menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

SORUN KÜMESEL, MÜCADELE ŞEHİRSEL

Mehmet YAZICI
Mehmet YAZICI
05 Haziran 2020, Cuma
KORONAVİRÜS nedeniyle ara verilen futbol liglerinin yeniden başlamasına çok az kaldı. Takımlar lige olabildiğince hazır girebilmek için oldukça zor şartlarda çalışıyorlar. Hem fiziksel hem demetal hazırlık yapmak gerçekten zor iş. 
Bir yandan salgının halen devam etmesinin verdiği kaygı, bir yandan biten kontratlar derken futbolcuların yeniden başlayacak olan lige ne derece hazır olabileceklerini hepbirlikte bekleyip göreceğiz. 
Birde dış faktörler var. Önceki gün UEFA Trabzonspor'un mali kriterlere uymadığı gerekçesi ile 1 sezon Avrupa kupalarından men edildiğini açıkladı. Türk futbolu için gerçekten çok kötü oldu bu karar. 
Şu anda ligde lider olan Trabzonspor şampiyonluğun en büyük favorisi. 
Verilen bu karar özellikle yabancı oyuncuların önümüzdeki sezon için takımdan ayrılmalarına bile neden olabilir. Hatta kalan 8 haftalık dönemde bile performans düşüşü yaşayabilir Trabzonspor. UEFA'nın en azından bu kararı açıklaması için liglerin bitmesini beklemesi daha doğru olurdu. Birileri Türk futbolunun gelişmesini gerçekten istemiyor.
Temsilcimiz Hes Kablo Kayserispor'da kalan 8 hafta için hazırlıklarını sürdürüyor. 
Kulüp başkanı Berna Gözbaşı, "Hiç istemiyoruz ama takım düşerse en kısa dönemde nasıl çıkabiliriz ona bakmalıyız. İnşallah ligde kalmak istiyoruz ama ben geldiğimde takım düşmüş durumdaydı. Mucizeyi gerçekleştirmek için çabalıyoruz" dedi. 
Başkanın böylesine umutsuz sözler etmesi her şeyin yeterince zor olduğu bir ortamda oyuncularında inancına zarar verecektir. Kayserispor'un asıl mücadelesi salgın değil bence. İnanç çok daha önemli bir mücadele olacak. Hani salgının sloganı 'Sorun küresel, mücadelemiz ulusal' ya Kayserispor'un sloganıda 'Sorun kümesel, mücadele şehirsel' olmalı. 
Sağlıklı ve güzel yarınlarımız olsun. Saygılarımla...
 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Bir varmış... Vebal almak… Yazık olur… Şakası yok… Nihayet başlıyoruz... Endişe devam ediyor… TFF'nin Süper Lig planı... TFF’nin Süper Lig Planı HES Kablo Kayserispor ne alemde? Evde kal Türkiye Gün bu gündür… Kim bu hainler? Adaptasyon Süresi Korkulu Rüya Sona Erdi Stres Başladı Nerde Fair Play? Lig İçin Kritik Hafta Sezon Sonu Rehaveti Gün Destek Günü Çöken Hayallerimiz Anadolu Derbisi TÜRK FUTBOLUNDA BALANS AYARI... Mucize Yaşadık! Rize'de Karaman Düşmanlığı Yeni Hedef Avrupa Ligi!.. Plaka Aynı ama Hedef Değişti Fenerbahçe’nin Kâbusu İ.M. Kayserispor Cadı Kazanı Kaynıyor! Oynanan Oyunlara Dikkat! Yine mi beraberlik? Elveda Ziraat Türkiye Kupası! Gemisini Yüzdüren Kaptandır! Hoş Geldin İstikbal Kayserispor Türk Futbolunun ve Kayserispor’un Kurtuluşu Geleceğin Takımı Kuruluyor Kayserispor’un İlk Yarı Karnesi Yenemiyorsan Yenilme! Kayserispor Seride 3’te 3 Yaptı Sihirli Değnek.. Hikmet Hoca Üçlü Çektirdi Karaman Kimdir? Hikmet Karaman kimdir? Güle Güle Büyük Hoca... Demir Attık... Demir attık... Zoru Başarmak… Akdeniz’de Boğulduk… Sayın Valimizin Spor Sevgisi… Vay Halimize... Değişen Bir Şey Mar mı? Tamam mı, Devam mı? Dereyi Geçerken At Değiştirilmez... Kadro Farkı... Sen Neymişsin be Göçek!! Can Suyu... Hep Böyle mi Devam Edecek? Takım ve Taraftar Olmak
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır