menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Ayıkla Pirincin Taşını

Mehmet YAZICI
Mehmet YAZICI
25 Ekim 2018, Perşembe
KAYSERİSPOR’un mevcut kadrosu içerisinde bireysel yetenekleri olan futbolcular var mı? diye soracak olursanız bu soruya “anında var” diyebileceğim futbolcu yok maalesef.
 
Mevcut kadroyu ele alacak olursak Bilal, Chery, Deniz Türüç ve Mensah zaman zaman bireysel futbolu oynayabiliyorlar.
 
Sezon başında oynamış oldukları futbol ile bu futbolcular yeteneklerini ortaya koydular.
 
Fenerbahçe ve Antalyaspor maçları bunun en iyi örnekleri. Bireysel futbol oynayan futbolcunun meziyeti tamamen Allah vergisidir.
 
Futbol beyinde başlar, ayakta biter. Bu süreç içerisinde futbolcu yapmak istediği en doğru kararı verir ve uygular.
 
Özel yetenekli futbolcular adam eksiltebilen, her iki ayağını iyi kullanabilen, oyunu iyi okuyabilen, pozisyon alma bilgisi olan, kendine has hareketleri ve vuruşları olan, takımını sırtlayabilen ve nihayetinde kendisine iyi bakan profesyonellerdir.
 
Bu futbolculara bireysel futbol oynayan futbolcu denir.
 
Günümüz futbolunda bu saydığım yeteneklere sahip olan futbolcu sayısı çok az.
 
Hele ki Kayserispor’da bu tarz futbolcu sayısı daha da az. Kayserispor’un maçlarında çok az gol pozisyonuna girebilmesinin temel nedeni de tam olarak bu durum. Kayserispor’un süper ligteki başarılı geçmiş sezonlarını inceleyecek olursak Cangele ve Makakula gibi özel yetenekli futbolcularımız varken Kayserispor hem gol kralı hem de asist kralı çıkartmıştı.
 
Kayserispor’da bu sezon orta sahada orkestra şefliği yapan ve takımı yöneten, her iki kanada ve dikine gol pası atabilen bir futbolcu yok.
 
Aynı zamanda son vuruşu yapabilen futbolcu da yok.
 
Hal böyle olunca da takımda gol atma konusunda sıkıntı yaşıyor. 9 maçta attığımız 7 gol bunun göstergesi ve puan cetvelindeki yerimiz de bunun bariz örneği.
 
Spor severler arasında sohbet konusu futbol olunca Kayserispor’dan ne başarılı futbolcular geçti diye isim saymaya başlarız.
 
Maalesef şu anki mevcut kadroda gelecekte ismini hatırlayabileceğimiz futbolcular olduğunu düşünmüyorum.
 
Kayserispor maçlarına bu sezon yeterli sayıda taraftar gelmemesinin temel sebebi de takımda bireysel futbolcu eksikliği.
 
Kayserispor’un başarılı olabilmesi için mevcut kadrodaki bireysel futbolcuların istikrarı çok önemli.
 
Bir hafta iyi bir hafta kötü futbolla bu iş olmaz. Bireysel futbolda süreklilik başarı getirir.
 
Selam ve saygılarımla...

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Bir varmış... Vebal almak… Yazık olur… Şakası yok… Nihayet başlıyoruz... Endişe devam ediyor… TFF'nin Süper Lig planı... TFF’nin Süper Lig Planı HES Kablo Kayserispor ne alemde? Evde kal Türkiye Gün bu gündür… Kim bu hainler? Adaptasyon Süresi Korkulu Rüya Sona Erdi Stres Başladı Nerde Fair Play? Lig İçin Kritik Hafta Sezon Sonu Rehaveti Gün Destek Günü Çöken Hayallerimiz Anadolu Derbisi TÜRK FUTBOLUNDA BALANS AYARI... Mucize Yaşadık! Rize'de Karaman Düşmanlığı Yeni Hedef Avrupa Ligi!.. Plaka Aynı ama Hedef Değişti Fenerbahçe’nin Kâbusu İ.M. Kayserispor Cadı Kazanı Kaynıyor! Oynanan Oyunlara Dikkat! Yine mi beraberlik? Elveda Ziraat Türkiye Kupası! Gemisini Yüzdüren Kaptandır! Hoş Geldin İstikbal Kayserispor Türk Futbolunun ve Kayserispor’un Kurtuluşu Geleceğin Takımı Kuruluyor Kayserispor’un İlk Yarı Karnesi Yenemiyorsan Yenilme! Kayserispor Seride 3’te 3 Yaptı Sihirli Değnek.. Hikmet Hoca Üçlü Çektirdi Karaman Kimdir? Hikmet Karaman kimdir? Güle Güle Büyük Hoca... Demir Attık... Demir attık... Zoru Başarmak… Akdeniz’de Boğulduk… Sayın Valimizin Spor Sevgisi… Vay Halimize... Değişen Bir Şey Mar mı? Tamam mı, Devam mı? Dereyi Geçerken At Değiştirilmez... Kadro Farkı... Sen Neymişsin be Göçek!! Can Suyu... Hep Böyle mi Devam Edecek? Takım ve Taraftar Olmak
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır