menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

TFF'nin Süper Lig planı...

Mehmet YAZICI
Mehmet YAZICI
23 Nisan 2020, Perşembe
SON kararı Bilim Kurulu verecek. Lig’in Haziranın 3. haftasında Antalya’da seyircisiz başlaması ve takımlara sık sık Covid testi yapılması planlanıyor. 
Maç öncesi görevlilerin ateşinin ölçülmesi ve röportajlara maske ile çıkılması da alınan önlemler kapsamında bulunuyor. 
TFF’nin bu planını doğrultusunda takımlar Mayıs ayının başında yeniden toplanarak antremanlara başlayacaklar. Adeta yeni bir sezon niteliğinde olacak kalan 8 hafta. 
TFF bu kararı aldı almasına da uygulamada çok sıkıntılar yaşanacağını düşünüyorum. 
Birincisi Haziran ayında birçok futbolcunun kulüpleri ile olan sözleşmeleri sona erecek. 
Bu durumda sözleşmeleri sona eren futbolcular ya geçici madde ile kulüplerinde kalan maçları da oynamaya devam edecekler ya da bu futbolcular kendilerine yeni kulüpler bulacaklar. 
Salgın nedeni ile birçok yabancı futbolcu ülkelerine geri dönmüş durumda. 
Bu oyuncuların liglerin oynanmasına başlanması ile kulüplerine geri dönüp dönmeyecekleri de ayrı bir muamma. 
Diyelim ki Bilim Kurulu TFF’nin bu planına olur verdi ve Haziran ayının 3. haftasında ligler yeniden başladı. 
Kalan 8 hafta hangi sıklıkla oynanacak. Normal sürecinde oynanacaksa eğer 2 aylık bir süre var demektir. Bu durumda ligler Ağustos ayının sonunda bitecek demektir. Peki Ağustos ayının sonunda ligler tamamlanırsa yeni sezon ne zaman başlayacak? 
Takımlar yeni sezon için transfer çalışmalarını ne zaman ve nasıl yapacaklar? İşte tüm bunların da bir yandan planlanması gerekiyor. Sadece ligin tamamlanmasını düşünmek yetmiyor.
Bir başka önemli sorunda kulüplerin Covid 19 salgını nedeni ile yaşadıkları maddi problemler. Kulüplerin tamamı maçların oynanmaması nedeniyle oldukça büyük gelir kaybına uğradılar. Zaten sıkıntılı olan bütçeler iyice çıkmaza girdi. Birçok kulüp oyuncularından maaş indirimi talep ediyor. Temsilcimiz Hes Kablo Kayserispor ise tersine bir tutum sergiledi. Kulüpten yapılan açıklamada futbolculardan maaş indirimi talep edilmeyeceği, maaş indirimi talep edilirse düşük ücretli sporcuların zor durumda kalacağı ifade edildi. Takımda mevcut maaşların ödendiğini de ayrıca belirtelim. 
Şayet olur da TFF’nin planı hayat bulursa moral bulan oyuncuların ve takımın ligde kalma savaşında başarı şansını yüksek buluyorum. Lige verilen bu ara aslında bizim çok işimize yaradı. 
Ara transfer döneminde takıma katılan oyuncuların uyum problemi de sona erecek.
Dediğim gibi TFF planını belirledi. Top şimdi Bilim Kurulunun vereceği kararda. Ama bence asıl karar verici virüsün kendisi olacak. Bekleyip görelim…

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Bir varmış... Vebal almak… Yazık olur… Şakası yok… Nihayet başlıyoruz... Endişe devam ediyor… TFF'nin Süper Lig planı... TFF’nin Süper Lig Planı HES Kablo Kayserispor ne alemde? Evde kal Türkiye Gün bu gündür… Kim bu hainler? Adaptasyon Süresi Korkulu Rüya Sona Erdi Stres Başladı Nerde Fair Play? Lig İçin Kritik Hafta Sezon Sonu Rehaveti Gün Destek Günü Çöken Hayallerimiz Anadolu Derbisi TÜRK FUTBOLUNDA BALANS AYARI... Mucize Yaşadık! Rize'de Karaman Düşmanlığı Yeni Hedef Avrupa Ligi!.. Plaka Aynı ama Hedef Değişti Fenerbahçe’nin Kâbusu İ.M. Kayserispor Cadı Kazanı Kaynıyor! Oynanan Oyunlara Dikkat! Yine mi beraberlik? Elveda Ziraat Türkiye Kupası! Gemisini Yüzdüren Kaptandır! Hoş Geldin İstikbal Kayserispor Türk Futbolunun ve Kayserispor’un Kurtuluşu Geleceğin Takımı Kuruluyor Kayserispor’un İlk Yarı Karnesi Yenemiyorsan Yenilme! Kayserispor Seride 3’te 3 Yaptı Sihirli Değnek.. Hikmet Hoca Üçlü Çektirdi Karaman Kimdir? Hikmet Karaman kimdir? Güle Güle Büyük Hoca... Demir Attık... Demir attık... Zoru Başarmak… Akdeniz’de Boğulduk… Sayın Valimizin Spor Sevgisi… Vay Halimize... Değişen Bir Şey Mar mı? Tamam mı, Devam mı? Dereyi Geçerken At Değiştirilmez... Kadro Farkı... Sen Neymişsin be Göçek!! Can Suyu... Hep Böyle mi Devam Edecek? Takım ve Taraftar Olmak
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır