mı? Kadro Farkı... Can Suyu... Hep Böyle mi Devam Edecek?
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır