menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Nihayet başlıyoruz...

Mehmet YAZICI
Mehmet YAZICI
09 Mayıs 2020, Cumartesi
NİHAYET başlıyoruz ama nasıl hangi şartlarda? Gelin birlikte bakalım nasıl başladığımıza 
TFF, Covid 19 salgını nedeniyle ara verilen liglerin yeniden başlama tarihini nihayet açıkladı. 
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir video konferans sistemiyle yaptığı açıklamada 12 Haziran tarihinde tüm futbol liglerinin başlayacağını söyledi. Maçların ne şekilde oynanacağı hususunda Bilim Kurulu ile istişare edeceklerini belirten Özdemir, "Belki son 4 hafta seyircili olabilir. Tek şehir gündemde yok. Tek hedef ligi oynayarak bitirmek" dedi.
Federasyon Başkanı Sayın Özdemir maçların ne şekilde oynanacağı hususunda Bilim Kurulu ile istişare edeceklerini belirtmiş olmasına rağmen sağlık bakanı Sayın Koca ise topu Sayın Özdemir’e atarak nasıl oynanacağına dair kararı kendileri bilir demiştir.
Ligi oynayarak bitirmek normal koşullar için elbette en adil çözüm olacaktır. 
Ama bunca verilen ara ve yaşanan sıkıntılar sonrasında lig aynı asidi kaçmış içeceğe benzeyecek. Tam olarak ile belli olmamasına rağmen liglerin bitimine son dört hafta kala seyircili oynanması düşünülmektedir.
Ayrıca seyircisiz oynanacak maçların hiçbir keyfi olmayacak, süreç ne getirecek nasıl getirecek bilmiyorum ama umarım kalan 8 hafta temsilcimiz Hes Kablo Kayserispor için iyi geçer ve ligde kalmayı başarabiliriz. 
Takımın TFF'nin bu kararı sonrasında biran evvel tam kadro ileyeşil sahada çalışmalarına başlaması gerekiyor. 
Ayrıca tüm futbolcuların ve teknikheyetin yeniden motivasyonun sağlanabilmesi için psikolojik destek alması da bence faydalı olur, ama şu bir gerçek ki hiç bir şey eskisi gibi olmayacak sözü futbol içinde geçerlidir sizce şu zamandan sonra oynanacak futboldan zevk alınabilecek mi ?
Tadı tuzu olacak mı ? 
Hani taraftarlar şakılar söylüyorlardı beraber ıslandık biz bu yollarda beraber ıslandık yağan yağmurda diye ne güzeldi o günler sahi sizce o günlere tekrar dönecek miyiz? 
Bence çok bu yeni hayata alışmak zor ve üzerimizden bu psikolojik baskıyı atmak zaman alacak gibi sadece taraftarlar için değil ayni zamanda futbolcular içinde geçerli.
Selam ve saygılarımla…..

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Bir varmış... Vebal almak… Yazık olur… Şakası yok… Nihayet başlıyoruz... Endişe devam ediyor… TFF'nin Süper Lig planı... TFF’nin Süper Lig Planı HES Kablo Kayserispor ne alemde? Evde kal Türkiye Gün bu gündür… Kim bu hainler? Adaptasyon Süresi Korkulu Rüya Sona Erdi Stres Başladı Nerde Fair Play? Lig İçin Kritik Hafta Sezon Sonu Rehaveti Gün Destek Günü Çöken Hayallerimiz Anadolu Derbisi TÜRK FUTBOLUNDA BALANS AYARI... Mucize Yaşadık! Rize'de Karaman Düşmanlığı Yeni Hedef Avrupa Ligi!.. Plaka Aynı ama Hedef Değişti Fenerbahçe’nin Kâbusu İ.M. Kayserispor Cadı Kazanı Kaynıyor! Oynanan Oyunlara Dikkat! Yine mi beraberlik? Elveda Ziraat Türkiye Kupası! Gemisini Yüzdüren Kaptandır! Hoş Geldin İstikbal Kayserispor Türk Futbolunun ve Kayserispor’un Kurtuluşu Geleceğin Takımı Kuruluyor Kayserispor’un İlk Yarı Karnesi Yenemiyorsan Yenilme! Kayserispor Seride 3’te 3 Yaptı Sihirli Değnek.. Hikmet Hoca Üçlü Çektirdi Karaman Kimdir? Hikmet Karaman kimdir? Güle Güle Büyük Hoca... Demir Attık... Demir attık... Zoru Başarmak… Akdeniz’de Boğulduk… Sayın Valimizin Spor Sevgisi… Vay Halimize... Değişen Bir Şey Mar mı? Tamam mı, Devam mı? Dereyi Geçerken At Değiştirilmez... Kadro Farkı... Sen Neymişsin be Göçek!! Can Suyu... Hep Böyle mi Devam Edecek? Takım ve Taraftar Olmak
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır